הסוד מהו? - שאלות שנשאלו בקשר לסוד

SurfR

New member
לי יש סוד

האמונה בעובדה שמה שאתה חושב או מאמין או רוצה מתגשם, או "נמשך" אליך זוהי אמונה שיקרית ואיומה שמסבה נזק רב לנו האנשים בעידן החדש! במשך שנים חייתי בגישה של הסוד (ולא פלא - זוהי תופעה פסיכולוגית פשוטה שמקורה במגלומניה). רק לאחרונה בגיל 32 ולאחר הרבה מאוד תהפוכות ושלבים בחיים גיליתי שאתה יכול להיות באמונה חיובית ובגישה חיובית במשך שנתיים רצופות, להיות בטוח ומשוכנע במאת האחוזים שיהיה טוב וממש אף להרגיש את זה, לעזור לזולת, להתנדב ולתת בגדול ומה?? נהיה טוב אתם חושבים??? א י ן מ צ ב ! ! ! - ולא בגלל שלא פעלתי לשם כך... תאמינו לי אין פעלתן ומסור ממני! ולא בגלל שלא התמדתי - האמנתי בכך בכל ליבי והווייתי, הבעיה היא אחרת... גם אם באותה מידה הייתי מאמין שיהיה רע ובטוח בכך בכל מאודי - לא היה "נהיה" רע בגלל שהאמנתי בכך... אתן לכם תרגיל אפילו, תנסו להאמין בכל הלב והנשמה ורצונותיכם שתזכו בפיס... ונראה מה יקרה
אני יודע דבר אחד, להיות חיובי גורם לך הרגשה טובה שמשהו גדול עומד לקרות לך וממריץ את פעולותיך, להיות שלילי גורם לך להאמין שיקרו לך דברים רעים ומדכא את פעולותיך, אם אני חייב לבחור "הרגשה" מובן מאליו שאבחר בחיובי... מצד שני בואו ונראה מה עומד לפנינו באמת: 1. כל ילד עובר קשיים בילדותו ובשלב מסוים נכנס לאמונה שאם הוא יחשוב דבר מסוים זה יקרה ואם לא הוא לא יקרה ובכך מתגונן הוא מעולם זר ולא ברור לו - בהמשך תחושה זו הופכת לסוג של מגלומניה, כלומר: אני כמו אלוהים, מה שאני חושב - קורה, אני בורא את עולמי!! קרי - הסוד!
2. מתוך נקודת מוצא של רצונות ופחדים אנחנו מנסים להתקרב לחיובי ולברוח משהשלילי במקום לראות את העולם בריאליסטיות מוחלטת ולהבין - מה שקורה פה זה תהליכים טבעיים שקורים בטבע גם אצל צמחים, יש צמחים שנולדים פגומים, יש צמחים שבשיא פריחתם נאכלים ע"י חיה אחרת וכו', הטבע הוא דינמי משתנה ונסיבות החיים הם עובדתיות! לא רעות ולא טובות! אם נלמד לקבל את הריאליסטיות הזו, ולהמשיך לפעול מתוך רצונות ואמונה בעצמנו שאנחנו יכולים נגיע הכי רחוק שאפשר, כי כלום לא ישבור אותנו, אנחנו רואים את המציאות מבינים את נסיבות החיים ומתמודדים בהחלטיות.. לא נכנסים לפניקת אמונה וכדומה. 3. גם אם יש אלוהים - ואינני מתיימר לומר כלום בעניין כיוון שאינני יודע מאומה על כך, העובדה המוחלטת היא שהוא לא מתערב, יש לנו חופש בחירה ואלה חיים שלנו כך שלא משנה מה נחשוב או נאמין, מה שנעשה ונרצה לעשות זה מה שיקרה בסוף, בתאום עם נסיבות החיים. תקשיבו רבותיי: בואו נצא מהפחדים הילדותיים שאם נחשוב משהו הוא יקרה, בואו נאמין בעצמנו ונפעל בהתאם, מספיק עם נסיונות למצוא חוקים מיסטיים בעולם, זה לא עובד, איך אומרים בסרט "הסוד" - אם מישהו יקפוץ מבניין הוא יפול ולא משנה איזה סוג אדם הוא, חוק המשיכה יחול עליו and thats that תעשו חיים

חפציבה6

New member
שלום לכם ../images/Emo13.gif

אפשר הסבר קצר על הפורום? על מה הוא או במה הוא הולך לעסוק? מהו "הסוד" עליו מדברים פה? ניסיתי להבין ולא ממש הצלחתי

noynav

New member
היי:)

צפיתי בסרט 'הסוד' ממש במקרה, לפני כחצי שנה, מאז צורת החשיבה שלי השתנתה, החיים שלי השתנו מקצה לקצה ואני מרגישה אדם אחר לגמריי. העניין הוא שהייתי רוצה לדעת איך ליישם יותר את המטרה של 'הסוד', ולכן אני פה, רציתי לדעת איך אתם בעיקר פועלים, אם זה הכרות תודה, או מחשבות שונות, אז אם תוכלו לשתף אותי במה שאתם עושים במהלך היום שקשור לסוד, כי אני רוצה להפוך את זה לתהליך גדול יותר. תודה מראש, נוי.

