הסוד מהו? - שאלות שנשאלו בקשר לסוד

מרי לי

New member
אולי לא ראית אבל

יש לנו ציטוט גם של ר' נחמן למעלה. אם תקרא את המשפטים שלו תבין כמה דמיון יש בין הדברים שהוא אמר לדבר שמוגדר כ"הסוד" יישמר האדם מפילוסופיות למיניהן
-צודק
כי לכל אדם יש אמונה משלו, ולכל אדם יש קשר משל עצמו אל אלוהים ואל הטבע ואל האנרגיה הזו וכל שאר המושגים האלה שהם בעצם אותו אחד- ואין להם שם לדעתי. לדעתי החכמה האמיתית מגיעה מתוך שקט. כשאני חיפשתי את עצמי, והיו לי המון קשיים להתגבר עליהם - הדברים שהוציאו אותי מהמקום הנורא שבו הייתי - חוסר הרצון לחיות, חשבתי שאני היחידה שפעלה בדרך הזו עד שראיתי את הכל מתומצת לי מול העיניים, זו הסיבה לפורום. העיצה שלי אליך - תטיל ספק בכל "דרך" ו"אידיולוגיה" או "פילוסופיה" לשמה, אם תטיל ספק והיא אכן נכונה, אתה תגלה את זה בעצמך - כמו שגיליתי אני. רק אל תסלק אותה ממך כשהיא באה לתרום לך משהו בכל דבר יש חכמה, ולדעתי האדם צריך להעביר דרכו את הדברים שהוא שומע ולהחליט איזו חכמה נכונה לאמת האישית שלו. דבר אחרון אליך, אתה מוזמן להכנס לפורום בכל עת ולהשתתף בדיונים, ואפילו להתחיל כאלה, אך בתנאי שאתה מקבל את דעת האחר בדיוק כמו שאנחנו מקבלים את דעתך

kikona126

New member
הסוד גם מזכיר את ספר יצירה...

ספר יצירה מדבר על יצירה באמצעות מילים ואותיות, הרצון ליצור את הדברים, והאימרה שלהם זה מה שבעצם יוצר. ספר יצירה טוען שלכולנו יש את היכולת האלוהית ליצור דברים, אולם שכחנו אותה כשהגענו לעולם הזה.

lightflake

New member
../images/Emo45.gif מסכים. אבל..

השימוש בטכניקות שמוצגות בסרט עוזרות למימוש מטרות. אם אתה מאמין במשהו שתוכל להשיג הרי תשיג אותו בקלות הרבה יותר גדולה מאשר לא תאמין שאתה מסוגל לכך.. האמונה שלנו מכוונת את היכולת ולכן משפיעה על המציאות, כמה אנשים כל הזמן בטוחים שיקרו להם דברים רעים ובאמת כל הזמן קורים להם דברים רעים? יש גם דוגמאות בהיסטוריה.. היה איזה פילוסוף שהאמין בפסימיות, הוא אמר שככל שתהיה יותר פסימי ותאמין שרק רע יקרה לך אז לפחות אף פעם לא תהיה מאוכזב כי ברגע שיקרה משהו רע כבר היית מוכן לזה ואפילו ליותר מזה... ומה בסוף קרה? הוא הוצא להורג...

lightflake

New member
אולי במקום לזרוק חיוכים וקריצות

ושאלות לא קשורות.. תגיב לעניין..?

SurfR

New member
זה שאתה לא מבין

את סיבת השאלה, לא אומר שהיא לא קשורה.. כתבתי לך בצורה עדינה ולא פוגעת (לשם כך הסמיילים והשטויות) אבל אם אתה חייב לשמוע, אז קבל: אתה מאוד צעיר ולא עברת דברים על בשרך, מתשובתך רואים את זה, אחרי שתעבור דברים ותבין אז דבר איתי, יש הבדל תהומי ועצום בין לחוות לבין להבין בשכל. עכשיו במקום לענות לי מהאגו, תראה את הסרט "סיפורו של וויל האנטינג" (אולי ראית) - שם מוצג ההבדל בין התנסות אמיתית לבין הבנה בשכל של גאון מדהים... קבל את זה כמחמאה..

lightflake

New member
נראה שאתה מנסה להגן על התיאוריה שלך

והמצאת שזה תלוי איכשהו בגיל שלי... כנראה שלא הבנת מה כתבתי לך, קרא שוב, הסוד מפרק דפוסי חשיבה שליליים ומלמד דפוסים חיוביים. על זה אגב בדיוק מבוססת השיטה הפסיכולוגית הנקראת קוגניטיבית (הכרתית). הם עוזרים למטופל למצוא את דפוסי המחשבה שמפריעים לו ומלמדים אותו לשנותם... אז אולי כל הפסיכולוגים הדוגלים בשיטה זו עדיין "צעירים" מדי ועוד לא עברו דברים בחיים כמוך...

מרי לי

New member
אני ניסיתי את הפילוסופיה הזאת - לא היו צריכים

להוציא אותי להורג, הגעתי מספיק קרוב לשם בעצמי עד שביקשתי עזרה האדם הראשון שביקשתי ממנו עזרה אמר לי להפסי להיות שלילית, ולחשוב פעמיים בכל פעם שאני אומרת אפילו "לא" מאז התחלתי לקבל יותר ויותר תשובות על החיים שלי והנה אני פה, מדברת עם כולם על הגשמה עצמית ורצון לחיות.

