הסבה מקצועית

אירה1231

New member
הסבה מקצועית

שלום לכולן, יצא לי לקרוא בפורום בעבר ועכשיו בפעם הראשונה אני גם כותבת בו. אז קודם כל אציג את עצמי,
אני אמא לבן מקסים בן שנתיים ושליש וכרגע בתחילת הריון שני(טפו טפו טפו שילך טוב). אני מהנדסת שעובדת במקצוע כבר מספר שנים ולאחרונה גם סיימתי תואר שני באותו תחום. תמיד חשבתי שאהיה אשת קריירה, בגלל זה גם התאמצתי כלכך לעשות תואר שני בהנדסה תוך כדי עבודה. כשגיליתי על ההריון השני החלטתי לא לחזור אחרי חופשת הלידה למקום העבודה הנוכחי שלי( עניין של מרחק גיאוגרפי) ולמעשה כל האפשרויות שלי יהיו פתוחות. מה גם שעוד לא קנינו דירה אז גם מהבחינה הזו אנחנו גמישים. לאחרונה שמעתי על תוכנית שיש בטכניון לבוגרי הטכניון של לימודי תואר ראשון בהוראת המדעים כולל תעודת הוראה. הלימודים הם לגמרי חינם בלי שום התחייבות. אני חייב לציין שתמיד חשבתי שלהיות מורה זה עבודה מאוד קשה ומאוד לא מתגמלת ושזה הכי רחוק ממני בעולם. פתאום כששמעתי על התוכנית הזו, זה סיקרן אותי. עכשיו אני מתלבטת אם לעשות את הדבר הנוח ופשוט לחפש עבודה כמהנדסת במקום אחר , או ללמוד במשך שנה את התואר הזה ולעשות הסבה למורה לפיסיקה לתיכונים. יש הבדלים גדולים בין המסלולים גם מבחינת שעות עבודה וכמובן חופשים אך גם מבחינת שכר. וגם אני פוחדת שברגע שאתקל בתמידים בעייתיים לא אדע להסתדר עם זה( למרות שכמה תלמידים בעייתיים כבר הולכים ללמוד פיסיקה). אם יש פה מישהי שעשתה הסבה דומה, או פשוט עובדת בתור מורה, אשמח לשמוע איך זה, יתרונות וחסרונות, איך זה משתלב עם גידול ילדים. חשוב לי לבלות עם הילדים שלי ולא לחזור תמיד מאוחר מהעבודה, האם בהוראה אני באמת אקבל את זה או שאני משלה את עצמי? וגם מבחינת שכר, כמה אפשר להרוויח עם תואר שני עם כל התוכניות החדשות שיש למורים בשנים האחרונות?
תודה מראש!

ברוכה הבאה

ומזל טוב על ההריון

לפני הכל רציתי לומר שאני מאוד מבינה את המקום שלך.
גם אני תמיד הייתי משוכנעת שילדים או לא ילדים, להיות אשת קריירה במובן המסורתי זה משהו שאני לא אהיה מוכנה לוותר עליו.
ואז גיליתי על מה אני כן אצטרך לוותר בתוא רשת קריירה כזו, והחשבון כבר לא נראה לי נכון

אני לא יודעת לייעץ ספציפית לגבי הסבה להוראה בתיכונים.
ביקשתי ממישהי שאני מכירה שכותבת בפורום אחר לבוא ולהציע זוויות מנסיונה.
מאוד קל לי להתחבר לתרחיש שנראה מפחיד של "איך מתמודדים עם...". אבל אם תעצרי ותחשבי על זה, גם בעבודה שלך כמהנדסת יש בוודאי צדדים שהם יותר קשים וצדדים שהם יותר קלים, עבורך.
אני חושבת שעבור כל עבודה, אם ברוב המכריע של הזמן העבודה היא מהנה או סבירה, אז אפשר למצוא את תעצומות הנפש להבליג על הצדדים הפחות פשוטים, ולחפש דרכים להתמודד.
אז מה שנראה לי מהותי יותר הוא עד כמה את מסוגלת לדמיין את עצמך לאורך זמן עוסקת בפעילות הוראה.