היי..

ראיתי את הסרט הזה מלפני כמה חודשים, דודה שלי הראתה לי אותו. אבל לא הבנתי משהו...אם אנחנו רוצים שמשהו יקרה צריך לדמיין אותו קורה? לא יותר הגיוני לעשות דברים כדי שהוא יקרה? כמו נגיד אם אני רוצה ללכת להופעה של זמר, אז אני צריכה ללכת לעבוד ולהרוויח כסף. תקנו אותי אם אני טועה...

רותי 11

New member
אתם יודעים עד היום בעוונותי

לא יצא לי לראות את הסרט הסוד. וכל פעם זה מסיבות אחרות לפני שבוע אפילו השגתי אותו על דיסק ועדיין לא יצא לי לראות את הסרט המדובר. אבל מה שכן אני יודעת על מה בדיוק מדבר הסרט, איך ניצור את המציאות שלנו. אני אישית חיה מאוד על פי זה, כי אני מעבירה סדנאות של מודעות עצמית וחשיבה יוצרת מציאות, אבל עדיין מסקרן אותי לראות את הסרט עצמו. ויש מצב שהשבת הזאת אני אשב לראות אותו.

Purple Mushroom

New member
מהו בעצם ה"סוד" ?

ראיתי שנפתח פורום חדש בתפוז עם השם הזה . הבנתי שזה גם סרט ? (לא ראיתי). קראתי את דבר המנהלים של הפורום , ועדיין לא ממש הבנתי . תוכלו להסביר לי יותר על הפורום והרעיון ? (הבנתי קצת , והבנתי שזה משהו רוחני , למימוש עצמי? ) אולי אני עכשיו לא כל כך מרוכז ... :\

שבת שלום לכולם../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

לרגל פתיחת הפורום החדש מספר שאלות: על הסרט הסוד מעולם לא שמעתי, אבל בעבר מישהו המליץ לי לקרוא את הספר הסוד קיים בכלל ספר כזה? זה מבוסס על אותו עיקרון? האם שיטת הסוד דומה לתת מודע? מחשבה חיובית? דמיון מודרך? שיהיה לכולנו סופ"ש נפלא וקסום

orli997

New member
גם לי יש סוד

והוא , שכל פעולה ובחירה והחלטה שלנו יש תוצאה והשלכות, אם חשיבה חיובית באה במקום התמודדות עם תוצאות העשיה ברור שהיא לא ריאלית, מושך דומה מושך אינו מדבר על תחושה חיובית או שלילית לדעתי זה הרבה מעבר לכך, אם אני מיתעסק עם סמים למשל אז ברור שימשך לעולמי מה שמכיל אנרגיה זהה, כמו אנשים, כמו מצוקות שמיתלוות כהשלכה וכו.... וכך לגבי כל תחום, אם אני משלם חובות מתוך שמחה שיש ביכולתי לשלם אזי גם הכסף שיגיע אלי יבוא בשימחה, וההיפך, עניין ההרגשה שייך למקום אחר לגמרי ואכן גם לדעתי הרבה טועים בפירוש הזה של האלמנט שמופיע בסוד, אולי לחשוב חיובי מדבר יותר על לקחת את הבאסה בסבבה (מחייכת)

lost green eyes

New member
חכי לתגובות מהמנסות ממני ../images/Emo13.gif

בגדול... אני כאן בעקבות הסרט שראיתי במיקרה. בנאדם שהכרתי בצורה הזוייה לחלוטין הראה לי אותו. הסרט מדבר על ה"סוד" של החיים. כוח המחשבה, רצון וכו'... סרט מדהים..ראיתי אותו לפני כמה חודשים.. מאוד רציתי ליישם את מה שהבנתי ממנו..אבל לא כל כך הצלחתי. בכל מיקרה.. חכי..
עוד יענו לך כמו שצריך.

kikona126

New member
שלום וברוכה הבאה

הדימיון והסימולציה, הם בעצם מה שמפתח לך את החשיבה להשגת הדבר. כך לדוגמא אם את ממש רוצה מחשב חדש, אבל אינך יכולה לבקש כסף מההורים, המחשבה והידיעה שאת מסוגלת להשיגג את הכסף המבוקש הם מה שיובילו אותך לפתרון - כלומר לדרך הפעולה. אינני אומרת שהדברים מגיעים ברגע. שימי לב גם שאנרגיות חיוביות מושכות אנרגיות חיוביות, בעוד שאנרגיה שלילית, ומחשבה שלילית לא תוציא אותך מהבוץ. לפעמים אני מדגיה את זה כאמונה בעצמי, אם אני מאמינה שאני אצליח לעשות משהו מסויים אני אצליח, אולם ברגע שאני אשלול את האפשרות, בעצם כבר הכתבתי את הצעד הבא שלי ככישלון, כי לא פתחתי את עצמי להצלחה. (ואינני מדברת דווקא על הצלחה כספית.)

