העירייה גובה כספים עבור דו"חות שצבר רכב שנגנב

cobehh

New member
לפני כשנה ו-10 חודשים הגשתי תלונה למשטרה על גניבת הרכב של אמי. הרכב ככל הנראה נגנב חודשים אחדים קודם לכן ונשלחו שלושה דוח"ות חניה עבורו.
אחרי ששלחתי למחלקת החניה עותק מהתלונה, העירייה ביטלה את דרישת התשלום.
בתחילת יולי האחרון הגיעה הודעה בדואר עבור דרישת תשלום על דו"חות רבים שצבר אותו הרכב בחודשים אוגוסט-דצמבר 19, כשנה וחצי אחרי שהוא נגנב וצבר את הדו"חות הקודמים. לפני כן ככל הנראה נמסרו הודעות על דואר רשום לסלולרי של אמי, שהיתה מאושפזת באותה תקופה.
משקיבלתי את דרישת התשלום פניתי לעירייה. ב-10 ליולי כמדומני.
בחודשיים שלאחר מכן פניתי למחלקת החניה פעמים אחדות, אמרו לי שהעניין בטיפול ויחזירו לי תשובה. במהלך ספטמבר העירייה לקחה קצת יותר מאלפיים ש"ח מחשבון הבנק של אמי, אחרי עיקול.
שבתי ופניתי לעירייה (רק אז סיפרו לי שהפניה שלי מיולי הוגשה באיחור) ואמרו שהעניין עדיין בבדיקה.
לפני ימים אחדים קיבלתי תשובה בזו הלשון :

שלום רב,הנדון: פנייה בנוגע לדוחות
מכתבך שנתקבל ביום: 10/07/2020
במענה לפנייתך שבנדון, להלן תשובתנו:
בנוגע לדו"חות שציינת בפנייתך, אנו מבקשים שתעבירי אלינו ממצאי חקירה של המשטרה כדי לדעת האם ומתי נמצא הרכב.
הגשת תלונה אינה מספיקה ואין בה כדי להוות הוכחה לגניבה. ללא העברת המבוקש תוך 30 יום מתאריך מכתבנו, ימשכו ההליכים כדין

ביום ה' האחרון ניגשתי לתחנת המשטרה, זכיתי ליחס קשוב למדי, אבל נאמר לי שהמשטרה אינה מעדכנת את העירייה לגבי ממצאי חקירה. אין נוהל כזה ואין טופס כזה. הדפיסו לי שוב את טופס התלונה שכאמור אין לו שום משמעות.
אחרי השתדלויות רבות הוציאו לי גם טופס "אי העמדה לדין" שמעיד על סגירת התיק בתחילת ינואר 19. אני בטוח שגם הטופס הזה לא יעזור לי בשיט.
גם אחד החוקרים אמר לי שהוא לא יכול לדעת בוודאות שהרכב נגנב
אני לא מבין איך אני יכול להמציא לעירייה הוכחה שהרכב נגנב (כאמור לפני כמעט שנתיים וחצי). אמא שלי במצב סיעודי מאז יוני האחרון ולא נהגה כבר שנים. מתחילת 2018 הרכב גם לא היה מבוטח. אני לא יודע מה להשיב לעירייה. אשמח לעצה.

תודה מראש

SupermanZW

Well-known member
לפני כשנה ו-10 חודשים הגשתי תלונה למשטרה על גניבת הרכב של אמי. הרכב ככל הנראה נגנב חודשים אחדים קודם לכן ונשלחו שלושה דוח"ות חניה עבורו.
אחרי ששלחתי למחלקת החניה עותק מהתלונה, העירייה ביטלה את דרישת התשלום.
בתחילת יולי האחרון הגיעה הודעה בדואר עבור דרישת תשלום על דו"חות רבים שצבר אותו הרכב בחודשים אוגוסט-דצמבר 19, כשנה וחצי אחרי שהוא נגנב וצבר את הדו"חות הקודמים. לפני כן ככל הנראה נמסרו הודעות על דואר רשום לסלולרי של אמי, שהיתה מאושפזת באותה תקופה.
משקיבלתי את דרישת התשלום פניתי לעירייה. ב-10 ליולי כמדומני.
בחודשיים שלאחר מכן פניתי למחלקת החניה פעמים אחדות, אמרו לי שהעניין בטיפול ויחזירו לי תשובה. במהלך ספטמבר העירייה לקחה קצת יותר מאלפיים ש"ח מחשבון הבנק של אמי, אחרי עיקול.
שבתי ופניתי לעירייה (רק אז סיפרו לי שהפניה שלי מיולי הוגשה באיחור) ואמרו שהעניין עדיין בבדיקה.
לפני ימים אחדים קיבלתי תשובה בזו הלשון :

שלום רב,הנדון: פנייה בנוגע לדוחות
מכתבך שנתקבל ביום: 10/07/2020
במענה לפנייתך שבנדון, להלן תשובתנו:
בנוגע לדו"חות שציינת בפנייתך, אנו מבקשים שתעבירי אלינו ממצאי חקירה של המשטרה כדי לדעת האם ומתי נמצא הרכב.
הגשת תלונה אינה מספיקה ואין בה כדי להוות הוכחה לגניבה. ללא העברת המבוקש תוך 30 יום מתאריך מכתבנו, ימשכו ההליכים כדין

ביום ה' האחרון ניגשתי לתחנת המשטרה, זכיתי ליחס קשוב למדי, אבל נאמר לי שהמשטרה אינה מעדכנת את העירייה לגבי ממצאי חקירה. אין נוהל כזה ואין טופס כזה. הדפיסו לי שוב את טופס התלונה שכאמור אין לו שום משמעות.
אחרי השתדלויות רבות הוציאו לי גם טופס "אי העמדה לדין" שמעיד על סגירת התיק בתחילת ינואר 19. אני בטוח שגם הטופס הזה לא יעזור לי בשיט.
גם אחד החוקרים אמר לי שהוא לא יכול לדעת בוודאות שהרכב נגנב
אני לא מבין איך אני יכול להמציא לעירייה הוכחה שהרכב נגנב (כאמור לפני כמעט שנתיים וחצי). אמא שלי במצב סיעודי מאז יוני האחרון ולא נהגה כבר שנים. מתחילת 2018 הרכב גם לא היה מבוטח. אני לא יודע מה להשיב לעירייה. אשמח לעצה.

