המלצת השבוע

melancholy man

New member
המלצת השבוע

אני מייסד מדור חדש, שימשך ככל שהפורום הזה יחזיק (כלומר כמה עשות שנים כמובן!),המלצת השבוע ההמלצה יכולה להיות לכל דבר, סרט, אלבום, ספר, אתר אינטרנט, הופעה, תוכנית טלוויזיה, או כל דבר אחר שקשור בצורה כלשהי לנושא הפורום. המלצת השבוע הוא אלבום מופת אמיתי שאני בספק אם חלק גדול מהחברים מכיר: אלבום ה S/T של להקת July. באלבום הזה נתקלתי לראשונה, כמו רוב הדברים היותר איזוטריים שאני מכיר לילה אחת במשמרת משועממת במיוחד בתחנת רדיו אלמונית בה שרתתי במהלך שרותי הצבאי. כמו כל דבר טוב ששמעתי שם, הקלטתי את האלבום על קלטת לשמיעות נוספות בבית (צורבים לא היו אז), והוא היה אחד החבבים עלי, אינטרנט לא היה בנמצא ואף אחד ששאלתי אותו והיתה לי גישה אז לכמה מהאנשים היותר מבנים בתחום, לא ידע להגיד הרבה מעבר לזה, ש..כן, יש אותו בתקליטיה, כן..זה להקה מהסיקסטיס של אלבום וכן..הוא בהחלט שווה שמיעה. כמו הרבה קלטות שהיו לי אז וכמו שקורא לקלטות, בשלב מסויים (קצת אחרי שהשתחררתי מהצבא) נהרסה הקלטת ולא מצאתי שום דרך לרכוש את האלבום (זה יכול להיות קשור שהוא כבר שנים לא קיים בקטלוגים. לפני כמה חודשים הזכיר אותם חבר טוב בפורום אחר (כן, הפורום ההוא...) ובעקבות המלצתו, שאז לא הזכירה לי כלום השתמשתי בשרותי הרשת בשביל להזכר בחלק מהשירים והצלילים הקסומים היכו כמו שלא היכו בי מעולם, מדובר לא רק באלבום בהחלט שווה שמיעה אלא במאסטר פיס שצריך לקחת את מקומו לצד סרג'נט פפר וריבולבר של הביטלאות והחלילן של פינק פלויד כאחד מגדולי האלבומים של הפסיכדליה הבריטית. אין אומנם דרכים חוקיות להשיג אותו בארץ עד כמה שדעתי משגת, אבל היום, תודות לאותו חבר יקר (J אין לך מושג כמה שימחת אותי עם זה היום) July ממלאים את הבית באושר וצבעוניות מדהימה, אז ההמלצה שלי היא לעשות מה שאתם יכולים (שזה כמובן לחרוש את חניות האינטרנט שמציעות אלבומי יד שניה...) ולשים את ידיכם על July, תאמינו לי, אם פסייח עושה לכם משהו ולו הקטן ביותר, אתם תתאהבו!.

Jflyaway

New member
מצטרף להמלצה...

היתה לי נהיגה ארוכה היום, הלוך חזור גליל מערבי. הדיסק של JULY ניגן ברקע בדרך חזרה, מחדרה דרומה....

melancholy man

New member
J כל הרעיון הוא

שכל אחד ימליץ על משהו אחר וכך נעשה מאגר המלצות...

Jflyaway

New member
צודק, לא חשבתי על זה...