lightflake

New member
הסרט מלמד בצורה פשוטה למדי

איך עליך לעצב את העולם הפנימי שלך ע"מ לעזור למימוש רצונותיך בעולם החיצוני. הבסיס המוצג בסרט הוא שקיים כח משיכה ביקום, זה אומר שכל מה שאתה מוציא החוצה אתה מקבל בחזרה, במילים אחרות "חייך והעולם יחייך אליך בחזרה" אבל לפי הסרט לא מספיק רק לרצות, צריך גם להרגיש כאילו כבר יש לנו את מה שרצינו, ז"א שאם אתה רוצה הרבה כסף בבנק אבל אתה כל היום בוכה שאין לך כסף, היקום "קולט" דווקא את המסר של "אין לי כסף" והוא יתן לך עוד מהחוויה הזו... ז"א שיש קשר בין הצירוף של מה שאתה חושב ומרגיש לבין מה שאתה מקבל בחזרה מהיקום לפי הסרט יש שלושה שלבים חשובים: 1. שאלה. זה השלב שבו אני מבקש מה שאני רוצה. 2. תשובה. זה השלב שבו היקום עונה, תמיד. 3. קבלה. זה השלב שבו אני חייב להביא את עצמי להתיישרות עם מה שאני מבקש. ולהרגיש נפלא מכך. אתה חייב להיות במצב של שמחה, התלהבות, הערכה, תשוקה... לקראת מה שאתה רוצה... אפשר לעשות את זה לדוגמא ע"י דמיון שכבר השגת את מבוקשך, ממש לשבת ולדמיין את עצמך בתוך המכונית שאתה רוצה או בבית שאת רוצה או בחופשה שאתה רוצה או מבלה באהבה עם בת הזוג שאתה רוצה... ז"א להיות במצב של מחשבה+הרגשה שמכוונים למטרה שלך ואז המטרה כבר תתגשם בלי שאתה צריך לדעת איך זה יקרה... לעומת זאת אם אתה חש כעס, אכזבה, פחד... אלו הם סימנים שמראים שאתה לא נמצא בהזדהות עם מה שאתה מבקש ולכן אתה לא יכול בזמן זה לקבל את מבוקשך... מה שאתה מרגיש זה מה שחשוב, אם אתה מצליח להביא את ההרגשה והמחשבה לכיוון אחד אז תהיה התגשמות בעולם האמיתי ותקבל את מבוקשך... מקווה שזה מסביר בכמה מילים על מה הסרט.

kikona126

New member
כן../images/Emo13.gif

הפורום הינו חדש ולכן יש בו רק 2 עמודים, בהם הבאנו דוגמאות. אחת המטרות של הפורו היא הלמידה של הסוד יחד. והנה התווסף לו שרשור תודות בראש העמוד נעוץ, זהו אחד השלבים, לדעת להגיד תודה ולהתכוון אליה, (ולדעתי, גם להבין שצריך את האחר בשביל להתקיים)

lightflake

New member
עוד דבר שחשוב לפי הסרט

לפעול מהר. אחרי שעשית את מה שאתה אמור לעשות, ז"א אחרי שאתה נמצא במצב רגשי-מחשבתי שמתאים למה שאתה רוצה שיתגשם, היקום יתן לך הזדמנויות. אתה צריך לקחת אותם. לא להתחיל להרהר ולחשוב ולדחות את זה.. אלא לקפוץ למים ולשחות.. ז"א מוטלת עלינו החובה לפעול בלי פחד כשההזדמנויות מגיעות כדי לא לפספס אותן. בהצלחה

Purple Mushroom

New member
טוב , תודה ../images/Emo13.gif ../images/Emo20.gif .

זה די מסובך . אבל אני חושב שהבנתי את עיקרון התיאוריה הזאת . אני חושב שיש מצבים בחיים שפעלתי לפי העקרונות הללו . יש מצבים והזדמנויות שלא פיספסתי וניצלתי . בקשר לדוגמא הכספית , אנסה לנצל בחודשים הבאים את המצב הזה , ולחשוב חיובי . למרות שזה די מסובך . תודה
!

מרי לי

New member
חשוב לי להוסיף

כל מה שמדבר עליו "הסוד" קיים בתוך תברויות שונות עתיקות יומין מאז ומתמיד, פשוט הפעם מרכזים לך את הכל בלי לערב אמונה ודת.

למעלה