הנפקת תעודת זהות ביומטרית

vita29

Member
אני מקווה שזה המקום לשאול,אודה לכם מאוד עם תעזרו.אני מנפיקה תעודת זהות ביומטרית ראשונה לאחר אובדן תעודת זהות רגילה. הבנתי שאני יכולה לאשר או לא לאשר שהנתונים ייכנסו למאגר ביומטרי. מה היתרונים ומה הסיכונים? האם יותר טוב לאשר או לא?

GoldenEyes

Well-known member
אני מקווה שזה המקום לשאול,אודה לכם מאוד עם תעזרו.אני מנפיקה תעודת זהות ביומטרית ראשונה לאחר אובדן תעודת זהות רגילה. הבנתי שאני יכולה לאשר או לא לאשר שהנתונים ייכנסו למאגר ביומטרי. מה היתרונים ומה הסיכונים? האם יותר טוב לאשר או לא?
הדיעות חלוקות לכאן ולכאן
ממה שידוע לי הסכמה למאגר ביומטרי מאפשר תעודת זהות ל 10 שנים
מאתר משרד הפנים רשןם:
תושב מעל גיל 18 המסכים לשמירת תמונות שתי טביעות האצבעות במאגר יקבל תעודת זהות ודרכון עם תוקף עד 10 שנים; במקרה של אי הסכמה לשמירת תמונות טביעת אצבע, יקבל המבקש תעודת זהות ודרכון בתוקף עד 5 שנים

הדיעות חלוקות לכאן ולכאן
ממה שידוע לי הסכמה למאגר ביומטרי מאפשר תעודת זהות ל 10 שנים
מאתר משרד הפנים רשןם:
תושב מעל גיל 18 המסכים לשמירת תמונות שתי טביעות האצבעות במאגר יקבל תעודת זהות ודרכון עם תוקף עד 10 שנים; במקרה של אי הסכמה לשמירת תמונות טביעת אצבע, יקבל המבקש תעודת זהות ודרכון בתוקף עד 5 שנים
תשאירי אין מה לפחד. עבדתי בתחום

סתם מבקרת

Active member
התמונה נכנסת בכל מקרה למאגר, בין אם את רוצה ובין אם לא. האישור או לא הוא רק לגבי טביעת האצבעות.
אני החלטתי שלא לאשר בגלל שאני לא סומכת על יכולת השמירה שתוכן המאגר לא ידלוף כמו שדלף בעבר המאגר של משרד הפנים.
בכלל, קראתי לא מזמן, לא זוכרת היכן, שהתקנה בדבר הכנסת טביעת אצבע למאגר עומדת לפוג וכנראה לא תהיה הסכמה לחדשה אז לי יש סבלנות לחכות עד החידוש הבא של הדרכון שלי, שניתן לי ל5 שנים בלבד.
אגב, עניין החמש שנים הוא לגבי דרכון בלבד ולא שייך לעניין הנפקת תעודת זהות כך שאם את לא מחדשת דרכון את יכולה בשקט לסרב להכניס את טביעות האצבע למאגר וכשתחדשי דרכון תשקלי שוב את העניין (אם בכלל עוד יהיה בתוקף)

קלייטון.ש

Well-known member
אין שום סיכונים והיתרון כפי שנכתב שתוקף התעודה הוא ל-10 שנים.
יש ויכוח מטופש עם כאלה שמתנגדים לשמירת טביעת האצבע דווקא, אבל לא מפריע להם שנשמרת התמונה. אולי אלוהים מבין למה, כי הם עצמם לא מספקים הסבר הגיוני להתנגדויות שלהם.

vita29

Member
תודה רבה על התשובות ועוד שאלה, נאבדה לי התעודת זהות הרגילה בחוף ים מקום הומה אנשים , מה הסיכוי שמישהו ישתמש לזה לרעה? האם זה מספיק שאני מוציאה תעודת זהות חדשה או שצריך גם לדווח למשטרה או לעשות עוד משהו חוץ מאשר ללכת להנפיק חדשה?

GoldenEyes

Well-known member
תודה רבה על התשובות ועוד שאלה, נאבדה לי התעודת זהות הרגילה בחוף ים מקום הומה אנשים , מה הסיכוי שמישהו ישתמש לזה לרעה? האם זה מספיק שאני מוציאה תעודת זהות חדשה או שצריך גם לדווח למשטרה או לעשות עוד משהו חוץ מאשר ללכת להנפיק חדשה?
רצוי שתוודחי למשטרה על אובדן , כדי שיהיה בידך אישור הגשת תלונה.
אם הת.ז. שאבדה לך תגיע לגורמים פליליים בדרך לא דרך , לפחות יהיה לך כיסוי כלשהי בכך שהודעת.

vita29

Member
תודה רבה על התשובה ועוד שאלה, יש את הנושא של תאריך הנפקת תעודת זהות שנדרש בעת קבלת שירותים באתרים של משרדי ממשלה חברות ביטוח ופנסיה. השאלה היא שברגע שמונפקת תעודת זהות חדשה הם מקבלים את הנתונים או שאני צריכה לעדכן באופן עצמאי שתאריך ההנפקה שונה?

GoldenEyes

Well-known member
תודה רבה על התשובה ועוד שאלה, יש את הנושא של תאריך הנפקת תעודת זהות שנדרש בעת קבלת שירותים באתרים של משרדי ממשלה חברות ביטוח ופנסיה. השאלה היא שברגע שמונפקת תעודת זהות חדשה הם מקבלים את הנתונים או שאני צריכה לעדכן באופן עצמאי שתאריך ההנפקה שונה?
הם מתעדכנים לבד , את לא צריכה לעשות כלום , ככל שאת נדרשת לאמרת פרטים של ת.ז. ע"י הקלדת תאריך הנפקה , הם מתחברים בממשק אוטומטי להשוואת נתונים.

למעלה