הסכמה לפיטורין בזמן הריון

מצב
הנושא נעול.

רונה 26

New member

המעסיק שלי רוצה לפטר אותי למרות שאני בהריון (כאשר הודיע לי על פיטורין עדין לא הודעתי רשמית שאני בהריון). הוא אמר לי כי הוא רצה לפנות לתמ"מ לקבל אישור אך במקום זה הוא מבקש כי אני אשב בבית עד הלידה וכי הפיטורין יכנסו לתוקף יום לפני הלידה (קרי יחסי עובד מעביד יתקימו עד מועד זה ואני אקבל תלושי משכורת) ואני צריכה לוותר על 45 יום לאחר חופשת הלידה שאסור לפטר עובדת שילדה והודעה מוקדמת של 30 יום. האם זה חוקי?? מה ההשלחות לגבי ביטוח לאומי? האם יש סיכוי שאני אפגע בדמי חופשת הלידה? שאלה נוספת - האם בזמן חופשת לידה מעסיק חייב להמשיך ולשלם לביטוח מנהלים (פיצויים ותגמולים? ומה לגבי החלק שלי?)

שיר ורד

New member
תרגיל מעניין

המעסיק שלי רוצה לפטר אותי למרות שאני בהריון (כאשר הודיע לי על פיטורין עדין לא הודעתי רשמית שאני בהריון). הוא אמר לי כי הוא רצה לפנות לתמ"מ לקבל אישור אך במקום זה הוא מבקש כי אני אשב בבית עד הלידה וכי הפיטורין יכנסו לתוקף יום לפני הלידה (קרי יחסי עובד מעביד יתקימו עד מועד זה ואני אקבל תלושי משכורת) ואני צריכה לוותר על 45 יום לאחר חופשת הלידה שאסור לפטר עובדת שילדה והודעה מוקדמת של 30 יום. האם זה חוקי?? מה ההשלחות לגבי ביטוח לאומי? האם יש סיכוי שאני אפגע בדמי חופשת הלידה? שאלה נוספת - האם בזמן חופשת לידה מעסיק חייב להמשיך ולשלם לביטוח מנהלים (פיצויים ותגמולים? ומה לגבי החלק שלי?)
תרגיל מעניין
בעיקרון - אסור לו לפטר אותך בתקופת ההריון וב 45 יום שלאחר מכן ללא קבלת אישור ממשרד העבודה. אם את לא מתכוונת לחזור לחזור לעבודה לאחר הלידה, את יכולה להסכים לכך (גם תשבי בבי וגם תקבלי שכר). אם את רוצה להאבק על זכותך לעבוד, גם לאחר הלידה קחי בחשבון שהוא עשוי לקבל אישור מהמפקחת ולפטר אותו במהלך ההריון. לא ציינת כמה זמן עבדת אצל אותו מעסיק. לזמן חשיבות רבה לשאלותיך. אם עבדת אצל מעסיק זה פחות מ6 חודשים זכותו לפטר אותך ללא צורך באישור המפקחת. אם צברת תקופת אכשרה לקבלת דמי לידה ותמשיכי לקבל שכר עד יום לפני הלידה, את לא אמורה להפגע מההסדר שהוצע ע"י המעביד. אם יאושרו פיטורייך ע"י המפקחת, יכולה להפגע תקופת האכשרה שלך ואם תקבלי דמי לידה חלק מתקופת חופשת הלידה שלך תחושב לתקופה של לפני הלידה. אם עבדת לפחות 6 חודשים לפני תחילת ההריון, את זכאית להפרשות לתנאים סוציאליים, בתנאי שתפרישי את חלקך (את צריכה להעביר את הסכום למעביד בכל דרך שתסוכם ביניכם, מזומן, המחאה, ניכוי משכר חודש העבודה האחרון וכו,). אבל, אם פיטורייך יכנסו לתוקף יום לפני הלידה , אזי לכאורה תנאים אלו אינם מגיעים לך. אם את מעונינת בכל זאת לנצל את הצעת המעסיק אני מציע שתחתמי איתו על הסכם שהפיטורים יכנסו לתוקף ביום שלאחר סיום חופשת הלידה, ותמורת זה שהמעביד מאפשר לך לא להגיע לעבודה עד ללידה , את מותרת על זכותך לעבוד לאחר תום חופשת הלידה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה