הנקה בגיל שנה וחצי - מה זה תורם לתינוק

Sashuka

New member
הנקה בגיל שנה וחצי - מה זה תורם לתינוק

אנחנו בלינה משותפת, אחרי כמה לילות מלאי התעוררויות של התינוקי ליניקה קצרה, מתחילה לתהות האם זה באמת טוב בשבילו... את הסיבות שלי , ללמה זה טוב ונוח לי אני יודעת, אבל לא ממש מצליחה לשכנע את עצמי שזה עדיין טוב בשבילו... מבחינת תזונה - זה לא תורם כבר הרבה, הוא יונק בלילה (כל הלילה טיפים טיפים) בצהריים כשאני אוספת אותו מהגן, בדרך כלל הוא עוד לא לגמרי ער ובערב בהרדמות. זה נראה יותר כמו משחק מרגיע עבורו ותו לא. מבחינה חיסונית, לא תורם כלל בעיני כי הוא חולה המון, בעיקר מאז שנכנס למשפחתון בספטמבר, ברמה של כמה ימים בגן 3-5 ימים בבית... מבחינה רגשית, מרגיש לי שזה גורם לו להיות פחות עצמאי ויותר תלותי. כאילו עוד לא שחררתי אותו והוא עדיין פיזית חלק ממני, וזה מעקב אותו מבחינת ההתפתחות הרגשית. (ראיה סובייקטיבית שלי) ההתעוררויות המרובות, בטוח לא תורמות, הוא קם עייף ועצבני. (נשללו בעיות בריאותיות) מצד שני לי אישית מאוד קשה לוותר על ההנקה, אני לא בטוחה שאני בשלה להתמודדות של גמילה יזומה כרגע. אבל נראה לי שכל החצים מצביעים לכיוון הזה... אשמח לתובנות בנושא... שבוע מקסים לכולם

דוקא מבחינה חיסונית - יכול להיות שזה תורם

הרבה פעמים ישנם ילדים יונקים שהם חולניים, זה שהנקה תורמת למערכת החיסונית - לא אומר שכל ילד יונק יהיה בריא יותר מכל ילד שלא יונק - אלא שהילד היונק יהיה בריא יותר ביחס לעצמו אם לא היה יונק. כך שיכול להיות שזה עדיין יותר טוב ממה שזה יכול להיות. מבחינה תזונתית אין ספק שילד בגיל הזה יכול להסתדר מצוין בלי, אבל זה לא אומר שזה לא תורם - בגיל הזה לחלב אם יכול להיות אחוז שומן מאוד גבוה. מבחינה רגשית - רק את מכירה את הילד ורק את יכולה לדעת. נראה ממה שאת כותבת שהבעיה העיקרית אצלך היא הלילה. גם כי הוא מעיר אותך וגם כי הוא קם עייף. אולי במקום לוותר על ההנקה לגמרי עדיף לגמול רק מהלילה? ולהשאיר כמה הנקות במהלך היום. כל עוד את אומרת שאת נהנית - והילד לא מפסיק מצידו - זה נראה לי פתרון מוצלח.

לא ג'יין אייר - אפילו לא קראתי אותו

זה היה קשור לזה שכשפתחתי את הניק בתפוז אז באמת גרנו בכפר ואני הייתי מורה ולאיזה פנטזיה שאני מן "אן שרלי" כזאת. האמת שהיום אני לא אוהבת את הניק הזה בכלל, אבל מכירים אותי בו, אז אני לא מחליפה.

אז תקראי את ג'יין אייר - יש סיכוי טוב שתתאהבי

מחדש בניק שלך
למרות שזה ספוילר

מילי29

New member
מזכיר לי קצת אותנו...

למעט הלינה המשותפת שלא ממש היתה (מיטונת ואז מיטה אצלנו בחדר ולקראת גיל שנתיים מעבר לחדר משלה). אני הפסקתי בגיל שנתיים את ההנקות בלילה והאמת? אני מצטערת שלא הפסקתי אותן קודם, כי מאז, טפו, טפו, למעט כמה לילות, יש לנו הרבה לילות של שינה רציפה למשך 11 ש'! מעניין רק שאני עדיין עייפה...
זה הלך בקלות יותר משחשבתי והיתה רק פעם אחת של רגרסיה קלה כשלפני כמה ימים היא התעוררה יומיים רצוף בחמש וביקשה ציצי, אבל זה עבר. היום היא יונקת בבוקר ובערב בלבד (וכשאנחנו מתקלחות יחד...) ולא מבקשת יותר. גם בעלי טוען שזה מעכב אותה ריגשית וגורם לה להיות דבק ומאוד תלותית וקצת תינוקית. לא בטוחה שזה קשור, אני חושבת שככה היא לידי בכל מקרה. למרות שהוא ביקש שאני אפסיק לגמרי את ההנקה, אני מתקשה בינתיים לעשות את זה. לגבי המחלות - גם הקטנה שלי היתה מאוד חולנית בילדותה ובילתה לא מעט בבית. לקראת גיל שנתיים חל שיפור עצום! אבל אולי זה קשור לעובדה שאני נותנת לה GSE על בסיס קבוע. אני תמיד שיכנעתי את עצמי שלולא ההנקה, היא היתה עוד יותר חולה...אבל בהחלט התבאסתי לראות שכל המתומלים בגן הרבה יותר בריאים בד"כ... זהו. אלה השנקל שלי...

שושונלה

New member
זה לא הכל או כלום

אם את מרגישה אמביוולנטית לגבי הנקה בלילה, את יכולה בגיל הזה כבר לעשות גמילת לילה. אני עשיתי לאחרונה (בדקה לשנתיים) ועכשיו הוא יונק לפני השינה, בבוקר, ובצהריים אם אנחנו ישנים בבית. אם לא אז רק בוקר וערב ולפעמים אם הוא נרדם באוטו בדרך הביתה אז גם לא בערב. אני מאוד מרוצה כי הוא ישן לילה שלם עכשיו (טוב לא כל לילה אבל בלילה האחרון כן
) אבל אני ממש לא רוצה לגמול לגמרי מציצי. אני מאמינה שזה כן נותן דברים בריאותיים ובכל מקרה החלק הרגשי של זה חשוב לי מאוד. ורד

אוליב י

New member
רק על עצמי לספר ידעתי

כשהפסקתי להניק, ילדי צללו במשקל, ירדו מתחת כל העקומות ושם נשארו עד היום. שלושתם. אמנם גם אני, אמם, רזה מאד, ועדיין - זה היה בולט. גם אמי מספרת שכל ילדיה עשו בדיוק כך. כך שלגבי ילדי לפחות, יתרונות ההנקה ברורים. הפסקתי רק כשלא היתה לי ברירה (וגם אצלנו היו לילות קשים לפעמים). מקווה שתקלי את ההחלטה שנכונה לך.

Sashuka

New member
תודה על התגובות ../images/Emo24.gif

אחרי שכתבתי את ההודעה, הבנתי שהגיע זמן לשינוי. מאתמול הורדתי הנקת הצהריים בגן ולא היו התנגדויות מצד התינוקי, ינק לפני השינה בערב ובלילה נאלץ להסתפק במוצץ... התעורר לא מעט, אבל היה חוזר לישון במהירות כל עוד היה צמוד אלי... נראה אם איכות השינה תשתפר ללא הנקות לילה... שוב תודה לכל המגיבות

למעלה