הכנה לקראת שנת הלימודים

אז ככה

קודם כל, היי :] אני קוראת סמויה פה כבר כמה זמן. אני לומדת בפקולטה לחקלאות (מדעי בע"ח), אז אני יכולה לעזור קצת..

פיזיקה - תלמדי מהספרים של יורם אשל. המרצה ממש גרוע, והמתרגלים לא נגעו בפיזיקה מאז שנה א' של התואר הראשון שלהם. אז אל תסמכי על להבין משהו בהרצאות..
אני עשיתי את המכינה וזה עזר לי ממש בבסיס, כי במהלך הקורס לא היה ממש זמן להתעכב על זה. אבל אתם עושים פיזיקה ברמה יותר גבוהה משלנו אז אולי אצלכם יש לו קצת יותר זמן להסביר כל נושא.. אצלנו הוא העיף כל שבוע נושא אחר..

לגבי כימיה ומתמטיקה - הקצב סביר, אין מה להילחץ ואני לא חושבת שיש טעם לעבור על החומר לפני תחילת הלימודים.

הייתי ממליצה לך לקחת את הקורס קיץ של עקרונות הכימיה (לא המכינה, היא מיותרת לחלוטין). יותר קל להוציא בו ציונים גבוהים והוא משאיר המון זמן פנוי במהלך סמסטר א' (שמתבזבז, כמובן, על הכנת דוחות מעבדה..)

בהצלחה :]

נושבו

New member
אוקיי תודה. ועוד שאלה...

יש לי פטור מקורס מבוא לחדו"א מורחב. אבל אני ממש לא זוכרת משהו מהתיכון. כדאי לקחת את הקורס הזה אפילו שאני פטורה ממנו?

ואני שוקלת לקחת קורס קיץ של עקרונות הכימיה. מתי כדאי להירשם?

נושבו

New member
יש את הקורס הזה בתואר בסמסטר א'

פשוט לי יש פטור מהקורס הזה בגלל הציון בבגרות במתמטיקה

הייתי צריך לנקד:

מה פתאום לקחַת (לא "לקחְת") חדוא? לא משתמשים בזה בכלל.

bioc1

New member
זה באמת אחד הקורסים המיותרים בתואר...

וגם על פיזיקה אפשר בקלות לוותר...

the new L

New member
אבל זה אחד ההישגים המדעיים הכי גדולים

של האנושות במילניום השני... שווה ללמוד אותו.

מבוא לחדוא - מיותר לגמרי

זה בימי ראשון ב8 בבוקר, נוכחות חובה עם מלא בחנים.

עזבי אותך מזה.. גם ככה לוקחים בסופו של דבר מרתון בחדוא (זה מטעם האגודה, מתרגל מבחוץ מלמד בשבועיים את כל מה שצריך לדעת למבחן. אנשים חיים על זה פה בפקולטה)

לקורס קיץ אני חושבת שנרשמים לקראת יוני ככה. תסתכלי בחוברת הענקית ששלחו לך, זה צריך להופיע שם..

נושבו

New member
אז בעצם זה לא יקשה עליי בקורסים אחרים נכון?

ואם יש לי פטור מהקורס, אני צריכה לעשות את המבחן?!

תודה רבה :)

לא יקשה, יהיה בסדר :]

מבוא לחדו"א מיועד לאנשים שבאמת צריכים אותו. אם יש לך פטור אז הרמה שלך מספיקה בשביל הקורסים בחדו"א. באמת שאין לך מה להעמיס עוד על עצמך, שנה א' מספיק עמוסה..

ואני חושבת שאת גם לא צריכה לעשות את המבחן. לי היה פטור ממבוא לחדו"א ואני לא זוכרת שהיה לי מבחן בחדו"א בתחילת הסמסטר.. אבל תבררי את זה במזכירות כדי להיות בטוחה.

bioc1

New member
יש משפט חכם ונכון שאומר

שאדם אף פעם לא מחפש ייעוץ אלא רק אישור למה שכבר החליט.

אחרי כל האזהרות שקיבלת לגבי המקצוע הזה, עדיין בחרת ללמוד אותו, מה שאומר שקיבלת את ההחלטה עוד לפני שבאת "להתייעץ" בפורום...

בהצלחה

בן100

New member

למעלה