העיפו את הילדה שלי מהמעון

שירהכ

New member
העיפו את הילדה שלי מהמעון

הילדה שלי רשומה למעון אמונה, ביום השני לפתיחת המעון (1 בספטמבר) בדיוק כשעמדתי לטוס מתקשר אלי בעלי ואומר שמנהלת המעון (חדשה) קראה לו ואמרה שהילדה לא תוכל להמשיך במעון אלא אם כן נביא אישור מהרופא שהאלרגיה לא מסוכנת. הרופא אמר שהאלרגיה חמורה וכן מסכנת חיים במקרה שיתנו לה בטעות פורמולה חלבית. מנהלת המעון לא מוכנה לקחת אחריות ומגובה לחלוטין על ידי משרד העבודה-המפקחת על המעונות-אילה אלבוחר. נתנו לנו מספר ימים למצוא אלטרנטיבה ואני לא מוצאת-המשפחתונים מלאים-ממש ממש מרגיז!!!! ילדה עם אלרגיה לא מסכנת חיים המנהלתהסכימה להשאיר אחרי שאמא שלה מרחה עליה גבינה מול עיני המנהלת שתראה שלא קורה כלום (אני לא יכולה לעשות דבר כזה כי היא אלרגית גם במגע). יש לכם רעיון חוקי מה אפשר לעשות מול משרדי הממשלה המתאימים - לא הוגן שילד אלרגי לא זכאי למעון

kivity

New member
תינוקות אלרגיים-מה עושים

שלום רב יצאו הנחיות מדויקות של משרד החינוך לגבי מצבים אלה נא ראי זאת באתר משרד החינוך WWW.EDUCATUIN.GOV.IL בנושא בריאות פרופ' קויתי

mulani

New member
תיקון לינק

אני מניחה שלינק הנכון של ד"ר קויתי הוא: www.education.gov.il אני לא מכירה חוקית אבל אם זה העניין נראה לי שאת יכולה לנסות לקבל עליה הגדרה של נכות ואולי תנאים מגיעים לכם כמו מלווה צמודה או משהו? אם זאת גישת המנהלת אז את לא רוצה את הילדה שם כי סימן שהם לא יודעים לשמור טוב על הפרדת בקבוקים וכל מה שדרוש לילדה. אולי מגיע לך קיצבה שיעזור להשלים למטפלת? אולי אני סתם אופטימית? בהצלחה.

שירהכ

New member
האם יש תקדימים לקבלת סייעת?

לפרופ' קיויתי, תודה רבה על הלינק. מדובר על מסגרות של משרד החינוך שזה מעל גיל 3-לפחות אז לא תהיה בעיה... האם אתה מכיר תקדימים לקבלת סייעת לילד עם אלרגיה? האם אפשר לקבל מידע על התקדימים כדישאוכל להשתמש בהם מול הגורמים המתאימים? מה הפרוצדורה? המון המון תודה

kivity

New member
www.education.gov.il

נא לתקן לאתר הנ"ל של משרד הבריאות פרופ' קויתי

אפשר לקבל נכות,ואפשר לקבל סייעת!

בני אלרגי לביצים ,בוטנים,שומשום אגוזים ושקדים ברמה אנפילקטית, לאחר שהבנו מסמכים מרופא האלרגיה המטפל בו המתאר את מצבו כ"מסכן חיים ודורש השגחה צמודה ומתמדת" ונושא מזרק אפיפין הן בבית והן בגן אושרה לנו תביעה בביטוח לאומי,ילד הנמצא במסגרת של גן זכאי לנכות בגובה 50% וילד שאינו בגן זכאי לנכות בגובה 30%.הנכות נקבעת ע"פי אחד מהקריטריונים של גמלאת נכות לילד האומרת שילד הנמצא בסכנת חיים וזקוק להשגחה מתמדת זכאי לקיצבת נכות הנ"ל,לצערי הרב ביטוח לאומי אינו מעודד תביעות מסוג זה ,ומקשה על ההורים ע"י זימונים לועדות,דחיות,ערעורים וכו',בכל אופן נחישות ואורך רוח שווה את המאמץ.כמו כן מי שאין לילדו הוכחה של ארוע אנפילקטי סביר להניח שלו יאשרו לו. לגבי סייעת זה דרך משרד החינוך בשיתוף עם העריה,יש לפנות למפקחת על החינוך המיוחד לילדים מעל גיל 3 הנמצאים בגני עיריה,גם כאן נכונה לכם מלחמה לא פשוטה,כפי הנראה בגלל חוסר המודעות לזכויות שלנו.בסופו שלדבר אישרו לי 2.5 שעות ליום,שזה מעט ,אך יותר מכלום. בהצלחה,חלי.

Almost me

New member
לפי דברייך משתמע...

שרצוי לגרום לילד לשוק ע"מ שתהיה הוכחה.... בני סובל מאלרגיות רבות ברמות שונות כשהאלרגיה שלו לבוטנים היא ברמת שוק , למזלי ומכיוון שנפלתי על גן מדהים שיש בו גננת מבינה ושוב למזלי יש שם עוד שני ילדים אלרגים, לגן שלנו לא נכנסים מוצרים המבוססים על שקדים/אגוזים/בוטנים. למוצרי חלב האלרגיה של אלמוג לא נוראית ככה שהיא רק נזהרת. יש לו מזרק באופן קבוע (כמה מזל יש לי - בנתיים אני רק זורקת אותם כשהתוקף פג) ולגננת מותר להשתמש בו במקרה הצורך (אחרי אישור ממני ומהמפקחת) אלמוג לא היה במעון - מכיוון שאני פחדתי עליו...

חלילה וחס! הדהמת אותי בהבנתך...

יקירה, אל תוציאי דברי מהקשרם,בחיים אני לא אומר דבר כזה להורה לגרום לילדו לקבל שוק אנפילקטי על מנת לקבל קיצבה.מה שאמרתי זה שביטוח לאומי מצפה לראות בניירת הרפואית שהילד עבר שוק אנפילקטי ,אחרת אין לך הוכחה אמיתית שהילד אכן יכול להגיע למצב הזה.בני השני בן השנתיים אלרגי לשומשום ותבחיני העור שלו חזקים מאד ואני מחזיקה הן בבית והן בגן מזרק אפיפין אך ביטוח לאומי דחה את התביעה שהגשתי עבורו.דניאל בן השנתיים נמצא כעת בגן פרטי שבו בני הבכור היה בשנה וחצי הקודמות והצוות כבר מתורגל ומודרך,בני הבכור נמצא בגן עיריה ,יש סייעת צמודה אליו שעתיים וחצי ביום בשעות הבוקר שבהן מוגשות אוכל,ויש הוראה מפורשת להורים לא לשלוח איתם ממתקים ומזון בבוקר,ולמען האמת זאת הוראה שהגננת מבקשת גם ללא קשר לאלרגיה של בני,אבל כעת היא מקפידה שזה ייושם הלכה למעשה. מקוה שהבהרתי את עצמי לכל אלה שעלה בדעתם ולו רגע לגרום לילדם שוק ....

Almost me

New member
גם נפילה חלילה עלולה להיות מסכנת חי

חיים ועוד המוני דברים. אני מאמינה שמכתב מעו"ד או מכתבים לעיתונות וכיו"ב יכולים לעזור

למעלה