הנקה לפני השינה

הנקה לפני השינה

שלום,
יש לי תאומים בני 7 חודשים, הם יונקים ואוכלים מעט מוצקים (פעמיים ביום).
רציתי להתייעץ איתכן מה עושים לפני שנת הלילה: המצב היום הוא שאני מקלחת אחד, בזמן הזה השני מחכה עם מי שנמצא איתי בבית, ואח״כ מתחלפים: זה שהתקלח ראשון מחכה לשני שיתקלח, ואז אני מניקה ומרדימה את זה שנראה לי יותר עייף בזמן שהשני ממתין. העניין הוא שלפעמים שניהם רעבים ועייפים ויוצא שההמתנה לארוחה שלפני השינה היא די ארוכה. מכיוון שאני מניקה אף אחד לא יכול להאכיל במקומי (אני לא שואבת יותר - יש לי עוד שני ילדים בבית ואין לי זמן לזה).
בכלל, בגלל שיש לי עוד שני ילדים גדולים יותר (בני 7 ו-4.5) יוצא שהתאומים הולכים לישון די מאוחר (בסביבות 20:30-21:00).
אני לא יודעת איך לייעל את המצב הזה, אשמח לשמוע איך אמהות מניקות אחרות מסתדרות בהכנות לשנת הלילה.

תודה

ניסית להניק אותם בו זמנית

הנקה בו זמנית יכולה לפתור חלק מהבעיה.
מכיוון שהם גדולים, הנקה בו זמנית יכול להיות פשוטה כי את זקוקה לכרית או לתנוחה מיוחדת.

אני בזמנו הנקתי ביחד וזה מאוד הקל עליי.

באיזו שעה את מתחילה את התהליך עם הילדים הגדולים יותר? אולי את יכולה לשנות משהו בסדר...

הנקה בו זמנית

תודה יעל,
בתחילת הדרך הנקתי אותם בו זמנית, אך ככל שגדלו זה נהיה לי פחות נוח והפסקתי עם זה.
הגדולים מתחילים ארוחת ערב בסביבות 19:00, לפני זה אנחנו בענייני גן שעשועים/חוגים כך שקשה להקדים.

אלישבע12

New member
הצעת ייעול - לרחוץ את שניהם ביחד

אני שמה שני דפני באמבטיה הגדולה. ואז אם מישהו עוזר לי כל אחד מוציא ומלביש אחד, אם לא - מכינה לידי טרמפולינה, מוציאה אחד, מנגבת ושמה טיטול, מוציאה את השני לחדר, שמה טיטול, מביאה את הראשון ומלבישה את שניהם.
לנו המליצה יועצת שינה להאכיל לפני האמבטיה כדי שלא יקשרו בין אוכל לשינה, נראה לי שזה גם יהיה לך נח מהבחינה הזו - מוציאים מהאמבטיה, מלבישים, וישר למיטות.
(גילוי נאות - אני מניקה רק אחד, השניה מקבלת בקבוק בעגלה בזמן הזה)

אמבטיה משותפת

תודה אלישבע, אין לי אמבטיה גדולה כך שאי אפשר לרחוץ את שניהם יחד (גם נראה לי מפחיד כי הם עדיין לא יושבים לבד).
אני מניקה את שניהם והם לא מוכנים לבקבוק, כך שאי אפשר להתחלק בהאכלה עם עוד מישהו, וזה מקור הבעיה... אני חייבת לציין שבד״כ הם מצליחים לחכות בסבלנות לתורם, הקושי שלי הוא עם המקרים שבהם זה קשה להם או שהאכלה של הראשון מתארכת. נראה לי שלא תהיה ברירה אלא לספוג את חוסר הנוחות הזה או לעבור לבקבוק לפני השינה.

תודה!

אלישבע12

New member
אז באמת כדאי לנסות להאכיל לפני הרחצה

אחרי הרחצה אין להם סבלנות כי הרחצה מרעיבה אותם. ואז אחרי הרחצה להלביש ולמיטה. אצלנו זה ממש עשה פלאים לכל תהליך ההשכבה.
שלי גם עדיין לא יושבים אבל כמו שכתבתי אני שמה באמבטיה הגדולה 2 דפני. אם אין לך אמבטיה גדולה זה באמת לא רלוונטי.

אני מקלחת אחר הצהריים

התאומים מתקלחים הרבה לפני תחילת שגרת ערב. כך יש פניות לגדולים אחר כך והם יכולים לעזור לקלח את התאומים וכולם נהנים

למעלה