המלצות ללימודי ניהול לעסק קיים

המלצות ללימודי ניהול לעסק קיים

לדאבון ליבנו חמי נפטר לאחרונה והשאיר אחריו משרד ייעוץ הנדסי בו עובדים כמה מבני המשפחה. כל בני המפשחה שעבדו או עובדים במשרד הם מהנדסים ללא הכשרה ניהולית. לאור זאת ברור לנו כי המשרד התנהל עד עתה בצורה לא אופטימאלית ויש לשנות זאת. מהם כישורי הניהול שכדאי שנלמד? איפה הכי מומלץ ללמוד אותם? מה הכי דחוף? חשוב לציין שלמשרד יש פרויקטים פעילים ברגע זה ובסיס לקוחות שאנו מקווים שישאר נאמן.

ל ב י א 2

New member
"חנוך לנער על פי דרכו" ../images/Emo63.gif

שלום אוריון של שי וברוכה הבאה לפורום
השאלה קשה כמו לשאול "כמה עולה חליפה ליתום"
למה ברור לכם שהמשרד לא נוהל בצורה אופטימלית? האם אתם יכולים לזהות בעיות ספציפיות? למשל : ניהול פיננסי לא נכון (בעיות בתזרים המזומנים?) ניהול עבודה לא מאוזן (בין עובדים/ סוגי התמחויות "פיקים" עונתיים?) ניהול מידע/תקשורת בעיתי / יותר מדי " מקבלי החלטות" או "ראש קטן" העובדה שיש בסיס לקוחות ופרויקטים פעילים מראה שבכל זאת עשיתם משהו נכון, בהינתן העובדה כי אתם מחזיקים משרד ליעוץ הנדסי אני מניח כי אתם מהנדסים בהשכלתכם ויתכן כי מה שיעזור לכם הוא "קורסי השלמה"/השתלמויות בתחומים שזיהיתם כבעיתיים. פיתרון נוסף הוא "מיקור חוץ" - ע"י התיעצות עם מומחה בתחום שזיהיתם כבעיתי (חו"ח/יועץ מס/יועץ ארגוני.....) אשמח לעזור לכם למקד את הבעיה בפורום

חמי היה איש יקר, אמנם

אבל היו לו חסרונות (הלוואי עלי החסרונות שלו, אבל נעזוב את זה) אני יכולה לפרט מה היה לא בסדר עד היום אבל כרגע הבעיה העיקרית היא חוסר ידע וניסיון משווע. חמי היה מנהל ריכוזי ביותר ויורשו (במקרה - בעלי) שמח על כך שכן אין לו שום שאיפות בתחום. בקיצור - אני מחפשת המלצות כלליות - למשל: איזה מוסדות נותנים תמורה ראויה והמטרה היא לשלוח לפחות נציג אחד מהמשרד לקבל הכשרה בסיסית בתחום הניהול ומתוך כך להבין מה בדיוק חסר.....

חונך

New member
חונכות עסקית

להערכתי חונכות עסקית יהיה הפתרון הטוב ביותר. במידה ותאושר לכם חונכות (מסופסד ע"י התמ"ס), תלווה לאורך זמן ע"י חונך שיוכל להדריך אותכם. אשמח להעביר לך אינפורמציה נוספת [email protected]

למעלה