המופע של נתניהו: במשך שנתיים, ולאחר ארבע מערכות בחירות שהוא יזם, הוא לא הצליח להקים ממשלה

אבנר ג

Well-known member
אז עכשיו הוא בא עם פטנט חדש:
"בחירה ישירה של ראש הממשלה, בלי קשר למפלגות
שילכו או לא ילכו איתו"

ורק על דבר אחד הכי פשוט הוא לא מוכן ללכת
למרות היותו נאשם בפלילים, ולמרות שמשפטו הפלילי מתנהל בעצם ימים אלה,
הוא לא מוכן לעשות מה שלפחות שלושה שקדמו לו, במצבים דומים, עשו
הוא לא מוכן ללכת

ואת מי הוא מאשים?....
את כל העולם, רק לא את עצמו

שילך כבר

evglev1

Well-known member
מנהל
אשריהו. נאמן לבחירתם של מליוני אזרחי ישראל.

תמתין בסבלנות. מתישהו זה יקרה.
לפיכך גם טראמפ צדק שסירב ללכת שזכה לתמיכת מאות מיליונים שרצו שימשיך להיות נשיא ארה"ב ובעצם בכל משטר נשיאותי המפסיד לא צריך ללכת כי הוא בדרך כלל זוכה לתמיכת 40% מהעם.

ואתה באמת מאמין שביבי ילך לפני שיורשע עם קלון בהרשעה סופית / יחלה חס וחלילה במחלה שתרתק את המדינה / יאבד את השפיות והרופאים יקבעו שהוא לא כשיר לקבל החלטות. או בקיצור אתה באמת מאמין שהוא ירצה באיזשהו שלב לצאת לפנסיה ולא ירצה לשלוט כל עוד מצבו הבריאותי, הנפשי והמשפטי מאשפר לו?

Harrington

Well-known member
מנהל
לפיכך גם טראמפ צדק שסירב ללכת שזכה לתמיכת מאות מיליונים שרצו שימשיך להיות נשיא ארה"ב ובעצם בכל משטר נשיאותי המפסיד לא צריך ללכת כי הוא בדרך כלל זוכה לתמיכת 40% מהעם.
אין מה להשוות. בבחירות בארה"ב היה מנצח מובהק (שם בצד רגע את הטענות לזיופים וכו'). גם בארץ, אם בבחירות היה יוצא מנצח מובהק או אפילו מנצח כלשהו, בדוחק, אין חולק כי על ראש הממשלה יהיה לפנות את מקומו בפני אותו מנצח. אלא שזה לא המצב. על כן קריאה ערטילאית 'שיילך בהתנדבות', כאשר כאמור מליונים ביקשו ממנו להישאר, פשוט אינה רלוונטית במיוחד.
ואתה באמת מאמין שביבי ילך לפני שיורשע עם קלון בהרשעה סופית / יחלה חס וחלילה במחלה שתרתק את המדינה / יאבד את השפיות והרופאים יקבעו שהוא לא כשיר לקבל החלטות.
אני כתבתי את זה באיזשהו מקום? אמרתי שאין סיבה שייענה לקריאה הנרגשת כאן למעלה 'שיילך'. מה הוא יעשה בפועל? כל עוד הוא ימשיך להעמיד את המדינה לפני טובתו האישית והדבר לא ייכפה עליו, הוא יישאר. ברגע שהדבר ייכפה עליו, או לחלופין הוא יחליט ביוזמתו החלטה אחרת, הוא יילך. היום, מחר, שנה הבאה, בעוד 5 שנים. אין לי מושג.
או בקיצור אתה באמת מאמין שהוא ירצה באיזשהו שלב לצאת לפנסיה ולא ירצה לשלוט כל עוד מצבו הבריאותי, הנפשי והמשפטי מאשפר לו?
כאמור, לא כתבתי את זה בשום מקום כך ששאלתך מעט מוזרה לי. כתבתי שמתישהו "זה יקרה", קרי הוא יילך. באלו נסיבות זה יהיה? אין לי מושג. אבל אני די משוכנע שהוא לא יישאר בתפקיד עד גיל 965 :).

