הכנות לחורף

frankthe2

Active member
שבת שלום לכולם!
מתחיל להתקרר אז אנחנו מתחילים להתכונן לחורף.
איך מחממים את הבית? בעבר השתמשנו במזגן אבל המזגן הספציפי שלנו בחורף לא יעיל, הוא מתחיל לעבוד אחרי מספר דקות, עובד למשך 2-3 דקות ואז מפסיק לעבוד וחוזר לעבוד אחרי איזה 3 שעות... :rolleyes: משהו שם מקולקל ולא ברור לנו מה הוא. לא נראה לי שווה לתקן מזגן אלקו הייטק משנת 2003 שעובד סביר וטוב בקיץ...
אז אם מה לחמם את הבית? תנור ספירלות פשוט? מקרן חום? קמין? כמה יעלה לנו החשמל?
דבר שני - היום חברה שלי הוציאה את אחת משמיכות החורף - זו שהייתה בארגז המצעים במיטה בחדר שינה. השמיכה מסריחה מרטיבות או עובש. מדובר בשמיכה טובה של פןך נוצות אווזים אמיתי . האם שווה לשלוח אותה לניקוי יבש? או שנצטרך לזרוק אותה?
זה מוביל אותי לבעייה השלישית שלי והיא המהותית ביותר: אנחנו גרים בבניין משותף, הדירה עצמה צמודת קרקע. אני חושש מאוד שמים חודרים מבחוץ לדירה ולכן למשל ארגז המצעים בו הייתה השמיכה קיבל רטיבות ומשם העובש לשמיכה. פרוייקט הרחבת הבניין עם חדרי ממ"ד יצא לדרך רק בחודש ינואר - בשאיפה. אני מתכנן לדרוש בכל מקרה בדיקה, חפירה מסביב לדירה והתקנת איטום לקיר החיצוני. לפני שנה אני ריססתי את הקיר בסילר, זה לא עזר ולא מנע רטיבות בחדר שינה, עכשיו אני אחרי ניתוח בגב ואני לא מסוגל לתקן בעיה כזו. מה עלי לדרוש אם השיפוץ יצא לפועל? איך אוטמים את הקיר החיצוני? איך אוטמים את החלק שנמצא בתוך האדמה וממנו כנראה חדרו מים לדירה?
תודה

GoldenEyes

Well-known member
שבת שלום לכולם!
מתחיל להתקרר אז אנחנו מתחילים להתכונן לחורף.
איך מחממים את הבית? בעבר השתמשנו במזגן אבל המזגן הספציפי שלנו בחורף לא יעיל, הוא מתחיל לעבוד אחרי מספר דקות, עובד למשך 2-3 דקות ואז מפסיק לעבוד וחוזר לעבוד אחרי איזה 3 שעות... :rolleyes: משהו שם מקולקל ולא ברור לנו מה הוא. לא נראה לי שווה לתקן מזגן אלקו הייטק משנת 2003 שעובד סביר וטוב בקיץ...
אז אם מה לחמם את הבית? תנור ספירלות פשוט? מקרן חום? קמין? כמה יעלה לנו החשמל?
דבר שני - היום חברה שלי הוציאה את אחת משמיכות החורף - זו שהייתה בארגז המצעים במיטה בחדר שינה. השמיכה מסריחה מרטיבות או עובש. מדובר בשמיכה טובה של פןך נוצות אווזים אמיתי . האם שווה לשלוח אותה לניקוי יבש? או שנצטרך לזרוק אותה?
זה מוביל אותי לבעייה השלישית שלי והיא המהותית ביותר: אנחנו גרים בבניין משותף, הדירה עצמה צמודת קרקע. אני חושש מאוד שמים חודרים מבחוץ לדירה ולכן למשל ארגז המצעים בו הייתה השמיכה קיבל רטיבות ומשם העובש לשמיכה. פרוייקט הרחבת הבניין עם חדרי ממ"ד יצא לדרך רק בחודש ינואר - בשאיפה. אני מתכנן לדרוש בכל מקרה בדיקה, חפירה מסביב לדירה והתקנת איטום לקיר החיצוני. לפני שנה אני ריססתי את הקיר בסילר, זה לא עזר ולא מנע רטיבות בחדר שינה, עכשיו אני אחרי ניתוח בגב ואני לא מסוגל לתקן בעיה כזו. מה עלי לדרוש אם השיפוץ יצא לפועל? איך אוטמים את הקיר החיצוני? איך אוטמים את החלק שנמצא בתוך האדמה וממנו כנראה חדרו מים לדירה?
תודה
גם לי יש מזגן באחד החדרים שפשוט לא מחמם. יום אחד אחליף.
בינתיים אני מחמם כבר כמה שנים עם הטורבו הוריקן
לגבי השמיכה לא יודע לומר לך אם כדאי ניקוי יבש ואם הוא יועיל

