הסכם בעל פה

serverserver

New member
הסכם בעל פה

יש להוכיח הסכם בעל פה לפיו כספים ניתנו לאדם שהתחייב לשמור עליהם בנאמנות שעולה מכח חוק השומרים. אבל השאלה המקדימה היא כיצד מוכיחים הסכם בעל פה בכלל ? ספר דיני הראיות פתוח על תוכן העניינים והאינדקס לצידם יש רצון עז לדעת איזה פרקים יש לבחור שעשויים להביא לרעיונות כיצד מוכיחים הסכם בעל פה. מתוך חיפושים ותגובות של אנשים, הבנתי שקיימים הסעיף 54 או 56 לפקודת הראיות, שכל פעם שאנשים "חסרי אונים" בחשיבה על ראיות להסכם בעל פה, אז "זורקים" אותי לסעיפים האלה. הסעיפים האלה אומרים בעצם "אל תטרח למצא ראיות נסה לשכנע בעדות יחידה מילה כנגד מילה לפי אותות האמת שיעלו מעדותך היחידה." או יש כאלה שאומרים חפש עדים. אמנם, זה נכון שעדים יכולים לתת תצהיר ואז זה מסייע מאוד. ללא ספק שתמיד עדים מסייעים כמעט ברוב המקרים כולל בהוכחת הסכמים בעל פה. אין לי רצון לקרא את סעיפי הייאוש(54או56)לפק' הראיות וגם לא לעבודה קלה (להביא עדים) כי אין עדים. אבל, פתחתי ספר בדיני ראיות ומצאתי שיש בו נושאים כמו אלה: 1. סעיף 82 לפרוצדורה האזרחית העותמני. 2. החריגים לכלל הראיה הטובה ביותר. 3. החריגים לכלל הפוסל עדות שמיעה. 4. ראיה בעל פה כנגד מסמך בכתב. 5.טענת "חוסר תמורה" 6. טענת "מסירה בתנאי מיוחד" 7. הכלל האנגלי בדבר עדות חיצונית. 8. עדות בעל פה לפירוש מסמך בכתב. 9. חזקות שונות כמו חזקת הדבר מדבר בעדו, (איזה חזקה?) 10. .... ... ... ... ויש בספר דיני ראיות עוד פרקים נוספים. וגולשים שלמדו דיני ראיות יוכלו לענות לי (השאלה תאורטית וידוע לי שאין הסתמכות וכו'). ורציתי מאוד לקרא פרקים בדיני ראיות, שיכולים להביא לי רעיונות איך להוכיח בעזרת העובדות וההתנהגויות שלו והנסיבות שאמצא איך להוציא מהם ראיות שיוכיחו הסכם בעל פה. ומאוד רציתי, אם תוכלו אפילו רק לשער איזה פרקים אפילו לפי תחושות הבטן שלכם, יוכלו אם אקרא אותם ואתעמק בהם היטב, לתת רעיונות להוכיח שבנאדם קיבל כספים שישמור על הכסף.(להוכיח הסכם בעל פה) רק תאמרו(תבחרו) לי פרקים בדיני ראיות שנראה לך שכדאי לי לקרא. . סעיף 82 לפרוצדורה האזרחית העותמני. 2. החריגים לכלל הראיה הטובה ביותר. 3. החריגים לכלל הפוסל עדות שמיעה. 4. ראיה בעל פה כנגד מסמך בכתב. 5.טענת "חוסר תמורה" 6. טענת "מסירה בתנאי מיוחד" 7. הכלל האנגלי בדבר עדות חיצונית. 8. עדות בעל פה לפירוש מסמך בכתב. 9. חזקות שונות כמו חזקת הדבר מדבר בעדו, (איזה חזקה?) 10. .... ... ... ...

הפורום שלנו כשמו כן הוא -

עוסק בדיני חוזים. השאלה שלך היא מתחום דיני הראיות ולכן אני ממליצה לשאול אותה בפורום חוק ומשפט. בגדול אומר רק שאין תשובת בית ספר לשאלה שלך. הסכם בע"פ הוא קשה להוכחה והעניין יקום ויפול בעיקר על אמינות ומהימנות העדויות.

serverserver

New member
../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif

הפרק על מהימנות ומשקל הוא אותו פרק שעוסק בס' 54+46 ("סעיפי הייאוש") שעדים (או עד יחיד בעדותו היחידה), לדבר יפה על דוכן העדים בלי סתירות שסותרות את התצהיר שלהם וכו'.... ... ... בספר הנושאים: 1. סעיף 82 לפרוצדורה האזרחית העותמני. 2. החריגים לכלל הראיה הטובה ביותר. 3. החריגים לכלל הפוסל עדות שמיעה. 4. ראיה בעל פה כנגד מסמך בכתב. 5.טענת "חוסר תמורה" 6. טענת "מסירה בתנאי מיוחד" 7. הכלל האנגלי בדבר עדות חיצונית. 8. עדות בעל פה לפירוש מסמך בכתב. 9. חזקות שונות כמו חזקת הדבר מדבר בעדו, (איזה חזקה?) 10. .... ... ... ... יש זיקה לנושא הפורום דיני חוזים כי מנסים להוכיח הסכם בעל פה. האם מישהו יוכל לכוון/לבחור לאחד מהנושאים שפירטתי בכל זאת ? אולי אפילו במסר - אשמח במסר.

למעלה