איציק5111

Well-known member
שילכו או לא ילכו איתו"

הוא לא מוכן ללכת

ואת מי הוא מאשים?....

שילך כבר
הפעם הצבעתי למרצ אז אתה לא יכול לחשוב שאני לטובת ביבי.

לעצם העיניין הוא לפחות מנסה לפתור את הבעיה אחרת יהיו פה בחירות בלי סוף

יש לך או למישהו בשמאל רעיון אחר מה לעשות? אז תציעו.

לא מסכים שהוא הבעיה,כל אחד שם יכול להגיד על השני זה בגללו , או כל אחד יכול להגיד בי בחרו כך וכך או חצי מהעם לא רוצה אותך.
נמאס כבר מהמשחק ילדים הזה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הפעם הצבעתי למרצ אז אתה לא יכול לחשוב שאני לטובת ביבי.

לעצם העיניין הוא לפחות מנסה לפתור את הבעיה אחרת יהיו פה בחירות בלי סוף

יש לך או למישהו בשמאל רעיון אחר מה לעשות? אז תציעו.

לא מסכים שהוא הבעיה,כל אחד שם יכול להגיד על השני זה בגללו , או כל אחד יכול להגיד בי בחרו כך וכך או חצי מהעם לא רוצה אותך.
נמאס כבר מהמשחק ילדים הזה
אתה עוצם עיניים ואוזניים כאחד. רק אתמול בכנס של הליכודניקים, החלו כבר להישמע זמירות על כך שאם הנאשם יפנה את מקומו, כל אחד מ-29 חברי מפלגתו יוכל להקים ממשלה יציבה תוך דקות. המכשול אינו אלא אדם אחד, שבית המשפט העליון מתיר לו להמשיך ולהשתולל, להסית, להדיח ולמרר לעם ישראל בארצו את חייו. שילך.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אתה עוצם עיניים ואוזניים כאחד. רק אתמול בכנס של הליכודניקים, החלו כבר להישמע זמירות על כך שאם הנאשם יפנה את מקומו, כל אחד מ-29 חברי מפלגתו יוכל להקים ממשלה יציבה תוך דקות. המכשול אינו אלא אדם אחד, שבית המשפט העליון מתיר לו להמשיך ולהשתולל, להסית, להדיח ולמרר לעם ישראל בארצו את חייו. שילך.
אז מה בדיוק ראית בכנס הליכודניקים ?

ובכן אדון משה - אתה ראית תקשורת שמאלנית שחיפשה בכח את החריג והמוזר וניסתה לשווק אותו כתחושה כללית בקרב מצביעי נתניהו.....בקיצור שוב עבדו עליך , שוב השתילו במוחך "מציאות אלטרנטיבית" ואתה קפצת עליה כמוצא שלל רב.

אתה יודע....אילו היינו מצליחים לשלוח אחורה בזמן עיתונאי שמאלני לסקר את הקרב בין דוד לגוליית - אני מבטיח לך שהוא היה מצליח להוציא את גוליית כמסכן ואת דוד כרוצח.......אבל מה אני מספר לך את שאתה יודע מזמן הרי אתה עצמך ניסית למכור לנו "פייק ניוז" למכביר.

מי שממרר את חיי תושבי מדינת ישראל הם שמאלני ארצנו - אלו שעשו הכל בכדי להכשיל את ניסיונות נתניהו למגר את הקורונה , אלו המפיצים דיכאון ודמורלזיציה למרות שאין להם שום סיבה לחוש כך - אלו המנסים למוטט את הדמוקרטיה באמצעות בג"צ שזה בדיוק מה שאתה רוצה ...כמה נזקים את גורמים לעם ישראל...."מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" זכור היטב משפט זה - הוא מתאר אתכם נאמנה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

ובכן אדון משה - אתה ראית תקשורת שמאלנית שחיפשה בכח את החריג והמוזר וניסתה לשווק אותו כתחושה כללית בקרב מצביעי נתניהו.....בקיצור שוב עבדו עליך , שוב השתילו במוחך "מציאות אלטרנטיבית" ואתה קפצת עליה כמוצא שלל רב.

