הכלב שלי שרט בעלים של כלב אחר וזה לא בכוונה. מה לעשות?

JayLiveDex

New member
יש לנו רועה גרמני.
הלכתי בצהריים עם הכלב ביער באזור שבו אני גר (מקום שאינו כמו כל מקום ציבורי רגיל, שבו בלילות יש כל מיני צבועים וכלבי בר, מקום שבו אנשים מטיילים אבל אין שם תאורה או כביש או כל דבר אחר), שחררתי אותו (עם רסן על הפנים).
במשך כמה דקות לא ראיתי או הבחנתי באיש.
רק אחרי כמה דקות, שמתי לב שהולכים לפניי הרבה אנשים עם כלבים אחרים. הכלב שלי בא אליהם.
אני יודע שהכלב שלי לעיתים תוקף כלבים ואנשים זרים. לכן, קראתי לכלב שלי - וכשלא ענה, רצתי אליו במטרה לתפוס אותו. בזמן שניסיתי לתפוס אותו, הוא קפץ על איש בן כ-30 עם כלב קטן ושרט את גבו של האיש. מיד אחר-כך אני הצלחתי לתפוס את הכלב שלי. הובלתי אותו הביתה.
באותו הזמן, האיש רדף אחריי עד הבית, איים שיתקשר למשטרה וקילל, וביקש ממני מספר טלפון.
נתתי לו מספר טלפון והוא אמר שאם זה יקרה בפעם הבאה הוא יתקשר למשטרה.
מה אתם חושבים? האם הפרתי חוק? האם לנתקף במקרה הזה הייתה זכות לרדוף אחריי עד הבית ולבקש מספר?
תודה.

Morten my love

New member
יש לנו רועה גרמני.
הלכתי בצהריים עם הכלב ביער באזור שבו אני גר (מקום שאינו כמו כל מקום ציבורי רגיל, שבו בלילות יש כל מיני צבועים וכלבי בר, מקום שבו אנשים מטיילים אבל אין שם תאורה או כביש או כל דבר אחר), שחררתי אותו (עם רסן על הפנים).
רק אחרי כמה דקות, שמתי לב שהולכים לפניי הרבה אנשים עם כלבים אחרים. הכלב שלי בא אליהם.
אני יודע שהכלב שלי לעיתים תוקף כלבים ואנשים זרים. לכן, קראתי לכלב שלי - וכשלא ענה, רצתי אליו במטרה לתפוס אותו. בזמן שניסיתי לתפוס אותו, הוא קפץ על איש בן כ-30 עם כלב קטן ושרט את גבו של האיש. מיד אחר-כך אני הצלחתי לתפוס את הכלב שלי. הובלתי אותו הביתה.
באותו הזמן, האיש רדף אחריי עד הבית, איים שיתקשר למשטרה וקילל, וביקש ממני מספר טלפון.
מה אתם חושבים? האם הפרתי חוק? האם לנתקף במקרה הזה הייתה זכות לרדוף אחריי עד הבית ולבקש מספר?
תודה.
אפשר לשאול כאן משהו בנסיבות דומות?

Morten my love

New member
יש לנו רועה גרמני.
תודה.
בבקשה..אודה אם תוכלו להתייחס גם למקרה שלי:
האם מרדימים כלב לא מסוכן שנשך בפעם הראשונה?
החיסון האחרון היה באפריל 2021. הכלב סורס וחוסן באפריל 2021 במרפאה של עמותה. אבד לנו פנקס החיסונים ולא קיבלנו טופס בדואר לחדש חיסון. אבד לי פנקס החיסונים והכלב לא מופיע על שמי במערכת.
יצאתי איתו לטיול והוא ראה פיטבול ללא מחסום ונכנס לסטרס. בחורה עברה במדרכה והוא קפץ עליה. נשך אותה או שרט בירך..לפי מה שראיתי לא נשיכה עמוקה אבל עדיין ירד מעט דם. היא הלכה למיון ואני ממתינה שתעדכן אותי מה אמרו לה.
האם ירדימו לי את הכלב?? מה עלול לקרות??
אני ממש בפחד..הוא לא נשך מישהו בעבר

דגלמנגל

Well-known member
בבקשה..אודה אם תוכלו להתייחס גם למקרה שלי:
האם מרדימים כלב לא מסוכן שנשך בפעם הראשונה?
החיסון האחרון היה באפריל 2021. הכלב סורס וחוסן באפריל 2021 במרפאה של עמותה. אבד לנו פנקס החיסונים ולא קיבלנו טופס בדואר לחדש חיסון. אבד לי פנקס החיסונים והכלב לא מופיע על שמי במערכת.
יצאתי איתו לטיול והוא ראה פיטבול ללא מחסום ונכנס לסטרס. בחורה עברה במדרכה והוא קפץ עליה. נשך אותה או שרט בירך..לפי מה שראיתי לא נשיכה עמוקה אבל עדיין ירד מעט דם. היא הלכה למיון ואני ממתינה שתעדכן אותי מה אמרו לה.
האם ירדימו לי את הכלב?? מה עלול לקרות??
אני ממש בפחד..הוא לא נשך מישהו בעבר
בעל הכלב - זה שעל שמו רשום הכלב במערכת - אחראי על כל מעשיו של הכלב.