gb228

Active member
פוך אמיתי דורש ניקוי מקצועי. נסה לפנות לחנות המפעל של קהילת בית-אל בזכרון יעקב - הם מייצרים שמיכות כאלו וכמעט בטוח שידעו להמליץ על ניקוי עצמי או ידעו להפנות לניקוי מקצועי.
אם לא תקבל מידע הייתי מתחיל בניסיון פשוט של ניקוי החלק החיצוני עם סמרטוט לח של תמיסת אקונומיקה חלשה ואחר כך אוורור למספר ימים (עדיף היה לעשות קודם כשהימים היו ממש חמים ולא היה חשש לגשם).
נסה גם חיפוש באנגלית - הביטוי לשמיכת פוך זה DOWN COMFORTER

חן 1111

Active member
לגבי המזגן, שווה לתקן, ואפילו להחליף אם צריך. העלות תחזיר את עצמה כי כל חימום אחר צורך הרבה יותר חשמל. רוב הסיכויים שהתיקון לא יקר, כי אם הקירור בסדר, אז הרכיבים העיקריים כנראה תקינים (מדחס, צנרת, גז...).
לגבי השמיכה, ניקוי יבש לא יעזור כי זה רק חיצוני. צריך כביסה וייבוש מקצועיים. יש בתי עסק שמתמחים בזה. אפשר גם לנסות לכבס במכונת כביסה, אבל לבצע ממש ייבוש טוב (אולי כמה מחזורים במייבש).
לגבי הדירה, אתה חייב להתייעץ עם מהנדס שמתמחה באיטום.

יוסי זיו1

Active member
אתייחס רק לגבי המזגן עצמו, ראשית יצור ב 2003 הוא עדיין בגז 22 שיצא משימוש והוא יקר וכל תיקון שעובר את ה 1000 ש"ח איננו כדאי,מה גם שהדרוג האנרגטי שלו נמוך מהחדישים יותר , לפי פרק הזמן של ה 3 שעות וחזרת המזגן לפעולה זו הגנה פנימית של המדחס ,יכול מאד להיות שהיחידה הפנימית סתומה או המאיץ מלא לכלוך ואין כמות אויר מספקת שעוברת ביחידה הפנימית ואז המדחס מתחמם וההגנה נכנסת לפעולה,המדחס מפסיק לעבוד וחוזר לפעול ללא נגיעה לאחר 3 שעות אז כדאי שמישהו מקצועי אבל מקצועי ולא מתיימר יבדוק ויתן לך אבחנה.

frankthe2

Active member
רוב תודות לכולם!
לגבי השמיכה - ננסה לאוורר ועל הדרך נחפש ניקוי מקצועי, נראה לי שהבחור מהמכבסה ליד לא מתאים למשימה אלא אם תגידו לי שכן... אין לי מייבש ולכן עבודה עצמית לא באה לצערי הרב בחשבון.
לגבי המזגן שיוסי זיו העיר לי עליו וכך גם אחרים:
נראה לי שיוסי צודק כי לאחר שנכנסנו לדירה שמתי לב לכך שהמזגן היה מלא אבקת גבס, אז שמתי מים וריססתי מלא ספריי חלונות אבל תמיד המזגן לא עבד בחורף. נראה לי שעכשיו נצטרך לנקות באופן מקצועי את היחידה הפנימית. את המאיץ בדקתי עכשיו הוא נראה לי נקי - אני מנקה כל שנה את המאיץ עם מרסס כזה :