אתה יודע....אילו היינו מצליחים לשלוח אחורה בזמן עיתונאי שמאלני לסקר את הקרב בין דוד לגוליית - אני מבטיח לך שהוא היה מצליח להוציא את גוליית כמסכן ואת דוד כרוצח.......אבל מה אני מספר לך את שאתה יודע מזמן הרי אתה עצמך ניסית למכור לנו "פייק ניוז" למכביר.

מי שממרר את חיי תושבי מדינת ישראל הם שמאלני ארצנו - אלו שעשו הכל בכדי להכשיל את ניסיונות נתניהו למגר את הקורונה , אלו המפיצים דיכאון ודמורלזיציה למרות שאין להם שום סיבה לחוש כך - אלו המנסים למוטט את הדמוקרטיה באמצעות בג"צ שזה בדיוק מה שאתה רוצה ...כמה נזקים את גורמים לעם ישראל...."מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" זכור היטב משפט זה - הוא מתאר אתכם נאמנה.
אני דווקא חושב קצת שונה ממך. נראה לי שאם פרץ הגץ הראשון, האש תתפרץ בסופו של דבר וכל אנשי ה"ימין" הנאמנים לנאשם יפנימו שהוא רק הורס להם את הדרך.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אני דווקא חושב קצת שונה ממך. נראה לי שאם פרץ הגץ הראשון, האש תתפרץ בסופו של דבר וכל אנשי ה"ימין" הנאמנים לנאשם יפנימו שהוא רק הורס להם את הדרך.
מה שראית זה ניסיון תקשורתי שמאלני לגרום למרידה נגד נתניהו - לשם כך "מצאו" שלושה "אידיוטים שימושיים" כשאחד מהם בא לבקר את חבריו לשעבר היישר ממחנה גדעון סער.....אני מניח שהכתבים השמאלנים דאגו להביאו לשם בכדי לעורר תסיסה.

אנחנו לא פרייארים....אנו יודעים לזהות "כתבות מוזמנות" אשר נועדו לזרוע דמורליזציה.....

evglev1

Well-known member
מנהל
כשסער טען שביבי לא יכול להרכיב ממשלה וצריך להחליף אותו, הוא קיבל 30% מחברי הליכוד, 30% מחברי הליכוד רצו להחליף את ביבי, זה הרבה יותר מגץ, יותר מרבע מחברי המפלגה, כמעט שליש ועדיין זה לא שינה כלום וביבי המשיך וכשסער פרש רובם נשארו עם ביבי ולא פרשו איתו.

evglev1

Well-known member
מנהל

דווקא המראיינים מצאו ליכודניקים שרופים שמוכנים לשיתוף פעולה עם מנסור עבאס, אבל אמרו שאם ביבי לא יצליח להרכיב ממשלה אז צריך למצוא מנהיג אחר לליכוד ולהקים ממשלת ימין שסער יוכל להצטרף אליה ולא לתת לממשלה עם העבודה ומר"צ לקום רק בגלל ההתעקשות על ביבי.

איציק5111

Well-known member
אז ביש עתיד יגידו לפיד לך הביתה , אתה מפריע להקים ממשלה. אנחנו לא ניצא מזה.

ביבי לא הולך ולא מתכוון ללכת, תמצאו פתרון אחר

evglev1

Well-known member
מנהל
אז ביש עתיד יגידו לפיד לך הביתה , אתה מפריע להקים ממשלה. אנחנו לא ניצא מזה.

ביבי לא הולך ולא מתכוון ללכת, תמצאו פתרון אחר
אפילו אראל כהנא, מעריץ של נתניהו הסביר שאם לפיד ילך שום דבר לא ישתנה, אם סמוטריץ' ילך שום דבר לא ישתנה, אם דרעי ילך שום דבר לא ישתנה, אם בנט יוחלף בשקד או במתן כהנא שום דבר לא ישתנה, אבל אם ביבי ילך אפשר יהיה להקים ממשלת ימין.

