המון המון זמן עבר...שלום אימהות מקסימות!

c h i r o

New member
המון המון זמן עבר...שלום אימהות מקסימות!

לא כתבתי כאן המון זמן, הבת שלי המקסימה כבר חגגה שנים שבוע שעבר!!! מאוהבת בה!!!

אני מבקשת עזרה לגביי ביטוח לאומי אם מישהי מבינה בזה.
שלחו לי חוב על חודשים שלא עבדתי בשנת 2003 ו2004 , זה תקופה שהחלפתי הרבה מקומות עבודה, אני לא זוכרת את כולם ואני לא זוכרת אם כולם קיימים.
והיו כמה חודשים שחתמתי בתקופה הזו, אבל אין לי תלושי שכר על הכל ואני לא יודעת איך להוכיח שעבדתי או חתמתי אבטלה.

האם אתן יודעות אם מגיעה לי הנחה כחד הורית, או אם אוכל להגיש ערעור להפחתת הסכום?

תודה

dafnapo

New member
באמת עבר המון זמן

ושכחת לכתוב בת כמה הבת שלך

לא יודעת לגבי הנחות על חובות לביטוח לאומי, אולי אפשר לדבר איתם על פריסת תשלומים. מה שכן, יהיה קשה להוכיח ששילמת בט"ל אם אין לך רישומים משלך
מציעה לך לנסות לשחזר מה היה בחודשים שאין להם דיווח ואז ללכת אליהם ולנסות להגיע איתם להסדר.

ה-שונית

New member
תנסי לנצל לזכותך את חלוף הזמן

מאחר שחלפה תקופת ההתיישנות לגבי חובתך לשמור תיעוד ביחס לשנים האלה (עברו למעלה מ-7 שנים) - נגרם לך נזק ראייתי בכך שאת לא יכולה להוכיח שעבדת וכו'.

הפורום הוא כמו מאפיה, אי אפשר באמת לעזוב אותו הה הה הה הה הה.

בהצלחה בקרבות הבט"ל והמון נחת עם הבת שנים!

c h i r o

New member
אני ארכב על השירשור שלי למרות שנושא חדש...

מישהי קראה את הכתבה בשבעה ימים מיום שישי האחרון? על הילד שהתאבד בגלל בריונות ברשת.
אני לא מוסגלת לקרוא כתבות כאלו, הדמעות מתחילות באות הראשונה...אבל קראתי מה שכתב הפסיכולוג המתמחה בבריונות ברשת על 5 הכללים לבדוק האם
ילדכם סובל מהטרדות ברשת.
בכל מקרה בסעיף האחרון נרשם, חשוב שתהיה מעורבות של האב והאם בגיל הבגרות, והוכח שרוב הילדים שגדלים בבית ללא אב, מוצאים עצמם ברחוב, בורחים מהבית או מגיעים לבית סוהר....
טוב זה העלה לי את הסעיף יותר מעינת ארליך בזמנו, אז כתבתי תגובה לפרופסור המהולל, ואתמול יצרו איתי קשר משבעה ימים והם שוקלים לפרסם את התגובה שלי!! כייף!

Koru

New member
אני מניחה שהוא מדבר מסטטיסטיקות

סטטיסטית כנראה רוב המשפחות שאין בהן אב הן לא כמו שלנו. בטח בארה"ב שאולי זה מקור המחקרים שלו. שם יש הרבה אמהות חד הוריות מאד צעירות, מתחת לגיל 20, מהריונות לא רצויים שלא הופלו, או משפחות שבהן האב פשוט ניתק קשר והשאיר מנשפחה מפורקת והרבה מתחת לקו העוני, במדינה שהשירותים הסוציאליים שלה על הפנים.
אז סטטיסטית יכול להיות שהוא צודק אבל אין לזה שום קשר למשפחות שלנו.
טוב שהגבת, כי בטוח לא כל הקוראים עושים את ההבחנה הזו.

