המלצה

O p h e l i a

New member
המלצה../images/Emo60.gif

לאחרונה אני מתרפקת על דפי יומניה של סלביה פלאת, ונהנת מאוד לחטט בסודותיה הכמוסים, שלעיתים נשארים בלתי ברורים. התהיות שלה מחזירות אותי לשאלות שהעסיקו אותי בעבר (ואולי זה בגלל שרק עכשיו סיימתי את החלק שכתבה עד גי 21...) יש לה ספרי שירה שפורסמו: "אלקטרה בשביל האזליאות", "אריאל ושלוש נשים" וסיפור קצר בשם "פעמון הזכוכית".

ורדה ש

New member
סילביה פלאת´

"פעמון הזכוכית" הוא לא סיפור קצר. הוא ספר שלם (240 עמודים, הוצ´ עם עובד) והוא ספר מדהים, מעניין, מסקרן, מרגש, נוגע-ללב וכתוב בכישרון עצום. בספר הזה מתארת פלאת´ בצורה מאד גלויה וחושפת את העליות והמורדות במחלת הנפש שלה, ואת השלבים השונים של הטיפולים שעברה. חוצמזה, היא כתבה גם שירים-סיפוריים לילדים, ולמרבה ההפתעה כתיבתה לילדים ספוגה באופטימיות ומלאה חוש הומור. אני מכירה שניים כאלה: "חליפת הלא-נורא" ו"ספר המיטה". כל כך לא הופתעתי שאפילו הלכתי לבדוק ולברר אם זו לא טעות בשם המחברת. אז לא - זו אותה סילביה פלאת´. ממש קשה להאמין שזו אותה אישה שכתבה את "פעמון הזכוכית".

ציפי ג

New member
סבתי ממש העריצה אותה

יש לה כמה ספרים שלה באנגלית. לי קשה להנתק מסיפור חייה (בעיקר ההתאבדות שלה) ולכן עד היום לא התיישבתי לקרוא אף ספר שלה.

דוסטו

New member
סלביה פלאת סמל ודוגמה לפמינזם

אשה "גדולה מהחיים" במילכוד הגבר טד יוז. חומר למחשבה.

O p h e l i a

New member
חבל להפסיד את הסיפור הזה

דווקא בגלל ההערצה של סבתא שלך, הייתי מאמינה שתהיי סקרנית לדעת יותר על האישה הזו, על אופן הכתיבה שלה, ובמיוחד על הגילגולים שעברה בחייה...

ציפי ג

New member
לו היתה לי היכולת

לקרוא כל ספר שסבתי אהבה... סבתי נפטרה זה לא מכבר, וספרייתה מונה אלפי ספרים. רובם באנגלית. האם להתחיל בצ´רצ´יל? או שמא ג´ימס ג´ויס? אולי לחזור לבילבי? או להנות מהפסיכולגיה של הספר : לאן הלכת - לשום מקום, מה עשית - כלום. סבתי קראה אלפי ספרים, מיום שלמדה לקרוא, עד ממש יום פטירתה.

O p h e l i a

New member
סלביה פלאת´

עוד לא קראתי את שאר הספרים שלה, ואני שמחה מאוד לדעת שמחכים לי יותר ספרים לקריאה שכתבה.

lady_anne

New member
אם אהבת את סילביה פלאת´

מתוך הנשיות ולא מעצם הביוגרפיה המלנכולית, נסי את ספריה של אדריאן ריץ´ (פרוזה ושירה). אני לא יודעת אם ספרי השירה שלה תורגמו לעברית, אבל ספר מסות מרתק שנקרא "ילוד אשה" ועוסק במהות הנשיות יצא בספרית עם עובד/אופקים.

theodora

New member
אם אהבת את סילביה פלאת´

אז כדאי לך לקרוא גם את מרגרט אטוודת ובמיוחד את "עין החתול" ואת "לטענת גרייס".

למעלה