Harrington

Well-known member
מנהל
המכשול אינו אלא אדם אחד
אולי, אבל יש לו יותר מזהות אחת :).
כך למשל, אם נתניהו יחליט לפרוש, סביר להניח שהקפאון הפוליטי אכן ייפתר (טענות השמאל והרל"ב תחזורנה תוך זמן קצר נגד מנהיג הימין החדש, אבל זה כבר עניין אחר).

אבל...
כך בדיוק המצב אם למשל לפיד יחליט לפרוש. כך המצב גם אם סער יחליט להפר דווקא את הבטחת בחירות א' ולא את הבטחת בחירות ב'. כך גם אם סמוטריץ ישנה דעתו. וכך אפשר לחשוב על עוד כמה אישים שאם הם, כן, רק הם יפרשו, הבעיה כולה תיפתר.

אז נכון, נהוג לומר את זה דווקא על נתניהו. כלומר, נהוג בשמאל, ברל"ב, וכמובן בתשקורת הישראלית ברדידותה האין-סופית. אבל אמת אין בדברים. ודאי לא אמת מלאה.
שבית המשפט העליון מתיר לו להמשיך
תיקון קל, מי שמתיר זה החוק במדינת ישראל. בית המשפט בס"ה לא נענה לבקשת אלו המתקראים 'חסידי שלטון החוק' לשים פס על החוק ולהכריע אחרת בניגוד לרצון הריבון.
ואללה? אולי זה רק אני, אבל לא מצאתי שום השתוללות בהתנהגות ראש הממשלה. למה כבודו מתכוון בדיוק?
ברשימת הפוליטיקאים המסיתים בישראל, נתניהו נמצא במקום האחרון או באחד המקומות האחרונים. למעשה, יהיה לך קשה למצוא אפילו דבר הסתה אחד מפיו. בוודאי כך אם תשווה כאמור לדברי פוליטיקאים אחרים. אני יודע, גם כאן נהוג לטעון זאת רק כלפי נתניהו. אין כל חדש תחת השמש. גם כאן, אין כל אמת בטענה. אפילו לא בדוחק.
את מי נתניהו הדיח?
ולמרר לעם ישראל בארצו את חייו.
במה נתניהו מירר לעם ישראל המסכן את חייו?
אני יכול לומר, בתור ב"עם ישראל בארצו" שלא רק שאינני חש שנתניהו מירר את חיי, אני אפילו חש תודה כלפי האיש על פועלו בענייני ובתקופת הקורונה.
ואם לא בא לו? למה שיילך רק בגלל שאתה אישית רוצה להחליף את ההנהגה הפוליטית-מדינית של המדינה? ואגב מה יקרה לאחר שיילך? השמאל פתאום יצדיע לכל מנהיג ימני על אף שהוא עצמו עדיין לא יתקרב בסנטימטר לשלטון? אתה באמת מאמין בשטות הזאת?
נזכיר שמליוני אזרחים ביקשו ממנו בבחירות האחרונות דווקא להישאר. למעשה, זה יהיה מעשה די אנוכי מצידו אם יחליט לשים על כל אלו פס ולעשות את מה שבוודאי יותר נוח לו ברמה האישית והמשפחתית.
בכל מקרה אם כבודו אדם הגון, מן הראוי להשמיע קריאה זו גם כלפי כל הפוליטיקאים שהזכרתי למעלה, שגם אם הם יפרשו יהיה בכך כדי לפתור את הפלונטר הפוליטי. לפחות מבחינה זו תצטרך להודות שכולם שווים, כולם מפריעים באותה מידה, ואם הוגן לדרוש מאחד מהם לפרוש, מן הראוי לדרוש זאת מכל הנ"ל בשוויוניות.

evglev1

Well-known member
מנהל
אולי, אבל יש לו יותר מזהות אחת :).
כך למשל, אם נתניהו יחליט לפרוש, סביר להניח שהקפאון הפוליטי אכן ייפתר (טענות השמאל והרל"ב תחזורנה תוך זמן קצר נגד מנהיג הימין החדש, אבל זה כבר עניין אחר).

אבל...
כך בדיוק המצב אם למשל לפיד יחליט לפרוש. כך המצב גם אם סער יחליט להפר דווקא את הבטחת בחירות א' ולא את הבטחת בחירות ב'. כך גם אם סמוטריץ ישנה דעתו. וכך אפשר לחשוב על עוד כמה אישים שאם הם, כן, רק הם יפרשו, הבעיה כולה תיפתר.

