הסכם ממון לצורך נישואין כדת משה וישראל

• פותח הנושא LianR
  • פורסם בתאריך

LianR

New member
שלום
בן זוגי ואני עומדים להינשא. אנחנו גרושים ולי יש ילדים קטינים (לא מקבלת מזונות בגינם, עקב הסכם גירושין עם אביהם). אנחנו מתכוונים לנהל שני משקי בית נפרדים, אבל מטעמי דת, מעוניינים למסד את הקשר בחופה וקידושין.
כרגע אני מקבלת הנחה בארנונה, ובמס הכנסה בשל מס' הילדים ונקודות זכות בדינם. מנהלת עסק פטור וגם שכירה. בן זוגי מרוויח יפה מאוד ואני לא רוצה שום חלק בהכנסותיו בהווה וגם לא בעתיד. האם הסכם הממון שמפרט את כל ה"וויתורים" שלי בעניין הממון שלו, יכול לסייע בהמשך קבלת ההטבות וההנחות שאני מקבלת בגין הסטטוס הנוכחי שלי - אם חד הורית ומפרנסת יחידה וכו'?

LianR

New member
סליחה, אבל לא הבנתי, לאיזה חלק בפנייה שלי התייחסת באמירה 'את לא עונה להגדרות בחוק'?
האם הסכם הממון 'תופס' או לא 'תופס' לצורך המשך קבלת ההטבות??? אשמח לתשובה ברורה

קלייטון.ש

Well-known member
"הסכם ממון" לעצמו לא יתפוס וברמה העקרונית לא מדובר במבחן הכנסות. החוק מגדיר "הורה עצמאי" הזכאי להטבות למיניהן כהורה שאינו נשוי. אשה יכולה להיות נשואה ולזכות בהטבות בתנאי שהיא חיה בנפרד ומנהלת הליכי גירושין, או שהיא אשה מוכה ושהתה במקלט לנשים מוכות פרק זמן מינימלי מסויים, וגם חיה בנפרד מבעלה.
אם תחיו בנפרד אבל תמשיכו להיות נשואים באושר, לא תיכנסו במסגרת החוק.
לכן ככל שתינשאו תאבדי את ההטבות בגין היותך חד הורית.

הסברים נוספים:

דיברגנט חדש

Well-known member
בהמשך לעניין הזה.
האם הסכם ממון החתום רק מול נוטריון הינו בר תוקף? האם חייב לקבל חתימת בימש לענייני משפחה?
כן, רק תוקף חלש יותר.
אגב, גם לא צריך נוטריון, אלא עו"ד מספיק ואפילו חתימה ללא עו"ד כאשר ישנה נוכחות 2 עדים מספיקה וגם בלי עדים זה מספיק, רק שוב בתוקף חלש יותר.

LianR

New member
אני מאוד מעריכה את התשובה המפורטת. אשמח לדעת מה
כן, רק תוקף חלש יותר.
אגב, גם לא צריך נוטריון, אלא עו"ד מספיק ואפילו חתימה ללא עו"ד כאשר ישנה נוכחות 2 עדים מספיקה וגם בלי עדים זה מספיק, רק שוב בתוקף חלש יותר.
אני מאוד מעריכה את תגובתך המפורטת. תוכל לומר לי מה מקור הידע הזה? האם אתה עו"ד? מודה לך מראש ושבת שלום

למעלה