המיינפריים כנישה

המיינפריים כנישה

שלום חברים וקולגות, שתדעו לכם שאני נכנס לפה די הרבה, אבל בדרך כלל אין לי מה לתרום. אז שידרגנו את המיינפריים למיינפריים קצת יותר חזק, נו? את מי זה מעניין. אפילו אותי לא. גם הפעם אני כותב על נושא שכבר דשנו בו בעבר, לא על איזה חידוש מסעיר בעולם המיינפריים. בכלל, מתי לאחרונה היה איזה חידוש מסעיר בעולם המיינפריים? לא משהו שחוסך לארגון ככה וככה מיליוני דולרים, זה דווקא יש. אני מתכוון למשהו שאפשר להגיד עליו וואללה, זה רעיון מבריק, איך לא חשבו עליו קודם. בוא נכתוב על זה משהו בפורום. אני קורא פה שתי הודעות על שני ארגונים שיורדים מהמיינפריים, בזק ומלמ, ואני שואל את עצמי מה יבמ עשתה כדי שזה לא יקרה. אני מוכן להמר שהיא לא עשתה כלום. נראה כי יבמ משלימה עם זה שרוב המכירות שלה בתחום המיינפריים יהיו לארגונים שכבר יש להם מיינפריים, או לארגונים שדומים שתי טיפות מים לארגונים שכבר יש להם מיינפריים, ושהמכירות האלה יהיו בעיקר שדרוגים או תוכנות ניהול ואופטימיזציה. לא אפליקציות חדשות, בטח לא כלי פיתוח חדשים. נראה כי יבמ לא מחפשת לקוחות חדשים ולא מחפשת פלחי שוק חדשים. הם כמובן לא יודו בזה, אבל ככה זה נראה. אז אם גם למנמ"רים נראה כמו שלי נראה, לא מפליא אותי שהם מחפשים לרדת מהמיינפריים, גם אם משמעות הדבר היא גידול בעלויות בטווח הקצר. עדיף להם להגדיל עלויות בטווח הקצר כדי לצאת מהנישה הזאת, שלא צפויים בה חידושים ושכל הרעיונות הגדולים של הזמן האחרון פסחו עליה. שמעתם על איזשהו מנוע חיפוש שרץ על מיינפריים? מפעיל סלולארי שיש לו מיינפריים? ספק תכנים מקוונים שיש לו מיינפריים? גם אני לא. מקווה שלא עצבנתי אתכם יותר מדי עם הקיטורים שלי, ותודה על תשומת הלב.

gadiba

New member
המיינפריים במלם

במלם לא יורדים מהמיינפריים בזמן הקרוב, אבל כל הזמן מדברים על זה. הקישור מתייחס לבחירות. האפליקציה של הבחירות אכן הורדה מהמיינפריים, אבל היא אפלקציה קטנטונת שגם כשהיא עובדת במלא התפוקה בזמן ספירת 'קולות החיילים' לא משפעה על שאר המחשב. האפליקציות האחרות עדיין יושבות חזק במיינפריים.

יופי של POST בנושא שדי מעניין אותי

אני חשוב שיש בעיה גדולה בנושא ההתיחסות ל MF ב IBM ישראל, ששונה מאוד מ IBM העולמית. לאחרונה לדוגמה בדקנו אפשרות לעבור ל"שרת סניפי מרכזי" היתה התלבטות בין AIX ל WIN ( מה שהיה בטוח וקבוע זה WEBSPHER( אנשי IBM העדיפו שזה לא יהיה ב Z.LINUX או WAS FOR Z/OS. אפשר להוסיף את העובדה שרק לארגונים גדולים שווה להחזיק MF. אנחנו ארץ קטנה עם מעט ארגונים גדולים באמת שיצדיקו את ההשקעה. כשארגון גדל מאוד כמןו החברות הסלולריות הוא כבר גדל סביב הטכנולוגיות היותר חדשות. נוסיף לשה את העובדה שה MF יקר בטירוף, כבר כתבתי פה פעם שכל מוצר MF עולה פי 10 ממוצר במערכות פתוחות גם כי יש מי שישלם וגם כי עלויות הפיתוח מתלקות על פחות התקנות. דור המנמרי"ם שרואה רק כחול בעיניים התחלף ( בנק מזרחי הוא דוגמא) העיניים של המשתמשים נפתחות והם כבר לא יעבדו 3270 , יונקסים ו VMWARE כבר יש בכל ארגון והבדלי היציבות בין ה MF לבינם זניחים לגמרי. על ה MF רצות מעט מאוד תוכנות. בקיצור , לעניות דעתי, הכיוון בכללי לא אופטימי בישראל. למרות זאת - רגע של נחת אמאזון רצים על MF והם בהחלט ספק של תכנים מקוונים , לא ?

תודה על המחמאה + דיווח מכנס ביבמ

וגם על המידע המעניין לגבי אמזון - האם יש על זה מידע נוסף איפה שהוא ? בינתיים, בשבוע שעבר הייתי ביום עיון ביבמ. נקודת השיא מבחינתי הייתה הצגת יישום שאנשי יבמ פיתחו למשרד התחבורה ע"ג Z/Linux, כאשר היישום פונה למסד הנתונים המסורתי, שרץ על LPAR נפרד עם Z/OS. זה היה יפה ומעניין, וחבל שלא שומעים על יותר יישומים כאלה בארץ. בעיקר הייתי שמח לשמוע איך שכנעו את המנמ"ר שם ללכת על פתרון חדשני כזה במקום לקחת איזה בית תוכנה קטן שיפתח את אותו היישום בזיל הזול על פלטפורמת Wintel.

למעלה