הסיבות לסגירת האתר של סיגל בחמן

k4school

New member
הסיבות לסגירת האתר של סיגל בחמן

לאור השאלות הרבות והעובדה שגם אנו מכירים את התופעות הנ"ל פניתי אישית לסיגל וביקשתי לפרסם את תגובתה. למי שלא יודע על מה מדובר (כניראה גולש חדש) : מדובר באחד האתרים היותר טובים שהיו ברשת ללימוד עצמי של בניית אתרים. יום אחד נעלם האתר מהרשת כאילו בלעה אותו האדמה. ציטוט מסיגל: ===================================================================== אתר "המדריך לבניית אתרים בעברית" נסגר. למען אותם שאינם יודעים מדוע - הנה תקציר הדברים: האתר עלה לראשונה בסוף אפריל 1999. התחלתי מ HTML רגיל, ובמשך הזמן הרחבתי, שיפרתי והוספתי עוד ועוד נושאים: JavaScript, VB Script, ASP, XML, XSL, CSS, DHTML. הוספתי מאגרים להורדה : סקריפטים, אפלטים, תמונות רקע, שלטי "בבנייה", משחקים ועוד. היו גם מדור המלצות שלי על שירותים בסיווגים שונים, מדור המלצות הגולשים על שירותי אחסון, וכן הלאה. בשנתיים וחצי שנות קיומו הספקתי לכתוב כ-200 עמודי מדריכים ויותר מ-100 עמודי מאגרים. כתבתי לא רק פירושי פקודות ודוגמאות לשימוש בהן, חומרים שניתן למצוא בכל אתר, אלא מדריכים שמסבירים גם את התמונה הכללית, את אופן העבודה, ומה זה בכלל HTML, ASP או כל נושא אחר שהסברתי. ניסיתי לענות על השאלות הכי בסיסיות של מתחילים. כתבתי מדריך שעוזר למתחיל להתגבר על הבהלה הראשונית שלו מפני כתיבת קוד, בכך שהסברתי את הדברים צעד אחר צעד, בשיטת "העתק והדבק". יצאתי מתוך הנחה שברגע שיש לו קובץ פועל, המתחיל הרבה פחות לחוץ מכל העניין. כל נושא הוסבר כאילו היה הגולש קורא מתוך שיעור בכיתה, מנוסח בשטף ובצורה ברורה כך שיובן על ידי כמה שיותר אנשים. תמיד השתדלתי להביא דוגמאות, להזכיר מקרי-קצה, נקודות לא שגרתיות, וכל מיני טיפים לסיוע בעבודה, בין אם מדובר בקוד פשוט או מסובך. לא העליתי עמוד לאתר אלא כאשר הוא הניח את דעתי לחלוטין. לסיכום - השקעתי המון מחשבה, יצירתיות וכסף באתר הזה. אני גאה מאד בעובדה שיצרתי אתר ברמה גבוהה כל כך. לא פירסמתי את האתר. רק רשמתי אותו במנועי החיפוש הרגילים. בחודשיים הראשונים הוא כמעט שלא היה מוכר, אך שמעו התפשט מפה לאוזן. מורים בקורסי WEBMASTER שלחו את תלמידיהם ללמוד ממנו. סטודנטים באוניברסיטה, מרצים, תלמידי יסודי, חטיבה ותיכון - רבים כתבו לי תגובות, ביקשו עזרה או הנחיות, שאלו שאלות ולמדו את החומר. עשרות אלפי תגובות שקיבלתי מגולשים בגילאי 10 עד 50 ויותר גרמו לי להבין שאכן עשיתי עבודה טובה מאד, לדעתם. בחודשים האחרונים לקיומו היו באתר כ-9,000 UNIQUE VISITORS, וכ-70,000 דפים נצפים בשבוע. מעולם לא כפיתי על מישהו לשלם לי באופן כלשהו על לימוד המידע. אם ביקשתי משהו מהמבקרים באתר, כמו ללחוץ על באנרים, היה תמיד ברור שמדובר בבקשה ולא בהכרח. היה לי מובן מאליו שאחרי כל מה שהשקעתי באתר הזה, ודאי שאין לשום אדם זכות להטריד אותי או לדרוש ממני כל דבר שהוא בנוגע אליו. ובכל זאת, מזה שנתיים לפחות שאני מקבלת כל יום אימיילים נגועים בוירוס. ברוב המקרים וירוסים חדשים מגיעים אליי לפני שכותבים עליהם בעיתון. קיבלתי גם אימיילים אחרים עם דרישות וקללות ושאר התבטאויות דומות, כולן קשורות לאתר שלי. לפעמים אפילו 10 כאלה ביום מאותו אדם. פניות למנהלי שרתי הדואר של השולחים לא נענו מעבר לאימייל "קיבלנו את הודעתך" האוטומטי. חלקים מן האתר שלי, עיצוב ותכנים, נמצאו באורח פלא באתרים אחרים, ללא ידיעתי ואישורי, וללא הכרה בזכויות היוצרים שלי. בשנה האחרונה הפסקתי להשתמש ב ICQ מכיוון ששטף ההודעות היה בלתי פוסק. הטרדות טלפוניות התחילו רק בחודשים האחרונים, מכיוון שעד אז מספר הטלפון היה חסוי. אף פעם לא פרסמתי באתר את מספר הסלולרי שלי, וגם מספר הטלפון הקווי לא היה באתר (אלא לאחר סגירתו). מעולם לא נתתי רשות לאיש להתקשר אליי טלפונית בעניין חומר הלימוד. אבל המספר רשום ב 144, מכיוון שזהו גם המספר העסקי שלי, ומשם הוא כנראה נלקח על ידי אותם מטרידים. סגרתי את האתר מכיוון שאינני מוכנה להחזיר טובה תחת רעה. אינני מוכנה ללמד אנשים כאלה או לעזור להם באיזו דרך שהיא. סגירת האתר מנעה גם מאחרים את הגישה אליו, אחרים שהעריכו את ההשקעה שלי כערכה. אני מכירה בתוצאה הבלתי נמנעת של ההחלטה שלי. קיבלתי תגובות רבות שטענו שאני "לוקחת את זה קשה מדיי". אכן, אני רצינית מאד בקשר לנושא כולו. אם לא הייתי רצינית בקשר לאתר - לא הייתי משקיעה בו כל כך הרבה. ואם האתר לא היה ברמה גבוהה כזו - אולי לא הייתי חשובה מספיק בעיני אותם אנשים להצדיק את ההטרדה.

k4school

New member
מכתב של סיגל לאישור הציטוט שלה

שלום רונן, נתונה לך רשותי לפרסם את תוכנו של העמוד http://www.sigall.co.il/reason.html, בתנאי שתציין במקום בולט כי אני כתבתי אותו, וכי הוא נלקח מן האתר שלי, בתוספת ה URL הנ"ל. בברכה, סיגל בכמן sigall.co.il

למעלה