אז נכון, נהוג לומר את זה דווקא על נתניהו. כלומר, נהוג בשמאל, ברל"ב, וכמובן בתשקורת הישראלית ברדידותה האין-סופית. אבל אמת אין בדברים. ודאי לא אמת מלאה.

תיקון קל, מי שמתיר זה החוק במדינת ישראל. בית המשפט בס"ה לא נענה לבקשת אלו המתקראים 'חסידי שלטון החוק' לשים פס על החוק ולהכריע אחרת בניגוד לרצון הריבון.

ואללה? אולי זה רק אני, אבל לא מצאתי שום השתוללות בהתנהגות ראש הממשלה. למה כבודו מתכוון בדיוק?

ברשימת הפוליטיקאים המסיתים בישראל, נתניהו נמצא במקום האחרון או באחד המקומות האחרונים. למעשה, יהיה לך קשה למצוא אפילו דבר הסתה אחד מפיו. בוודאי כך אם תשווה כאמור לדברי פוליטיקאים אחרים. אני יודע, גם כאן נהוג לטעון זאת רק כלפי נתניהו. אין כל חדש תחת השמש. גם כאן, אין כל אמת בטענה. אפילו לא בדוחק.

את מי נתניהו הדיח?

במה נתניהו מירר לעם ישראל המסכן את חייו?
אני יכול לומר, בתור ב"עם ישראל בארצו" שלא רק שאינני חש שנתניהו מירר את חיי, אני אפילו חש תודה כלפי האיש על פועלו בענייני ובתקופת הקורונה.

ואם לא בא לו? למה שיילך רק בגלל שאתה אישית רוצה להחליף את ההנהגה הפוליטית-מדינית של המדינה? ואגב מה יקרה לאחר שיילך? השמאל פתאום יצדיע לכל מנהיג ימני על אף שהוא עצמו עדיין לא יתקרב בסנטימטר לשלטון? אתה באמת מאמין בשטות הזאת?
נזכיר שמליוני אזרחים ביקשו ממנו בבחירות האחרונות דווקא להישאר. למעשה, זה יהיה מעשה די אנוכי מצידו אם יחליט לשים על כל אלו פס ולעשות את מה שבוודאי יותר נוח לו ברמה האישית והמשפחתית.
בכל מקרה אם כבודו אדם הגון, מן הראוי להשמיע קריאה זו גם כלפי כל הפוליטיקאים שהזכרתי למעלה, שגם אם הם יפרשו יהיה בכך כדי לפתור את הפלונטר הפוליטי. לפחות מבחינה זו תצטרך להודות שכולם שווים, כולם מפריעים באותה מידה, ואם הוגן לדרוש מאחד מהם לפרוש, מן הראוי לדרוש זאת מכל הנ"ל בשוויוניות.
אם ביבי יפרוש למנהיג הליכוד החדש יש 97 ח"כים שאיתם הוא יכול לנהל מו"מ קאוליציוני ומתוכם הוא יכול לבחור קואליציה של 61 וגם לבחור במי להשתמש טקטית כדי להוזיל את השותפות האחרות ועם מי לנהל מו"מ כדי להכניסו לקואליציה. לביבי יש רק 63 ח"כים שמוכנים בכלל לנהל איתו מו"מ קואליציוני והוא צריך את כולם ובין 63 יש 6-7 שמוכנים לשבת רק עם ה-59 ולא עם ה-4 הנוספים. לבחור 61 מ-97 זה הרבה יותר קל מלבחור 61 מ-63 או לממשלת השינוי לבחור 61 מתוך 68. המבחר של 61 מתוך 97 תורם ליציבות פוליטית, ומפחית את האפשרות לסחוט מעבר לפרופורציות והופך את הסבירות לבחירות חמישיות לכמעט אפסית.

פרישת לפיד רק תגדיל את הסיכויים שהחרדים יצטרפו לממשלה בלי ביבי, לא מעבר לזה, אין אף ח"כ ביש עתיד שלא מוכן לשבת עם ביבי אם יחליף את לפיד, גם עופר שלח רצה לרוץ כחלק ממחנה הרל"ב.