dafnapo

New member
מניחה שאת צודקת

אבל למה לא לציין את העובדה הזאת? תוסיף משפט פשוט כמו - לפי מחקרים בארה"ב, ילדים לאימהות צעירות שילדו בתחילת שנות ה-20 לחייהן וגדלו ילדים ללא אב .....
במדינה למודת שכול המשפט שלו מכיל גם את כל יתומי המלחמות

Koru

New member
כתבתי שטוב שהיא הגיבה להם

כי אכן, רוב האנשים יקראו ויסיקו שזה נכון גם למשפחות כמו שלנו.

dafnapo

New member
טוב עשית!

לפעמים אפשר להתפלץ מכל מיני "אמיתות" בלתי מבוססות של כל מיני "אנשי מקצוע מהוללים".

מסתכנת בסקילה כאן, אבל מציינת כמה עובדות

למרות שלא קראתי את הכתבה, סטטיסטית זה נכון. בלי קשר לגיל האם החד הורית, לדרך שהרתה או למצבה האישי והסוציו-אקונומי. זה ממחקרים שנעשו בנושא. הסיבה העיקרית לכך היא שאמהות חד הוריות נוטות להציב פחות גבולות מאבות. הוכח שאצל אמהות חד הוריות שמציבות גבולות בצורה עקבית וברורה, השכיחות של הנ"ל נמוכה (נדמה לי שזהה לשאר האוכלוסיה). אני חושבת שחשוב שנהיה מודעות לנתונים הנ"ל.

Koru

New member
לא נעים לשמוע את זה, אבל טוב לדעת

ותודה שכתבת!

מרגנית2

New member
נכון. הבת שלי מטפלת כחיילת בנוער בסיכון

והיתה בכמה מקומות בארץ - הילדים רובם ממשפחות חד הוריות. עשה לי לא טוב לשמוע. והשתדלתי להגיד הילדים שלי אחרים. אבל נושא הגבולות אצלנו לא מספיק חזק.

אופירה10

New member
מעניין מה החלוקה בין בנים לבנות

אני מחשיבה את עצמי אמא קשוחה, עם משמעת וגבולות ברורים ואני תוהה אם אני נוהגת נכון. זה מחזק את הדרך שלי כהורה.

ובכל זאת מעניין אם יש נטיה להידרדרות לאחד מהמינים יותר מאשר לשני.

מרגנית2

New member
מעט יותר בנים

אבל גם בנות עם בעיות התנהגות קשות. זה מה שאני שומעת מהבת שלי.
זה לא מידע סטטיסטי.

אצלנו יש גבולות אבל לפעמים אני נכנעת. מפנקת יותר מדי. המורה העירה לי על זה.

אופירה10

New member
לפי מה שאני רואה מסביב אצלנו

מהילדים שהיו עם הבכורה שלי בכיתה בבית ספר יסודי, יותר בנות נמצאות בסיכון כזה מאשר הבנים.
מגיל מאד מאד צעיר מסתובבות ברחוב סתם כך, מהבוקר עד הערב ללא מטרה, לא מגיעות לבית הספר, וכשמגיעות זה לא למטרת לימודים והציונים בהתאם, מתלבשות מאד חושפני... ואפשר כבר היום לראות שרחוק הן לא תגענה. יש ממש חבורה כזו. רובן באמת עם הורים גרושים.

דווקא הבנים יותר ממוקדים (אם הם בחוץ, הם נפגשים לשחק כדורגל או כדורסל ולא סתם להסתובב) ויש רק מעט מופרעים.
אבל הגיוני שבסך הכל בנים יותר נוטים להידרדרות. כמות האסירים מול כמות האסירות בבתי הכלא היא ההוכחה לכך.

מרגנית2

New member
זה נורא. אצלנו אני לא מכירה את התופעה.

כנראה השמרנות הירושלמית עושה משהו לילדים פה..

למעלה