העברת גז/חשמל/מים על שם הקונה

ליהיא 5

New member
העברת גז/חשמל/מים על שם הקונה

אני הקונה. אנחנו אמורים ללכת לעורך דין ביום ראשון לעו"ד כדי לעשות את ההעברה האחרונה של התשלום שמגיע למוכר, ובאותו יום אני אקבל את המפתח לדירה. המוכר רוצה שנעשה את ההעברה של הגז והמים ביום רביעי (5 ימים לפני). את ההעברה של חברת חשמל נעשה באותו היום שנלך לעו"ד כי זה נעשה טלפונית ולא מצריך נסיעה מיוחדת (הוא לקח חופש מהעבודה ביום רביעי). יוצא שאני משלמת רביעי-חמישי-שישי-שבת-ראשון גז ומים לפני שאני גרה בדירה. זה מקובל ? איך נהוג להתנהל במקרה כזה ? או שזה קטנוני מצידי להתעסק בזה ?

ליהיא 5

New member
אני לא יודעת כמה זה ייצא

מדובר ב-5 ימים והם 4 נפשות. הם בטח מתקלחים כל יום, מורידים מים בניאגרה כמה פעמים ביום כל אחד, שוטפים כלים, עושים מכונת כביסה, מבשלים ועוד אלף ואחד דברים. לא יודעת אם זה 5 ש"ח או 200 ש"ח, אבל לצורך העניין, אתה כן מוכן לשלם למישהו גז/חשמל/מים במשך 5 ימים ? אולי הם פותחים את הברז ושוכחים אותו? אולי כל הבית מואר אצלם בערב ? זה לא מעניין אותי כל עוד אני לא משלמת על זה. בכל מקרה, אחרי שהתייעצתי עם העו"ד שלנו, הוא אמר לי חד משמעית שזה לא מקובל בגלל שלמוכר יש אפשרות פינוי לפי החוזה עד סוף יוני, כי אי אפשר לדעת מה קורה תוך 5 ימים. אולי המובילים שלו שמים ברז ? אולי מחר פורצת מלחמה ? אולי הם פתאום מתחרטים כי הבית אליהם הם עוברים עוד לא גמרו לצבוע אותו וכו' וכו' וכו'. הם יכולים לטעון שהם נשארים בבית עוד שבוע-שבועיים (החוזה מאפשר להם) ובינתיים אני צריכה לשלם את ההוצאות שלהם. ממש לא מקובל. אז דיברתי איתם וסגרנו שביום ראשון נעשה את ההעברות ובערב נסגור עניין אצל העו"ד.

למעלה