הנקה ושאיבה

darab

New member
הנקה ושאיבה

התאומים בני שישה שבועות עד אתמול שאבתי להם מספיק חלב כדי להזין את שניהם עם חלב אם למשך כל היממה. החל מאתמול הבן החל לינוק כמו שצריך והפסקתי לתת לו חלב אם בבקבוק אך במקביל להנקה המלאה שלו ירדה כמות החלב בשאיבה בצורה משמעותית כך שאני ממש נלחמת להוציא בכל שאיבה 100 סמ"ק בשביל הבת.
נכו ןלהיום אחרי כל הנקה של צד אחד אני שואבת משני הצדדים. הכמות ממש ירדה ביותר מחצי.
האם הגיוני? מה אפשר לעשות כדי להבטיח שגם הבת תאכל חלב אם בכמות מספקת (חוץ מלהמשיך לעבוד איתה על התחברות והנקה)

ברוכה הבאה וכל הכבוד!!

הי ברוכה הבאה אלינו, כל הכבוד על השאיבות במשך 6 שבועות ועל המעבר להנקה, זה לא מובן מאילו ולא דבר פשוט, יופי שאת מתמודדת ואת אלופה!!
בדרך כלל, ברמה העקרונית, אל תשפטי את כמויות החלב שלך לפי השאיבות, ובואי נעשה קצת סדר:
ספרי קצת יותר פרטים על השבוע שבו נולדו, אם בכלל לא ינקו מן ההתחלה, כמה פעמים ביום את שואבת, מה קורה בלילות וכמו כן משקלי לידה ומשקל נוכחי.
מהן כמויות החלב שהם קיבלו עד עכשיו בבקבוק בכל ארוחה?

**מה שחשוב בשלב שבו את נמצאת - לוודא שהתינוק שיונק אכן יונק יעיל ו"כמו שצריך" כפי שאת אומרת. כלומר, יש לו יציאות רבות של קקי ופיפי, הוא חיוני, הוא רגוע אחרי ההנקה, את מרגישה הקלה בשד אחרי שהוא יונק, ושיש עליה במשקל. מכיוון שמדובר ביום יומיים בלבד, עדיין קשה לדעת. אך מציעה לך בעוד כמה ימים של הנקה, לגשת לשקול אותו.
האם את מתכוונת לכך שאת שואבת 100 סיסי אחרי שהוא ינק בכל ארוחה? אם כן, נשמע ש 100 סיסי אחרי הנקה זה יפה מאוד ובהחלט מספיק ודי והותר כדי להזין את הבת שלך באותה ארוחה... באופן עקרוני בגיל הזה מספיקה כמות קטנה יותר. הכול תלוי במשקל וכמובן אם התרגלו לכמויות גדולות.

מחכה לשמוע עוד פרטים.
יעל

darab

New member
תודה רבה על העידוד.

הם נולדו בשבוע 39. הבן נןלד ראשון בלידה רגילה במשקל 2.780 והבת נולדה בקיסרי חירום במשקל 3.078
הם לא ינקו בכלל, ניזונו בחלב אם מבקבוק. מדי פעם ניסיתי לחבר כל פעם אחד ולפעמים הצלחתי עד שהשבוע הבן הצליח והוא יונק הנקה מלאה, אני לא משלימה לו עם בקבוק.
בשבת שעברה הבן שקל 3.990 והבת 4.020, והם אכלו 100 סיסי בכל האכלה.
אני שואבת גם ביום וגם בלילה, מספר הפעמים משתנה בהתאם לפניות שלי אבל משתדלת כל שלוש שעות. עכשיו כשהבן יונק אני נותנת לו צד אחד וכשהוא מסיים או במקבילך אני שואבת מהצד השני ומוציאה את מה שנשאר מהשד שממנו ינק.
מקווה שהמידע עזר. הבת התרגלה כבר ל 100 סיסי ולפעמים נראה שגם זה לא מספיק לה, האם כמויות החלב בשאיבה יגדלו?
&nbsp

כמויות

100 סיסי בהאכלה בגיל הזה זה הרבה. נסי לתת לה את זה כמה שיותר לאט עם המון הפסקות כדי שהיא תשבע ולא תזדקק לעוד.
אם את מקפידה לשאוב כל הזמן בנוסף להנקות ובעקביות, סביר להניח שתמשיכי לשמר את הכמות הזאת שלה היא זקוקה.
מצד שני יש סיכוי שאולי גם הבת תצליח לינוק ואז לא תצטרכי את כל זה...?
הגוף מייצר חלב לפי דרישה, כך שאם תגבירי שאיבות ו / או הנקות, יש סיכוי שתגדילי כמויות אך מצד שני, בהנקה שלא כמו בתמ"ל לא מגדילים כמויות לפי הגיל, ההנקה היא לפי דרישה.

האם ניסית להציע לבת הנקה, האם יש בעיה מיוחדת שבגללה היא בכלל לא יונקת?

למעלה