המשך כתבה

המשך כתבה

לא מטריד אותך שהשיר מחמיץ, במובן מסוים, את המסר שלו? ''לא, כי זכותו של כל אחד להבין אותו איך שהוא רוצה. ויש הרבה שמבינות אותו מצוין. הנה, הזמינו אותי משדולת הנשים להתגייס לשורותיהן ולהפוך למודל חיקוי חיובי של אשת קריירה עצמאית''. גואטה : ''היא מתכוונת, הזמינו אותה להרצאה''. השיק הפמיניסטי, שכה הולם את שרית חדד, פרץ לתודעה המוזיקלית כבר בשיריה הקודמים. התקליט ''אשליות מתוקות'' שיגר אל העולם את ''יאללה לך הביתה מוטי, שלום ותודה/ ואל תתקשר אלי, אני לא עונה/ אם תקרא לי מלמטה, אני אקרא למשטרה/ אז תשיג לך חיים, כי אין לך ברירה''. וגם ''תיזהרי ממנו'' (דואט עם טיפקס) ו''תלך כפרה עלי'' של קובי אוז, משתלבים יפה בשוונג. ''חגיגה'' אפוא רק מחדד את המסר. את רוב השירים והלחנים כתב יוצר עלום בשם הנרי, ששמו על העטיפה מופיע באנגלית בלבד, כיאה למעמדו. לצדו יוצרים נחשבים לא פחות כמו עברי לידר, יוסי גיספן, קובי אוז, אהוד מנור, איתי זילברשטיין ומאיר עמר. ''אני מרגישה שהמסרים הפמיניסטיים בשירים מחזקים אותי וגם נשים אחרות'', מכריזה חדד.'''מוטי', זה האישה המודרנית של שנת 2000. כשקובי אוז בא אלי עם השיר הזה, נבהלתי. אמרתי,'יו, כאילו מה אנשים יגידו?', אבל אבי גואטה אמר שהשיר יהיה להיט היסטרי. והוא צדק. לפני כן לא הכרתי שום מוטי, והיום אני מכירה את כל המוטי שבעולם. כולם צועקים לי,'שרית, אני מוטי'. ומתעלפים מצחוק''. ואם מישהו יבוא ויגיד לך, ''תהיי יפה ותשתקי'' ? '' לא מקובל עלי. אחיות שלי התחתנו בגיל סבבה. מאהבה וכאלה. אבל אני שמעתי את המשפט הזה יותר מדי פעמים. גדלתי בבית שבו היתה מנטליות כזאת שהאמא תמיד אמרה שאישה צריכה להתחתן, להכין אוכל ולהביא ילדים. ואני תמיד אמרתי, וואללה, למה למהר? אישה צריכה גם לחיות וליהנות. כזאת אני, שוברת מוסכמות. מבחינתי, חתונה זה ארבע שעות נטו. למה אי אפשר להישאר חברים? אני חולת ילדים. אני מתה על ילדים, אבל כשיש לך ילד אתה נותן לו את כל כולך ושוכח את עצמך. זה בניגוד למהפכה הפמיניסטית שאני מובילה''. השמועות אומרות שאת לסבית. ''אומרים עלי הכל. שאני מעשנת סמים, שאני אנורקסית, שאני בולימית. אמרו עלי שקיבלתי התמוטטות עצבים ואושפזתי ברמות מנשה, בבית חולים לחולי נפש. איך גואטה אמר לי?'שרית, כשאת מתפרסמת, מתחילים להמציא עלייך כל מיני דברים. זה הסימן הכי טוב שאת במרכז הבמה'. אבל לא מעניין אותי. אני בשלי, ושרק יכתבו את השם שלי נכון ושלא ישימו את התמונה מגיל 16, שם אני נראית כמו אמא שלי, שמנמנה עם תלתלים''. אז את לא לסבית? ''לא, אין מצב. אני לא שוללת, חלילה, אני מכבדת את כולם כבני אדם. אבל זה בכלל לא מעניין אותי ואני בכלל לא בקטע''. למה לדעתך השמועות היו כל כך נמרצות? ''אין לי מושג. אולי בגלל שיש לי כמה חברים וחברות שהם חברים של לסביות, אז חשבו את זה גם עלי. אני יודעת שכולם מדברים על זה, כי לפעמים נשים באות ומנסות להתחיל איתי. כבר קרה לי כמה פעמים, שכשעמדתי על הבמה, ניגשו נשים וניסו להתחיל איתי. בחורה פעם ופעמיים ניסתה. אמרה,'בואי נשתה קפה ביחד'. אמרתי ,'וואללה, אני לא בעניין. אבל אני מפרגנת לך'. אני אומרת, אחלה, אבל זה לא בשבילי. ''מזמן כבר התרגלתי לשמועות. הגעתי לשלב של חסימה אנרגטית מהדברים השליליים. מה שחשוב הוא שאנשים קונים את התקליטים שלי, שומעים את המוזיקה שלי ואוהבים את ההופעות שלי. ואם בצד הם גם רוצים לרכל עלי, אז שיהיה להם לבריאות. לאנשים אין עצם בגרון. היום, כשאני שומעת את הלשונות הרעות, אני כבר צוחקת. אני בן אדם שמח. לכן קראנו לתקליט החדש'חגיגה', כי חגיגה זה שרית חדד''.

למעלה