Noich80

New member
הי

נעים מאד, אני נועה. יש לי תואר שני (סוג של) בביולוגיה ולפני 3 וחצי שנים עשיתי הסבת אקדמאים להוראה.
מבחינת ההסבה עצמה קשה לי לענות לך כי אני עשיתי הסבה של משרד החינוך שהיתה מאוד מואצת ולא קונבנציונלית.
לגבי העבודה עצמה, אשמחלענות לשאלות ספציפיות- בגדול:
אני מלמדת בחטיבת ביניים ומחנכת כיתה ז. אני מלמדת מדעים בח' וז' ופיזיקה וביולוגיה בכיתה ט' (השנה ספציפית לא). זה מאוד שונה מתיכון מבחינת תלמידים, אבל גם חטיבה זה משהו שאת צריכה לקחת בחשבון, כי אני למשל למדתי הוראה בתיכוונים ובפועל לא היו משרות בתיכונים.
לגבי המשרה- אני באופק חדש- לא מכירה את עוז לתמורה. אני במשרת אם של 22 שעות פרונטליות, 4 שעות פרטניות ועוד 8 (?) שעות שהיה. תוכלי למצוא טבלאות שכר באתר של הסתדרות המורים או ארגון המורים. זו עבודה נוחה כי כן, את בבית כשהילדים בבית בדרך כלל. קחי בחשבון שמבחינת שעות אני לרוב לא בבית לפני 3 ולפעמים 4 בגלל ישיבות צוות או שעות פרטניות/שהיה. קחי בחשבון גם שבמקצועות מגמה בתיכון- אצלנו לפחות, השעות הן בשעות קצה ולפעמים לומדים עד מאוחר.

השכר הא כפי שאומרים, התנאים לא מדהימים, אבל אני מוציאה את הבת שלי בכל יום מהגן (למעל במיליוני הימים שיש ישיבות/אסיפות וכו') ובחופשם אני איתה בבית ולא שוברת את הראש. אני אוהבת את העבודה ונהנית ממנה מאוד.

גזוז5

New member
הי

קראתי את השרשור וגם מסתקרנת בנושא..
הסתכלתי על הטבלאות שכר ולא כל כך הבנתי - למשל זה http://www.irgun-hamorim.org.il/content/valensi.pdf

האם בשנה הראשונה מקבלים 3179 למשרה מלאה אם יש תואר שני?? או שאני לא קוראת נכון?
אני אשמח אם תוכלי לפרט גם לגבי משכורות וגם לגבי המסלול להסבה שעשית.

תודה!

Noich80

New member
הטבלה היא של הארגון

היום היא לא רלוונטית כי מורים חדשים מצטרפים לאופק חדש

אירה1231

New member
תודה

אני באמת כל הזמן חושבת האם זה משהו שאני אוכל להות ממנו לזמן ארוך, מאוד קשה לחשוב על זמן ארוך כשאף פעם לא התנסיתי בללמד כיתה, אני מניחה שאיפשהו בהסבה יהיו התנסויות כאלה ואני אדע טוב יותר. אני כן אוהבת להסביר לאנשים באופן פרטני, אז אני אופטימית לגבי זה. מאוד מפתה אותי לאסוף את הילד מהגן כל יום ובעיקר עניין החופשים. היום כל חופש שלו זה כאב ראש כשבעצם חופש זה משהו שאמורים ליהנות ממנו.
כמה יש באמת ימים של ישיבות ואסיפות עד מאוחר? ועוד שאלה, איפה אפשר לברר על הסבה של משרד התעסוקה? לא היכרתי את האפשרות הזו, מעניין להשוות.

למעלה