הלא תדעו כי שר וגדול נפל שלשום בישראל?

הלא תדעו כי שר וגדול נפל שלשום בישראל?

או שמא כן, אבל לקחתם ללב את "אל תדברו על אריק"- למה לכם?

"הגדול מכולם" ?

הגדול מכולם זה עוול שעשה ראש הממשלה לאריק איינשטיין ולתרבות העברית שאני לא רואה אותה כתרבות שלי. דן אלמגור כתב חלק גדול מהשירים שהיו נכס צאן ברזל של הזמר העברי, ברא את "שרתי לך ארצי" וכתב את איש חסיד היה

אז מי הגדול מכולם ? כולם גדולים

חלק גדול מהרפרטואר של אריק איינשטיין שהוא נתן פרשנות לביצועים שקדמו לו כמו יצאנו אט,דודו ועמק ישראל.

האם הפרשנות שלו דומה לפרשנות של ארתור רובינשטיין לבלדות של שופן ?

בהחלט לא

מהי רמתו כמוסיקאי ? פרובינציאלי שלא הגיע להשגים של אסתר עופרים ועפרה חזה מחוץ לישראל

מוגג

New member
איזה שירים שר דן אלמגור?

אריק איינשטיין היה מבצע ובזה גדולתו.

הן כזמר והן כשחקן - הוא ידע להגיש - לשחק את השיר ולשיר את המשחק.

הוא גם כתב מלים, אך לא בכך גדולתו. הוא ידע לבחור את האנשים איתם עבד ולהפיק מהם תוצרת משובחת.
למרות עברו כאלוף בקפיצה לגובה - בחייו האמנותיים הוא אף פעם לא קפץ מעל הפופיק (אבל עבד עם אורי זוהר...) וברח ממשחקי הכוכבות.
הוא לא היה קדוש כמו שחלק מהמספידים ניסו לציירו, וההצטנעויות שלו נראו לעתים מוגזמות - אבל מאות השירים שהשאיר בקולו המיוחד, ובסגנון השירה הנינוח והמדויק הם תנובה מפוארת.

ולגבי הפרובינציאליות - הוא פשוט לא הסתדר מחוץ לארץ. לא יכולתו המוזיקלתו ולא רמתו האומנותית היוו מכשול. הוא הרגיש כדג במים רק בתל אביב דוברת עברית וכאן התבלט ויצר.

גרי רשף

New member
פרובינציאלי שלא הגיע להשגים...מחוץ לישראל

אומן ישראלי נמדד בהצלחותיו בחו"ל?

נכסי התרבות הישראלים אינם כוס התה שלי

אריק איינשטיין מוסיקאי או ישראלי ???

באשכול הזה מכסי הסביר למה יש טעות בהגדרתו של אריק איינשטיין כזמר לאומי, אני אכן לא מתחבר ליצירה שלו.

אני שומע הרבה מאוד מוסיקה, החל מ המלחינה KASSIA שנולדה ב810 והלחינה שירים ביזנטים. אני די בקיא במוסיקה שנוצרה באירופה בימי הביניים,בתקופת הבארוק ,בתקופה הקלאסית ובתקופה הרומנטית. אני מכיר אופרות גם מתקופת הבארוק כמו הכתרתה של פופיאה שהלחין מונטוורדי.אני מכיר את אמנות הפוגה,המנחה המוסיקלית והמיסה של באך במספר ביצועים. אני שומע גם הרבה מוסיקה ערבית שהיא מוסיקה מזרחית אמיתית שמולחנת במקאם עם הכלים המסורתיים
(לא מתחבר להפופ הים תיכוני)

נוסיף לרפרטואר גם ג'אז,סטינג,דאייר סטרייט וכו וכו

אז לאריק איינשטיין כמוסיקאי אין כבר מקום

מהכיוון השני אני בלתי ציוני שכועס מאוד על כך שהמדינה שהערימה קשיים בזמן ששלטה באמצעי השידור.

לכן אני מזדהה עם שירו של רועי חסן "במדינת אשכנז"

[..]ו

וְלֹא חוֹגֵג לָךְ עַצְמָאוּת

עַד שֶׁתָּקוּם לִי מְדִינָה

אִם תְּגָרְשִׁי אוֹתִי אֵלֵךְ.

רַק אַל תִּקְרְאִי לִי בְּשֵׁמוֹת

הֵבַנְתְּ?[..]

במדינת אשכנז רועי חסן

תגיד, מה הניים דרופינג האינסופי נותן לך?

למה אף אחד אחר פה לא מרגיש צורך לספר כמה הוא אוהב את באך (חוץ ממני, אני לא אוהב את באך)?

אתה יודע, יש למילה פרובינציאלי חלופה עברית

קרתנות. הייתי אומר שזו התנהגות קרתנית למדי להשתמש במילה לועזית כשיש חלופה עברית, בוא נשאיר את זה לפשיסטים.

אולי באמת הגיע הזמן לדבר על אריק

בשבוע שעבר היה כזה גודש של דיבורים עליו וכתיבה עליו, שפשוט אי אפשר היה להגיד משהו שטרם נאמר. עכשיו שקצת שכך הרעש, אומר שהפריע לי שהגדירו אותו כ"זמר לאומי", כשברור לגמרי שיש קבוצות בחברה הישראלית שלא מזדהות עם דמותו ולא צורכות את האמנות שלו, והפריע לי שהציגו אותו כ"גשר בין חרדים וחילוניים", כשברור לגמרי שלא הוא בחר להיות סבא לנכדים חרדים וחילוניים כאחד.

למעלה