המלצות לצפון הודו

צול1

New member
המלצות לצפון הודו

שלום לכולם.
אנחנו זוג שטס לצפון הודו בתחילת אוגוסט למשך חודש (מתחילים מאמריצר). נשמח מאד להמלצות למקומות נחמדים בצפון שלא כוללים ישראליידה, אשראמים וסמים.
אנחנו הולכים גם להרצאות בלמטייל וקוראים מידע על מקומות, אנחנו פשוט רוצים לשמוע חוות דעת נוספות ומקוריות.
מעניינים אותנו טיולים, כפרים, היסטוריה וערים.

צול1

New member
אגב.

אנחנו נוחתים במומבאי. עוד לא קנינו כרטיסים לאמריצר, אנחנו פשוט שוקלים להתחיל שם את הטיול. אם יש המלצות מעניינות אחרות נשמח לשמוע.

kogawa

New member
למה לא תטוסו ישר לאמריטסאר

האוזבקים טסים לשם והם זולים מאד!
אגב, כפי שכתבתי, אין "צדיק" בשם העיר - אלו שתי מילים שאחת נגמרת ב"טט" ו(אמריט=נקטר האלים) והשנייה מתחילה ב"סמך" (סארס). גם באנגלית אין Z אלא TS לכן אין עיר שנקראת אמריצר.

בתחילת אוגוסט זהו שיא הגשמים בצפון הודו ולא כיף שם בכלל. רק בפינה הרחוקה, ברמה הטיבטית של לדאק, הגשם לא מגיע, כך שבעונה גרועה זאת זהו המפלט היחיד שלכם בכל הודו - בלי שום קשר לישראליאדה ולסמים.
אגב, אם אתם הולכים להרצאות בלמטייל, שם מרצים אנשים שלרוב לא מכירים את הודו אלא כמעט רק את הישראליאדות, לא ממש תקבלו רעיונות מוצלחים.

צול1

New member
יש לך המלצות?

אני קורא בהינדי, פשוט לא רציתי לכתוב את השם אחרת בשביל שאנשים יבינו על מה אני מדבר.
יש לך המלצות לאן לטייל?

kogawa

New member
לסין או למרכז אסיה

לא להודו באוגוסט אלא עם אתה נוסע רק ללדאק

sitvaniyot

New member
במרכז אסיה חם מאד באוגוסט.

לא הייתי נוסעת לשם לפני ספט.

kogawa

New member
את ודאי לא מתכוונת לקירגיזסטן או טג'יקיסטן

שם דווקא נפלא בעונה זאת ודי קר בשלגים של סוף ספטמבר
אכן באוזבקיסטן לא נעים באוגוסט

sitvaniyot

New member
kogawa

לא אחראית לטג'יקיסטאן שבה לא הייתי, אבל קירג'יסטאן שבה הייתי באוגוסט האחרון, באחריות חום אימים גם בהרים שלשם אמרו לי לקחת סוודר. איזו בדיחה. בקזחסטאן היה לוהט גם בספטמבר רק בסופו באסטנה הכל התהפך.
ובקשר לאוזבקיסטאן שבה טיילתי לפני שנה מסוף מאי וביוני, נדמה לי שרק האוזבקים ידעים מתי מזג האויר שם מתאים לטיולים.

צול1

New member
אנחנו כבר קנינו כרטיסים לאוגוסט

ואנחנו נהיה שם בין אמצע אוגוסט לאמצע ספטמבר.
יש למישהו המלצות לאן לטייל?

למעלה