הכוונה מקצועית

dlylt

New member
הכוונה מקצועית

אני לומד הנדסת מכונות שנה רביעית ועובד כסטודנט. התחומים האהובים עלי הם תכן ותיב"ם (תכנון באמצעות מחשב). יש באפשרותי להקלט במקום עבודתי לאחר סיום הלימודים ואעשה כן. כמו כן אני מוצא את עצמי מתעניין בתחומי מדעי המחשב ואני חושב על ללמוד תוך כדי עבודה כמהנדס מכונות לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה (מכיוון שזה יתאים לי לשילוב עם עבודה - אני לא בטוח שללמוד באוניברסיטה רגילה יתאים לי לביצוע תוך כדי עבודה.) פרט לזה שזה יעשיר אותי אני קצת מבולבל ולא בטוח בתרומה של תואר שני במדמ"ח לקרירה שלי. שוחחתי אם בוגרים והבנתי שלא הרבה. אבל החלטתי לשאול בכל זאת כאן בפורום לפני שאקח החלטה כזו. מנסיונכם באילו תחומים יכול לעסוק מהנדס תואר ראשון בהנדסת מכונות ושני במדעי המחשב ? או במה יכול לתרום לעבודתי כמהנדס מכונות (שאני אוהב מאוד) תואר שני במדעי המחשב של האו"פ ? אילו תחומי עיסוק של מהנדס מכונות יוכלו להיות פתוחים לפני עם 2 התארים? שבוע טוב

קשה לי מאוד לראות את התרומה של תואר שני במדמ"ח לעבודה בתחום של הנדסת מכונות. תואר שני במדמ"ח מלמד אותך מתמטיקה ואלגוריתמיקה שיכולים להיות רלוונטיים או למי שממשיך במסלול אקדמי, או למי שעוסק באלגוריתמיקה בתעשייה: עיבוד אותות, זיהוי קול ותמונה, ראייה ממוחשבת, הצפנות - דברים כאלו. מדובר על אנשים שמפתחים בדרך כלל אלגוריתמים ומודלים מתמטיים בתוכנות כמו MATLAB, שאחר כך מפתחי תוכנה לוקחים ומשלבים אותם בתוכנות הכתובות למשל ב ++C/C או בשפות אחרות. קשה לי לראות איך משהו מכל זה רלוונטי אפילו בצורה קלושה לעבודה כמהנדס מכונות. האם אין מסלולים של תואר שני בהנדסה שיכולים להיות יותר רלוונטיים לכיוון המקצועי שאתה הולך אליו?

choo

Active member
תחום באמצע - רובוטיקה

לא יודע כמה עבודה יש בזה בארץ.

dotandvir

New member
לדעתי לא חסרים תחומי חפיפה

רובוטיקה שכבר הוזכרה פה, פיתוח מערכות חיישנים ובניה שלהן (רוב האנשים במדעי המחשב חסרים אוריינטציה לייצור), מפעלים חכמים וסביבות "מודעות לעצמן", רובוטים אנושיים (הליכה ממוחשבת שכוללת מערכות בקרה מתוחכמות), בקרת איכות ייצור ועוד ועוד. לא כל מי שעושה תואר שני במדעי המחשב מוצא את עצמו עוסק במתמטיקה או תכנות למרות שאני בטוח שלמדת הרבה מתמטיקה במהלך התואר וגם בתכנות חטאת פה ושם. הערך המוסף שלך יבוא דווקא במקומות שבהם לסטודנט מדעי המחשב אין בכלל ידע - תהליכי ייצור, הבנה של עומסים פיזיים, ייתכנות של מבנים - אל תמהר לפסול את עצמך. אני בטוח שיש מספיק צוותים של חוקרים בעולם שהיו רואים בך נכס עצום בבניית הרובוט שלהם - כי הם חסרי ידע בתיב"ם ולא יודעים לקרוא SPEC SHEET של מוצר מכני. אבל התואר השני באוניברסטיה הפתוחה לא נראה לי מתאים לרצונות שלך. ממה ששמעתי מחברים הוא מאוד תיאורטי - כנראה תוצאה של אנשי הסגל שמלמדים שם והעובדה שהאוניברסיטה לא מיודעדת להיות מוסד מחקר באופן ראשוני. אם אתה באמת רציני ברצון שלך ללמוד ויש לך ציונים סבירים לך על מסלול ישיר לדוקטורט בארה"ב. דותן

gil46

New member
תראה, אני מכיר את הנושא הזה קצת מקרוב...

אני מהנדס מכונות וסיימתי ללמוד לפני שנתיים. אני חושב על הסבה לתחום התוכנה ולכן עשיתי בירורים רבים ומקיפים לתואר שני במדעי המחשב בפתוחה אין אפשרות להתקבל למהנדס מכונות.(בוודאות לאחר בירור אישי ושיחות עם יועצים שם). כדאי שתכניס את הנתון הזה למערכת השיקולים כי זה משנה בהרבה את התמונה. האפשרויות הרלוונטיות לחדור לעולם המחשבים למי שרוצה לעבוד בנוסף לפי דעתי הן: 1.תואר ראשון בפתוחה. 2.לימודי תעודה בפתוחה. 3. קורסים מקצועיים שונים-למשל ג'ון ברייס, ולימודי תעודה בטכניון במסגרת לימודי חוץ. בהצלחה! .

למעלה