השתוללות זה ללכת לבחירות בכל פעם שאין לו ממשלה ולנסות לשבור את הראש בקיר בבחירות לאחר בחירות וליצור בלוק שמציב אולטימטום של או ממשלה בראשותי או שהולכים לעוד בחירות. ובכך נתניהו גם ממרר את החיים לאזרחי ישראל בכך שהוא מקים בלוקים שמביאים לבחירות נוספות כי הבלוקים שהוא מקים הם כדי למנוע ממשלה בלעדיו כראש ממשלה וחוסם עם הבלוקים שלו אפשרות ממועמדים אחרים להקים ממשלה.

השמאל המתון הצטרף להרבה ממשלות אחדות והשמאל והמרכז מעולם לא החרים את מנהיג הימין לאחר הבחירות ומאז 1984 תמיד כשנבחר ראש ממשלה מהליכוד היה לכל הפחות מו"מ לנסות להקים ממשלת אחדות. שלום עכשיו לא יריעו לאף מנהיג ימין אבל מנהיג ימין יוכל למצוא שפה משותפת עם לפיד וגנץ וגם יוכל להשתמש בליברמן ולפיד כאיום שאם החרדים יהיו סחטנים מדי הוא יוותר עליהם וייקח אותם במקומם ואם בנט וסמוטריץ' ירצו יותר מדי הוא יוכל לאיים עליהם בהכנסת גנץ במקומם. כך שלמנהיג הימין הבא יהיו אפשרויות פוטנציאליות לקואליציה של מפלגות מיש עתיד עד מפלגת הציונות הדתית כולל החרדים.

הוא לא יכול להציע יותר מעשרות מערכות בחירות ובינתיים הוא נשאר בראש ממשלת המעבר, אין לו שום אופציה לממשלה מתפקדת ואני לא בטוח שכל אותם בוחרים מוכנים ל-30-50 שנים של ממשלת מעבר ובחירות כל חצי שנה במשך 20-30 שנה לפחות.

שום פלונטר לא ייפתר אם יו"ר מפלגה אחרת כלשהי יפרוש רל"ב מול ר"ב זה רק ביבי שום דבר לא ישתנה אם אורנה ברוויוואי תחליף את לפיד או שאשא ביטון תחליף את סער או איילת שקד תחליף את בנט או טמנו שאטה תחליף את גנץ. אה והנה רינה מצליח מחתה על הרשימה הגברית של ראשי המפלגות והנה בכל המפלגות חוץ מהליכוד, החרדים והערבים מספר 2 היא אישה, לא רלוונטי לדיון, רק הערת אגב.

evglev1

Well-known member
מנהל
אז הוא יפסיד בבחירות ישירות ויצטרך להשלים עם זה שרוב העם לא רוצה אותו. מה אתה דואג, הרי לפי ההיגיון ביבי של הרל"ב ביבי מבקש להבקיע לעצמו שער עצמי כי הם רוב ולביבי אין שום סיכוי להיבחר בבחירות ישירות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אז הוא יפסיד בבחירות ישירות ויצטרך להשלים עם זה שרוב העם לא רוצה אותו. מה אתה דואג, הרי לפי ההיגיון ביבי של הרל"ב ביבי מבקש להבקיע לעצמו שער עצמי כי הם רוב ולביבי אין שום סיכוי להיבחר בבחירות ישירות.
אני יותר ממשוכנע שאתה טועה... לדעתי, אין מצב שביבי לא יקבל רוב בבחירה אישית, ולדאבון הלב, כל מי שמועמד להחלפתו לא זכה להגיע לאהדת ציבור רחב כמו זו של BB. ומעבר לזה... מי הם המועמדים? גם סער ובנט, או שרק יאיר?

