הנדסאי מכטרוניקה חימושניק "בוגר" בה"ד 20

golanwalker

New member
הנדסאי מכטרוניקה חימושניק "בוגר" בה"ד 20

אני לא בטוח שזה נחשב לעתודה, אבל מה שכן זה קדם צבאי ואני כן לומד י"ג - י"ד לפני השירות עצמו - לתואר הנדסאי מכטרוניקה. לפני כמעט חודש סיימתי את המכינה ומאז אני לומד שם 4 ימים בשבוע. מבחינת אוכל, מגורים, וחומר אנושי... התנאים סבירים. אני אוהב מכונות ורובוטים ואני משתלב עם המקצועות בנושא לא רע, וגם עם אלקטרוניקה אני די מסתדר.

מישהו יכול לספר לי עוד קצת על מסלול הלימודים שם? רמת קושי? יתרונות של זה בשירות, באזרחות? כמה ביקוש בכלל יש להנדסאי מכטרוניקה? באילו חברות / תפקידים הוא משתלב? אומרים שלהנדסאי אלקטרוניקה יש ביקוש יתר, בגלל שהוא מתמחה באלקטרוניקה, וכך גם להנדסאי מכונות, ואילו הנדסאי מכטרוניקה הוא יותר כמו אולר שוויצרי של מקצועות, אבל לא באמת מתמחה במשהו אחד עד הסוף... אני טיפה מודאג שבחרתי לא נכון. :/

אשמח לקבל חוות דעת ממישהו עם ידע בנושא :)

יונתן

U n B e a t e n

New member
לא רוצה לבאס או משהו דומה

אני רק רוצה לומר את האמת.

רוב ההנדסאים שאני הכרתי, לא באמת התעסקות בתחום, ז"א, שמו אותם בתור מקצועות חימושים, בגדוד חימוש, ממש כמו חימושניק רגיל, ישנה הסתברות שיוציאו אותך לקורס קצינים [במידה ותרצה], אבל אני אישית ממש לא מעודד את המסלול הזה. במיוחד אם יש לך מטרה להיות מהנדס,אז כדאי ללכת ישר למטרה ולא לעשות הנדסאי.

אומנם, ישנם 2 הנדסאים מבהד 20 שהיום כן מתעסקים בתחום, ביחידת הניסויים, אבל , שוב, אם יש לך עוד אופציה להתחרט ולשנות כיוון למהנדס מכונות, רוץ על זה

למעלה