הנקה לפי דרישה

• פותח הנושא mafe
  • פורסם בתאריך

mafe

New member
הנקה לפי דרישה

שלום, אשמח לעצתכם.
יש לי יונק מתוק בן 3.5 שבועות.
נולד בזמן ועולה יפה במשקל. ילד שלישי, כך שאני מזהה שיונק יעיל, נצמד כמו שצריך.
הוא רגוע רק כאשר ישן, או יונק. בזמן ערות לרוב בוכה. גם כשהוא על הידיים. נראה שיש לו גזים כי נרגע מעט לאחר שמוציא (אבל אחרי דקה מתחיל לבכות שוב), וגם אנו חוששים לרפלוקס. לא פולט המון, אבל כל הזמן אנו שומעים אותו בולע, גם שעה אחרי הנקה, כאילו החלב עולה לו שוב והוא בולע אותו.
אני מקפידה על תנוחה אנכית כמה שניתן, גרעפס וכו'.
השאלה שלי לגבי הנקה: אני רוצה להניק לפי דרישה כמובן, אבל מפחדת שיינק יותר מדי וזה יכביד עליו. מצד שני, כל פעם שבוכה הדבר היחיד שמרגיע אותו זה הנקה (גם חצי שעה אחרי שסיים לינוק, אם לא נרדם). בעלי יכול להחזיק אותו חצי שעה על הידיים בכל תנוחה אפשרית, והוא צורח.
האם זה בסדר להניק הרבה הנקות קצרות, אם זה מה שהוא דורש?
בימים מסויימים שמצליח להירדם, יכול לישון גם שעתיים-שלוש ואז כמובן מתעורר רעב. השאלה לגבי הימים שלא מצליח להירדם בקלות ומבקש לינוק חצי שעה / שעה אחרי שסיים הנקה יעילה משני הצדדים, וזאת לאורך כל היום או הלילה.
תודה רבה!

michal@gal

Active member
מנהל
כדאי להתיעץ עם רופא ילדים תומך הנקה

אם זה ריפלוקס, יש טיפול תרופתי שימנע את הצרבת ויעזור להרגעה.
&nbsp
אני מדגישה את החשיבות של רופא תומך הנקה, כי רופאים שאינם תומכי הנקה עלולים להמליץ לעבור לפורמולה סמיכה או להוסיף דייסת קורנפלור לחלב שאוב במקום למצוא פתרון שמתאים להנקה.
&nbsp
אם את מרגישה שהוא שבע, אחרי שינק משני צדדים ומבקש שוב לאכול, את יכולה להציע שוב את הצד האחרון שינק ממנו.
&nbsp
&nbsp

למעלה