הסלט המשמח לבבות:

ויוי 25

Well-known member
בערב, עם רדת החשיכה, לפתע נשמעו צלצולי -הפעמון במשך כמה דקות בדירת -השכנים -
שכנראה לא היו בביתם.
באותו זמן בדיוק סיימתי להכין סלט -ירקות צבעוני מתובל וטעים
מ- חסה, מלפפונים,מקלוני-גזר ,עגבניות, שמיר קצוץ,גמבה אדומה, פלפל צהוב, רצועות אניס ,לפת ,
ואליהם הוספתי פיצוחים : חצאי אגוזי -מלך, גרעיני -חמניות וגרעיני -דלעת.
ולאחר הפוגה קצרה של 5 דקות בערך, לפתע נשמע שוב צלצול..והפעם הצילצול היה בפעמון דירתי,
פתחתי את הדלת ומנגדי ניצבו חייל וחיילת נחמדים והם שאלו אותי בדאגה,
האם ידוע לי היכן השכנים נמצאים ומתי הם אמורים לשוב הבייתה ?
מאחר ואין לי תשובה בעניין זה , אז אמרתי שהשכנים לא נוהגים לעדכן אותי היכן הם - ומתי יחזרו.
ואז ,,הצעתי להם אפשרות להמתין בביתי עד שהשכנים ישובו.
הם הודו להצעתי ,ובזמן שישבו והמתינו הצעתי להם שתייה ועוגיות, ושאלתי אם ירצו להצטרף אליי
לסלט הירקות הצבעוני שבדקות האלה סיימתי להכין,
- כן בשמחה - השיבו שניהם ביחד תוך ויתור על טעימת העוגיות.
הנחתי על השולחן במטבח קערת סלט ענקית וצלחות עבור כולנו, מסביב לסלט הנחתי חצאי ביצים קשות וזעתר לתיבול, הם הצטרפו אליי ונהנו כל כך מהסלט עם הפיצוחים והתוספות, התענגו על הטעמים של שפע הירקות ב-7 הצבעים ,והתפעלו שממעל כול "הכבודה" היו מסודרים רצועות דקות של שומר (אניס) ופרוסות לפת דקות שקישטו בגוון הלבן את שפע הירקות הצבעוניים .
אכלו ונהנו, ואמרו שבעצם זה יצא להם טוב שהשכנים התעכבו, כי ככה זכו להינות מסלט מגוון וצבעוני -שאין מצב לאכול טעים מתובל ועסיסי כמוהו בצבא.

הצעתי להן טוסטים , אבל כבר לא נותר להם מקום לזה,לאחר סיום כמות הסלט הגדולה שאכלו.
ואז.. חלפו להם כ- 30 דקות, ולפתע שמענו את קול השכנים שדיברו בחדר -המדרגות -חוזרים לביתם:
התברר שאלה קרובי -משפחה שמזמן לא נפגשו ,ומכיוון שהזדמן לחייל ולחיילת להגיע לסביבה במסגרת פעילות צבאית, הם קפצו לביקור, והשמחה בפגישתם הייתה גדולה.

החייל גם עידכן אותם בפתח דלת ביתם ,כי מזמן הוא לא נהנה כך למלא את ביטנו בקערת סלט טעימה
כל כך, כך שזמן ההמתנה עד לבואם של השכנים - עשה לו רק טוב.

מכיוון שבכול ערב אני מכינה סלט גדול וצבעוני שכזה - לכול המשפחה,מעולם לא עלה בדעתי
ש,,,סלט ירקות עשוי לשמח לבבות ,ולגרום לעונג ולשמחה חגיגית גדולה כזאת...

נערך לאחרונה ב:
למעלה