הכנה למבחן

flower24

New member
הכנה למבחן

שלום, רציתי להתייעץ בעניין בעיה שקיימת אצלי עוד מימי הבגרויות... אני סטודנטית וכאשר אני צריכה ללמוד למבחן, תמיד יש לי התלבטות: ללמוד באמצעות סיכום של החומר או ע"י קריאה בקול ? כאשר אני מסכמת, אני מתעייפת מהר (כואבת לי היד) וזה נמאס עליי די מהר. אני גם לא מצליחה לתקצר את החומר. ואז אני מוותרת על הסיכום ומחליטה פשוט לקרוא את החומר, אבל אז אני משתעממת ולא מתרכזת. מה כדאי לעשות ? בעוד שבוע יש לי מבחן בהיסטוריה (מועד ב' - אני חייבת להצליח הפעם!) , יש המון חומר ללמוד ולשנן, ואני בקושי מתקדמת. אני יודעת שזה מבחן חשוב ושאני צריכה להשקיע, אבל מוצאת את עצמי "בורחת" והולכת לעיסוקים אחרים מיותרים. כיצד אני יכולה ללמוד בצורה יעילה למבחן ? אשמח לכל סוג של הכוונה... תודה רבה,

למידה יעילה

תלויה במשולש "קדוש" - את + חומר הלימוד + צורת המבחן. לחלק את החומר לפי נושאים. לחלק את הזמן שנותר לך לפי ימים ושעות. להכניס בטבלה את כל הנתונים ולהחליט מתי עושים מה. זה א"ב של תכנון הזמן. לא לשכוח לשים הפסקות נורמליות בין חלק אחד של למידה לחלק השני. ועכשיו לשאלה הגדולה - איך צורת המבחן - האם צריך לסכם, לעשות אינטגרציה, או סתם "להקיא" את החומר. עפ"י זה את מתאמנת. כיוון שהמבחן הוא בוודאי בכתיבה - את צריכה להתאמן בכתיבה, לפי כמות חומר וזמן שיש לך לענות על שאלה. תוך כדי הכתיבה, את גם חוזרת על חומר, גם לומדת את עצמך, כמה זמן לוקח לך להתארגן על השאלה, וגם בטוחה בו יותר. נסי לא רק לחזור על חומר, אלא לענות על שאלות אפשריות - אם יש לך, תעני עליהן. אם אין לך - המציאי שאלות ברוח המרצה וחומר הלימוד. הדרך היעילה ללימוד למבחן, היא הדרך שאת מחליטה עליה, כפי שאת מכירה את עצמך. את יכולה לקחת לדוגמא משהו מתחום חברתי, מהחיים. איך את זוכרת מה חברים מספרים לך, כך תנסי להפוך את החומר ה"מעצבן" או ה"ארוך מדי" למשהו מוכר יותר ו"נעים" כמה שאפשר. בהצלחה !

למעלה