הכולסטרול הטוב גבוה, והרע גבולי

מצב טוב

New member
הכולסטרול הטוב גבוה, והרע גבולי

שלום רב, אני זקוק לדעת רופא/ה, ובכן ה HDL‏ ‏- 51.3 מ"ג. וה Non‏ ‏- 211 מ"ג, והLDL ‎,‎ Calculat ‎‏ - 155.4 מ"ג, אציין שאני בן 34, ללא עבר רפואי, אינני נוטל תרופות, אך עשיתי בדיקות שגרתיות כיוון שבמשפחתי (אבא, אחים, סבא ) יש כולסטרול גבוה, אינני עוסק בפעילות גופנית/ספורט, למעט הליכות רגילות (אין לי רכב), האם עלי להתחיל להינזר ממאכלים עתירי כולסטרול, או רק לא להגזים ?, ערכים נוספים שהיו בחריגה מהנורמה הם: 0.6 מ"ג ‎ ‏ ‏ ‎280‎ ‎ . . Creatinine ‎‎(‎.‏Triglycerides..-..‎..., . עוד נתון: Folic Acid ‎‏ - ‏3.3‎ ‎‏ מ"ג. ויטמין D‏ ‏14- מ"ג . ספירת דם 48.5 מ"ג - Lymphocytes, הרופא השאיר לי הודעה דרך המזכירה בקופ"ח שאקבע תור לדיאטנית, אך אם זה לא מצב קריטי לא אלך, אלא רק אתנזר ממאכלים עתירי כולסטרול ואפנה לפורום המתאים ברשת, שאלה נוספת כל כמה זמן עלי לערוך שוב בדיקות אלו ?, תודה רבה גדולה מאוד מראש.

תשובה

אכן פרופיל השומנים אינו מאוזן ובשלב הראשון מומלץ לפנות לדיאטנית לצורך התאמת דיאטה דלת פחמימות ושומנים. עליך להיות במעקב ולבצע בדיקה חוזרת בעוד כשלושה חודשים על מנת לבחון את השפעת הדיאטה. בנוסף, הינך סובל מרמה נמוכה של חומצה פולית ואתה זקוק לטיפול. פנה לרופא מטפל לצורך מרשם (ניתן לקנות גם ללא מרשם חומצה פולית), יש גם חסר ויטמין די ואתה צריך טיפול בטיפות. בס"ד יש לימפוציטוזיס שמחשיד לזיהום וירלי ולכן מומלץ לחזור על הבדיקה בעוד מספר שבועות. בהצלחה.

למעלה