רותי 11

New member
SurfR אני מבינה שיש לך

"בעיה" מסויימת עם הסרט או מה מה שהוא מנסה להעביר. אני יכולה להמליץ לך על סרט אחר שיכול להסביר לך את זה חזק יותר - וזה דווקא סרט שמדענים עשו אותו והוא נקרא הבליפ ויש את הבליפ 1 ו הבליפ 2 , ואלה שני סרטים מדהימים עם המידע שיש בהם, בלכ מקרה אלה סרטים שממש צריך לראות מספר פעמים כי פעם פעמיים ממש ממש לא מספיקות מרוב המידע שיש שם. ואולי אחרי שתצפה בסרט הזה תבין או תתחבר יותר לסרט הסוד. נכון שאנחנ וצריכים למראית עין ללמוד את השיעורים שלנו בחיים ולנקות המון קליפות וחסימות שיש לנו, אבל הסוד נותן לך את ההסבר שמה שאני חושב זה מה שיהיה הבריאה היא לא שיפוטית, היא משדרת ומזמנת לך לחיים בדיוק את מה שאתה משדר, בדיוק את מה שאתה חושב עליו. הסרט בא לומר לך סה"כ שיש דרך אחרת לחיות את החיים וגם כאן זה עניין של בחירה אתה יכול לקחת את הרעיון וליישם אותו או שלא. יש עוד סרט שמראה בדיוק מה קורה לנו בעקבות כל בחירה שאנחנו עושים בחיים שלנו והוא נקרא "אפקט הפרפר" סרט מדהים, ששווה לצפות בו בעין קצת שונה ולנסות להבין את הרעיון שמסתתר אחרי זה. ועוד סרט מומלץ בעניין הוא "דלתות מסתובבות". והכל מסתובב סביב הבחירות שאנחנו עושים בחיים

SurfR

New member
אני מבין שאת

רוצה להגיד משהו גם כדי להשמע בפורום, סחתיין אני אומר - אפילו לבריאות ולמה לא??
אבל למה שאמרת אין כל קשר למה שאני אמרתי... את מתייחסת לבחירות בחיים והשלכתן על עתידנו (קרי אפקט הפרפר, דלתות מסתובבות) אני מדבר על מה שצריך לעניין אותנו כאנשים על האדמה הזו ולא מה שלא צריך לעניין.. סודות אלה חלק מן הדברים שמחוץ לעולמנו השיפוטי וההסברי (בתור מתקשרת ומשחזרת גלגולים אני מניח שמי כמוך יודע
) מה שלא סוד ושאפשר בפועל להתייחס אליו זה העולם התפישתי - הפיזי, העניינים המידיים והדחויים שדורשים את מלוא ריכוזינו ועניינינו, אלה הם הדברים שאליהם צריך לשים לב לדעתי.. את יודעת היה גורו גדול עם הרבה מאוד תלמידים פעם, ניגש אליו תלמיד נלהב ושאל: "מורה גדול, האם יכול אתה לעוף באויר ולהגיע לארצות רחוקות??" ענה לו המורה: "בוודאי!" וחייך.. התלמיד כמעט שהתפוצץ מהתלהבות, ליבו פעם בחוזקה ושאל: "ספר לי מורה גדול, כיצד אתה עושה זאת?" ענה לו המורה: "נוסע לשדה התעופה ולוקח טיסה לאן שאחפוץ" פשוט לא?? D-:

רותי 11

New member
קודם כל אני לא אומרת

את הדברים רק כדי להישמע בפורום - תאמין לי אני מבינה את הקושי התפיסתי שכל מה שקורה לנו בחיים ללא יוצא מן הכלל - הן הדברים החומריים/פיזיים - והן הרוחניים תלויים בנו בבחירות שלנו בהחלטות שלנו ובאמונות שלנו אינ לא סתם הפניתי אותך לסרט הבליפ זה היה ממקום של לנסות לתת לך זווית ראיה אחרת שונה ולאו דווקא רוחניקית. מה שצריך לעניין אותנו על האדמה הזאת זה לדעת לשלב בין הרוח לחומר כי יש את הנשמה ויש את הגוף הפיזי והן חיים בשלום (בדרך כלל) אחד עם השני. לכן אנחנו צריכים להביא את אותו שילוב לחיים שלנו. ואם נדע להשכיל בדרך הרוחנית הפיזי ישר מגיע לידי ביטוי. כי ככל שאני אאמין בעצמי וביצירת המציאות שלי אני בהחלט אצליח ליצור אותה ממקום טוב נכון ואיתן יותר.

SurfR

New member
את יודעת

מה ההבדל בין שנינו? אני אומר "לדעתי". את קובעת שזה כך... חומר למחשבה

רותי 11

New member
SurfR לא ממש הבנתי אותך

ולמה הייתה ההשוואתיות הזאת ? מאיפה היא באה ? אני לא ניסיתי להשוות אף אחד אני הבאתי השקפת מציאות בעיני למה אתה בכלל נכנס לנישה של השוואה. אני דיברתי מאוד בהכללה אז בלי לומר אתה ככה או צריך לעשות ככה או אחרת.

kikona126

New member
יפה אמרת!!

הבליפ הוא באמת אחד הסרטים היותר טובים שיש, שמדבר על הסוד בדרך מדעית

רותי 11

New member
ראית את הבליפ 2 ?

הוא פשוט מדהים הם מביאים את הדברים האלה בצורה מדהימה

kikona126

New member
את השני לא,

אבל צריכה לקבל אותו בשבוע הבא (עכשיו ממש עשית לי חשק לראות אותו!)

למעלה