לגבי האיטום - הבנתי! נפנה למנהדס איטום, גם ככה אנחנו עומדים בפני בניית ממד בבניין אז על הדרך נפתור עוד בעייה אחת לפחות.

יוסי זיו1

Active member
עשית למעשה את הדבר שאסור לעשות,ריססת נוזל על אבקת הגבס כך שבנית בתוך סוללת הקרור קיר גבס !! אסור !! על אבקה של גבס צריך להעביר לחץ אויר כדי שהאבקה תעבור את הסוללת קרור ואז היא עוברת את המאיץ ויוצאת החוצה ואז שוטפים , ניקוי המאיץ לא עובד עם מרסס כזה,הוא לא מספיק חזק כדי לפרק את הלכלוך והעובשים במידה וקיימים על המאיץ שנדבקים מהאינרציה הסיבובית שלו, אנשי המקצוע משתמשים בגרניק מיוחד לניקוי המאיץ וסוללת הקרור , גרניק חזק מוחק ומועך את עלי האלומיניום ויכול לשבור את כפות המאיץ.

frankthe2

Active member
עשית למעשה את הדבר שאסור לעשות,ריססת נוזל על אבקת הגבס כך שבנית בתוך סוללת הקרור קיר גבס !! אסור !! על אבקה של גבס צריך להעביר לחץ אויר כדי שהאבקה תעבור את הסוללת קרור ואז היא עוברת את המאיץ ויוצאת החוצה ואז שוטפים , ניקוי המאיץ לא עובד עם מרסס כזה,הוא לא מספיק חזק כדי לפרק את הלכלוך והעובשים במידה וקיימים על המאיץ שנדבקים מהאינרציה הסיבובית שלו, אנשי המקצוע משתמשים בגרניק מיוחד לניקוי המאיץ וסוללת הקרור , גרניק חזק מוחק ומועך את עלי האלומיניום ויכול לשבור את כפו
בוקר טוב ושבוע טוב!
ביררתי עכשיו - הדירה שאנחנו גרים בה קנינו לפני 5 שנים. לפנינו טווח של שנה וחצי שנתיים היה בחור ששיפץ את הדירה כאשר נכנס אליה - בלטות ברצפה, עבודות גבס בסלון והמזגן עבד מלוכלך במשך שנתיים ואחר כך אנחנו היגענו.
מצד אחד ברור לי שאתה צודק שעשיתי לא טוב אבל מצד שני אם הבטריה הייתה סתומה אז למה המזגן הזה מקפיא אותנו בקיץ?
ועוד הערה - אני מרסס את המזגן הזה פעמיים בקיץ עם המרסס עם חומר ניקוי חלונות כדי להוריד את רמת הריח שיש במזגן. השאלה האם שווה להזמין מישהו שינקה את המזגן הזה? העלות תהיה לדעתי סביב ה 500-700 ש"ח.

יוסי זיו1

Active member
כשהמזגן פועל עם מאייד סתום בקירור לחץ הראש של המדחס נמוך מהנורמלי והאויר יוצא קר מאד ,אפילו קר יותר מפעולה רגילה , בחימום כשהמאייד סתום לחץ הראש עולה מאד מאד,המדחס מתאמץ ומתחמם ואז ההגנה הפנימית קופצת ל3 שעות.
כדאי שתזמין איש מקצוע שיבדוק את מצב הסוללה ואם ניתן לניקוי ואז אם ניתן לנקות מנקים גם את המאיץ באותה חבילה.

למעלה