הכנת נרות בגן ילדים

הכנת נרות בגן ילדים

שלום לכולם, איזה פורום נחמד
, מאיר
וריחני
בעוד כשלושה שבועות, במסגרת חגיגת יומולדת לבת שלי בגן, אנחנו רוצים להכין עם הילדים נרות לקראת חנוכה ("מה שנקרא - "פעילות הורים"). הילדים בגילאי 4-6. אני, מאז גיל 6, לא הכנתי נרות בעצמי אבל לקראת המאורי המשמח, למדתי, החכמתי ואפילו קניתי כבר את רוב החומרים. נותרו לי כמה שאלות ואשמח אם תוכלו לעזור לי בהן: 1. מדובר ב33 ילדים אשר ישבו בארבעה שולחנות. אני מתכננת להמיס כ 5 ק"ג פארפין + 0.5 ק"ג סטארין בארבעה סירים. תכננתי לשים על השולחן צלחות עם "תוספות" (נצנצים, פוטפורי, צדפים, גירי פנדה+פומפיה וכד') ושכל ילד יעצב את הנר שמתאים לו. שאלתי היא האם את כל התוספות אפשר לשים בכוס (=התבנית) האישית ואז לשפוך את השעוה החמה או שחייבים לערבב את התוספות בסיר ורק אז לשפוך ביחד לתבנית. כלומר, איך עושים שהתוספות לא תשקענה בקרקעית בלבד ובכ"ז לכל ילד יצא נר אחר? 2. האם גירי פנדה מגוררים יצבעו את כל הנר או שהצביעה היא מקומית, באזור הצבעים המגוררים בלבד? 3. האם כדאי לשמן כוסות חד"פ מקרטון או שהציפוי שלהן מונע הדבקות כמו שהוא? האם יש בעיה של "עודף שימון"? בטח אזכר בעוד שאלות בקרוב. תודה על תשובותיכם
איריס

היי תשובות (חלקיות - מי שיכולה להוסיף מוזמנת)

ברוכה הבאה 0. יש להקפיד לשים את הסיר על סיר/מחבת אחר עם מים כדי שלא יתחמם יותר מדי (שיצוף על המחבת) או על פלטה של שבת (ובכל זאת להקפיד על החום) 1. בהחלט שימי את התוספות בכוסות ולא בסיר. חבל ללכלך את הסיר. צבעים וריחות משלבים מעולה. אך חלק מהמרקמים האחרים יכולים לשקוע. לגבי משקעים זה בהחלט עניין של נסיון. מקווה שמישהי כאן שמנוסה ממני תוכל לענות לך 2. פרדה מגורדת מפעפעת יפה בפראפין חם והיא תצבע את כל הנר ולא תשקע (כנ"ל לגבי שמנים ארומטיים). 3. לגבי כוסות בכלל זה בעיה בגלל המבנה שלהן שרחב כלפי מעלה (ואני מניח שהפתיל צריך להיות בקצה השני... צריך לחשוב מה לעשות.) לי יש תבניות מקצועיות אבל הן יקרות, אבל אפשר להשתמש בקרטוני מיץ/חלב מרובעים (גזורים בחצי שלהם...במקום בכוסות - כי בכוסות הפתיל יצא בחלק הרחב (בתבניות המקצועיות יש חור בתחתית הנסתם על ידי הקשר של הפתיל עצמו ובכך מונע זליגת הפראפין הנוזלי) לגבי שמן אינני מבין בזה. בטח אחת מהחברות בפורום תוכל לענות דניאל

תודה דניאל

על תשובתך המפורטת. לא הצלחתי להבין את מהות הבעיה בשימוש בכוסות. התכוונתי לקדוח חריר בקרקעיתו, להשחיל את הפתילח, לקשור ולסתום על דבק נייר (מהצד האחורי) ואת הקצה השני, ללפף על עפרון כך שיחזיק מעל הכוס. לא מוצלח? אני מקווה להספיק לעשות נסיונות בשבת. אשמח לספר איך יצא. תודה

חור בתחתית זה דווקא רעיון מצויין

אבל תבדקי אם לא דולף, בכל מקרה אפשר בהתחלה לשפוך ממש מעט פראפין (כמה טיפות) לחכות כמה דקות שיתקרר ואז לשפוך את השאר ככה לא תהיה דליפה - אבל ממש לא בטוח שזה יהיה נחוץ בשיטה שאמרת בכל מקרה זה כן מוצלח פשוט חשבתי בכיוון הפוך (בלי חור)

goldfish11

New member
אין צורך לקשור או לשפוך פרפין לתחתית

כדי למנוע נזילה אלא להדביק מעט חימר פשוט בתחתית הכוס. החימר ימנע מהפרפין לנזול. רוב התוספות שהזכרת ישקעו בתחתית הנר ולא יראו אותם בתוצאה הסופית. ישנה טכניקה מסויימת להניח תוספות כך שייראו אך זה דורש אימון ובודאי לא מתאים לילדי גן. אני מציעה לך להכין נרות "סלט פירות" שהתוצאה שלהם נראית טוב ומושקעת: לצקת פרפין צבעוני בתבנית ח"פ גדולה וכשקצת מתגבש - לחתוך בסכין לקוביות. כל ילד ממלא את הכוס שלו בקוביות הצבעוניות (אפשר לשלב מספר צבעים יחד) ועל זה שופכים פרפין נטול צבע. יוצא מקסים. לגבי שימון, אין צורך. הסטארין כבר יעשה את העבודה ואם יש בעיה אפשר פשוט לשבור את הכוס הח"פ. בהצלחה ולשאלות נוספות אני כאן.

goldfish11

New member
דניאל, אתה לא ישן?

לקראת חנוכה, אכין סדנא מצולמת ואעלה אותה כאן.

למעלה