ואני הייתי רוצה ללכת אל מעבר לאוקיאנוס, בערך באותה תקופה, ולספר על הרכב אמריקאי אשר נשא את השם המפוצץ: THE WEST COAST POP ART EXPERIMENTAL BAND ההרכב הוקם ע"י בוב מרקלי, בנו של איל נפט מאוקלהומה (אשר עבר ל LA) בלוס אנג'לס הוא פגש את האחים שון ודני האריס, ובעזרת חברים נוספים ( מייקל ללויד וג'ון וור) הרים את הפרוייקט הזה שהקליט מספר אלבומי פסיכדליה מצויינים. מרקלי עצמו לא ניגן ולא שר, הוא היה "איש ההשראה" של ההרכב, ומן הסתם, כנראה גם המממן שלהם... האלבום שנקרא VOLUME 2 הוא זה שעליו אני רוצה להמליץ פה (האלבום ה"רשמי" השני אם כי היו בכל זאת שניים לפניו). לצד קטעים פולקיים דמויי BYRDS יש פה אסיד רוק מדהים, ושני שירים שאני אישית פשוט לא מפסיק לשמוע: SMELL OF INSENCE ו UNFREE CHILD מדובר בפסיכדליה במיטבה. מבקרי הרוק מן הסתם לא כולם אהבו את ההרכב הזה, אבל מביני עניין שעוסקים בז'אנר (כמו MIKE STAX ממגזין UGLY THINGS וכותבים שונים ב MOJO וב RECORD COLLECTOR MAGAZINE) הגדירו מאז ומתמיד את האלבום הזה (וגם את הראשון) כאחד מאלבומי החובה של חובבי הפסיכדליה. האלבום יצא מחדש לפני שנתיים בלייבל SUNDAZED, עם לא מעט תוספות ועם רימסטרינג מבריק. בנקודה זו יש לציין משהו חשוב. לעולם אל תקראו ביקורות על אלבומי PSYCH אלא אם נכתבו ע"י מבקר/כותב שאזניו אמונות ומאומנות ביחס לז'אנר עצמו. לחלק מהמבקרים הלוקאליים למשל יש נטייה (לעיתים) להשתמש בז'אנרים אחרים בתור REFFERENCE POINT השוואתי כשהם סוקרים גראז' או פסיכדליה, והתוצאות כמובן הרות אסון...אני ממליץ לא לקרוא ביקורות PSYCH ב ALL MUSIC GUIDE אלא להתרכז במגזינים ואתרים של הז'אנר, או בספרים המתמחים ב PSYCH , בעיקר אלו של המחבר VERNON JOYNSON. FUZZ ACID AND FLOWERS עוסק בארה"ב TAPESTRY OF DELIGHT עוסק בבריטניה ויש גם ספר נוסף שעוסק בדרום אמריקה, קנדה ואוסטרליה. הספרים האלו הם המשך ישיר לספר שאת תמונת עטיפתו תרמו פה היום "מועדון הרוק הישראלי" , בכבוד. לינק לאתר עם הספרים ONLINE - מחר
בתמונה: THE WEST COAST POP ART EXPERIMENTAL BAND עטיפת VOLUME 2 J

reply

aloha I have the original copy of July and it is indeed a superb one. if you liked it, you may want to look for 2nd in July (only on cd I guess) which includes demos and alternate versions and is very good as well dudid

Jflyaway

New member
DUDID ידידי

מקווה שהביצים לא קופאות לך שם בצפון אמריקה. שמח לראות אותך כאן - ויש לי בקשה: STICK AROUND THE FORUM MY DEAR FRIEND J

melancholy man

New member
ברוך הבא ../images/Emo24.gif

אני אפילו יודע איפה אפשר לרכוש את האלבום הזה. וביום ו' הקרוב אעשה זאת (כמעט קניתי אותו לפני כמה ימים ומשום מה לא עשיתי זאת...)

modulo1000

New member
קניתי אותו בדיסק סנטר....לפני שנים

לפני שנהים הייתה מחלקה נחמדה של פסיכדליה בדיסק סנטר ברח לי השם של הבחור הנחמד שניהל אותה אבל היו שם אוצרות....חבל על הזמן בין היתר הדיסק המדובר ועוד המון כותרים של KISSING SPELL ןעוד ועוד.....היום מבחינתי יש רק את קצת אחרת והאינטרנט להזמנות

למעלה