evglev1

Well-known member
מנהל
אני יותר ממשוכנע שאתה טועה... לדעתי, אין מצב שביבי לא יקבל רוב בבחירה אישית, ולדאבון הלב, כל מי שמועמד להחלפתו לא זכה להגיע לאהדת ציבור רחב כמו זו של BB. ומעבר לזה... מי הם המועמדים? גם סער ובנט, או שרק יאיר?
אני הימרתי על סיבוב שני, אבל נראה שאבא שלי שמע שביבי מחפש לעצמו חיים קלים והוא רוצה לקבוע שמספיק 40% כדי להיבחר לראשות הממשלה וברור שאם סער ובנט יתמודדו הקולות יתפצלו וביבי יהיה היחיד שישיג 40%. אבל אני מקווה שזה יהיה כמו במשטרים נשיאותיים וכמו כשהייתה בחירה ישירה בישראל, רוב מוחלט ואם אף אחד לא משיג הולכים לסיבוב שני עם שני המועמדים שהגיעו למקום הראשון והשני במירוץ.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני הימרתי על סיבוב שני, אבל נראה שאבא שלי שמע שביבי מחפש לעצמו חיים קלים והוא רוצה לקבוע שמספיק 40% כדי להיבחר לראשות הממשלה וברור שאם סער ובנט יתמודדו הקולות יתפצלו וביבי יהיה היחיד שישיג 40%. אבל אני מקווה שזה יהיה כמו במשטרים נשיאותיים וכמו כשהייתה בחירה ישירה בישראל, רוב מוחלט ואם אף אחד לא משיג הולכים לסיבוב שני עם שני המועמדים שהגיעו למקום הראשון והשני במירוץ.
ככל שאני מכיר את הסיפור על התמודדות אישית (לרשות), הכלל הוא כזה:
1. אם יש מספר מועמדים ואחד המועמדים מקבל מעל ל-40% מהקולות, הוא יהיה הזוכה.
2. אם אף מועמד לא מגיע ל-40% מהקולות, בוחרים ב-2 המועמדים שקיבלו את מרבית הקולות ועורכים סבב נוסף ביניהם. זה שיקבל יותר, יזכה.
לכן, לא צריך לקבוע שמספיקים 40%. זה כבר קבוע.

שחר 676

Well-known member
מנהל
שילכו או לא ילכו איתו"

הוא לא מוכן ללכת

ואת מי הוא מאשים?....

שילך כבר
מדוע שילך , הוא זכאי לחלוטין עד שיוכח אחרת.

רוב מוחלט בקרב העם היהודי מעדיף אותו על פני כל אופציה אחרת - עובדה.

אז מדוע אתם כל כך רוצים שילך , מדוע אתם מעדיפים על פניו אפילו איש ימין קיצוני כמו בנט ?

ובכן - התשובה היא פשוטה - אתם מעדיפים מועמד ימני בינוני עד גרוע וזאת מפני שאתם חושבים שיהיה לכם יותר קל לנצחו בקלפי.,....נתניהו ראש ממשלה עילאי , הוא מכה אתכם שוק על ירך כבר 12 שנים ברציפות , אפילו שלושה תיקים פליליים מופרכים שנתפרו למידותיו לא מצליחים להביא לפרישתו.

האיש הוציא אותנו מן הקורונה , האיש הביא הסכמי שלום למכביר , מצבה הכלכלי של ישראל תחת הנהגתו איתן - אתם מתפוצצים מזעם ....צערכם אינו יודע קץ ולכן אתם מוכנים להקריב את הדמוקרטיה ולהכפיף אותה למערכת המשפט המוטה שמאלה.

לי אין בעיה עם בחירה ישירה לראשות הממשלה - זה עדיף על ממשלת שמאל בחסות המשותפת אבל אם בנט "הימני" רוצה להקים ממשלת שמאל בה הוא יתפקד כ "בובה על חוט" אז אהלן וסהלן....ברגע זה הוא יחתום על סוף הקריירה שלו כפוליטיקאי מן הימין.

תהיה סמוך ובטוח שנתניהו יעשה הכל בכדי להכשיל ממשלת שמאל בתמיכת המשותפת/מנסור עבאס.....ואם לא יצליח הוא יעבור להיות מנהיג האופוזיציה ואני מבטיח לך שממשלת השמאל האנטי פטריוטית החדשה שתקום תיפול חיש מהר......

למעלה