מכיוון שלא דאגתם לרשום את הכלב על שמכם, או שהתחלתם בתהליך ולא וידאתם שהרישום נקלט, הרי שמבחינת החוק אין ברשותכם כלב חוקי.
לבוא בטענה שלא נשלח אליכם טופס לחידוש רישיון וזריקת כלבת, זה כמו לתהות מדוע משרד הרישוי לא שלח לכם טופס לטסט שנתי, לרכב שגנבתם.
מבחינת הרכב החיסון, התוקף של זריקת הכלבת הוא לשנתיים. זה לא סוד. עם זאת, החוק בארץ מחייב לחזור על החיסון כל שנה.
כאן הזמן לשאול, האם יש ברשותכם איזשהו מסמך (קבלה, חשבונית, אישור מווטרינר, מעמותה וכד') שיעיד, שהכלב אכן חוסן נגד כלבת, בתאריך שציינת?

חסנו את הכלב עוד היום!!! וודאו שיש לו שבב. אם אין - דרשו זאת מהווטרינר. זה חשוב לצורך איתורו וזיהוי בעליו, אם אבד, נגנב או נמצא נטוש.
הצעה: קחו אותו לווטרינר של העמותה, שבה חוסן. צריך להיות להם רישום לגביו. דאגו לפנקס חיסונים חדש.

לפי פקודת הכלבת, כלב שנשך אדם, חייב להיכנס להסגר של 10 ימים. התיקון האחרון לחוק, מאפשר להמיר את ההסגר הרשותי בהסגר ביתי.

אם טרם חלפו 10 ימים מיום הנשיכה, בקשו מהווטרינר בדיקה של הכלב לזיהוי כלבת. אם חלפו יותר, ספרו לו שהכלב נשך אדם והתייעצו אתו מה כדאי לעשות,
לאור תוקף החיסון, מועד ההזרקה האחרון והתרכיב הבעייתי שלהלן.

היו ערניים לגבי סוג החיסון והימנעו מהזרקת התרכיב NOBIVAC® Rabies, שהתגלה כבעייתי (שימו לב לתאריך הכתבה)

רשמו אותו במאגר הארצי לרישום כלבים עוד היום!!! ודאו שהרישום נקלט

אל תמתינו לראות, אם הננשכת סולחת לכם או לא ואל תנדבו לה מידע, לגבי האין-רישיון והאין-חיסון-שנתי. זה עלול לתת לה "רעיונות כלכליים"...

בהצלחה !

Morten my love

New member
תודה. בעשר אני הולכת למרפאת העמותה בה בורס וחוסן. בנוסף.בשמונה וחצי אני צריכה להתקשר לעורך דין שעוסק בהגנה על בעלי חיים ובעליהם שידריך אותי מה לעשות...
כולי בלחץ. היא אמרה דתעדכן אותי מה קורה ועדיין לא חזרה אלי.

דגלמנגל

Well-known member
אתה אחראי על כל נזק שגרם הכלב שלך, בלי לפרט אם כן היה קשור או לא
ועם זאת:
1) התקיפה של האיש התרחשה מאחוריו (על גבו). הוא יכול להוכיח שזה היה דווקא הכלב שלך? היו שם עוד אנשים עם כלבים
2) "אם זה יקרה שוב" הוא עדיין יצטרך להוכיח שזה כבר קרה בעבר (ראה הערה 1)
3) האם הודית ב"פשע" של הכלב שלך באוזני האיש? או בנוכחות עדים?
6) האם ראית במו עיניך, את השריטות המדוברות על גב האיש, או שהאמנת לו, בגלל שצעק?
תכלס -
נתקלת בהתנהגות ביריונית, של מישהו, שנבהל מהכלב שלך, רדף אחריך הביתה, צעק, קילל ואיים עליך, הפחיד אותך, נבהלת ונתת לו את מספר הטלפון שלך.
99% שלא נתן לך את שלו. עצתי לך; אם שום נזק לא הוכח ו/או לא הודית בנוכחות עדים, או שהודית מפחד - התעלם ממנו ונסה לשכוח את החוויה.
אם תפגוש אותו שוב והוא יציק לך - פנה אתה למשטרה.
לטובת שניכם - אלף את הכלב שלך להיענות לקריאתך, לבוא אליך, בכל מצב.
ואחרון חביב, גם בשטח פתוח, שמור את הכלב שלך בטווח עין, במיוחד אם מטיילים שם עוד אנשים עם כלבים ואתה יודע שהוא נוטה לתקוף אנשים וכלבים.

Aaki

Member
תן לכלב לירשום 100 פעם אני לא ינשך יותר תאמין לי זה ילמד אותו לא לינשוך שוב

למעלה