תודה מראש
זורקים חכה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
העיריה נותנת דו"חות לפי רישום בעלות הרכב, אין לה מנגנון הבודק אם הרכב גנוב לפני כל משלוח דו"ח, אבל כדאי שתנסה לברר אם יש אפשרות לידע אותך מיד כשהדו"ח נרשם כדי שאולי תוכל למצוא את הרכב, אולי כדאי שתנסה גם להוריד את הרכב מהכביש או לפחות לראות היכן הדו"חות נתנים ולסרוק מדי פעם אזורים אלה, אולי הרכב ימצא - מה שמוזר בעיני שהרכב ממשיך לנסוע ללא טסט (או שהגנב ו/או מחזיקו הנוכחי של הרכב מצא דרך להעבירו טסט) אולי כדאי שתבקר גם במוסכים בסביבה שהרכב נראה כדי לוודא אם נעשה לו טיפול בהם. - ואגב - כל תלונה המוגשת במשטרה נפתח תיק ולמתלונן ניתן קוד גישה אליו ואתה יכול להיכנס ולהדפיס את מצב התלונה בכל תאריך נתון ולהביא לעיריה, אם אין לך קוד כניסה לתיק התלונה שלך בקש במשטרה.

SicTransit

Active member
אין לה מנגנון הבודק אם הרכב גנוב
למה בעצם אין לעיריות קישור לקובץ "כלי רכב גנובים" או איך שהוא נקרא במשטרה? לא רק שזה יאפשר לעיריה להימנע מטרטור האזרח בדומה למה שקרה לקובי ולמאה אלף אזרחים אחרים, אלא שהפקח העירוני יכול, במקום לרשום דו"ח, לדווח מיידית למשטרה אם רכב כזה נמצא! אה, זאת כנראה התשובה לתמיהה שלי: הפקח עלול להביא תועלת ובכך ליצור תקדים מסוכן שעלול למוטט את סדרי החברה בה אנחנו חיים.
כל תלונה המוגשת במשטרה נפתח תיק ולמתלונן ניתן קוד גישה אליו ואתה יכול להיכנס ולהדפיס את מצב התלונה בכל תאריך נתון ולהביא לעיריה, אם אין לך קוד כניסה לתיק התלונה שלך בקש במשטרה.
אם זה נכון המשטרה לא טורחת לספר על כך למגיש התלונה. יתר על כך, אם לאחר הגשת התלונה מתגלים לך פרטים נוספים (במקרה שלי: הרכב נסע בכביש 6 וקיבלתי הודעת תשלום) ואתה רוצה לעדכן בכך את המשטרה עליך להופיע פיזית בסניף בו הוגשה התלונה. על אימייל עוד לא שמעו שם, או לפחות עוד לא הבינו שאפשר להשתמש בו לא רק לשליחת סרטים עם חתולים.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
למה בעצם אין לעיריות קישור לקובץ "כלי רכב גנובים" או איך שהוא נקרא במשטרה? לא רק שזה יאפשר לעיריה להימנע מטרטור האזרח בדומה למה שקרה לקובי ולמאה אלף אזרחים אחרים, אלא שהפקח העירוני יכול, במקום לרשום דו"ח, לדווח מיידית למשטרה אם רכב כזה נמצא! אה, זאת כנראה התשובה לתמיהה שלי: הפקח עלול להביא תועלת ובכך ליצור תקדים מסוכן שעלול למוטט את סדרי החברה בה אנחנו חיים.

אם זה נכון המשטרה לא טורחת לספר על כך למגיש התלונה. יתר על כך, אם לאחר הגשת התלונה מתגלים לך פרטים נוספים (במקרה שלי: הרכב נסע בכביש 6 וקיבלתי הודעת תשלום) ואתה רוצה לעדכן בכך את המשטרה עליך להופיע פיזית בסניף בו הוגשה התלונה. על אימייל עוד לא שמעו שם, או לפחות עוד לא הבינו שאפשר להשתמש בו לא רק לשליחת סרטים עם חתולים.

לעיריה אין מנגנון בדיקהלפני משלוח דו,חות - אבל הפקח שרושם את הדו"ח אמור לדעת אם הרכב גנוב, זה מופיע במסוף שלו (זכורני שלפני שנים רבות שלחתי מכתב למשרד לבטחון פנים והתרעתי בפניהם שמחבלים עלולים לשים פצצות ברכבים גנובים ולהחנותם ברחובות הומי אדם ולכן יש לחבר גם את הפקחים למאגר הרכב הגנוב המשטרתי, קיבלתי תשובה בסגנון "אל תבלבל את המוח" - שבוע לאחר קבלת התשובה התפוצצה מכונית גנובה בנתניה שפחות משעה קודם קיבלה באותו מקום דו"ח חניה, היו כמה הרוגים, תקופה קצרה לאחר מכן המשטרה פרסמה שהתחילה לאפשר גישה לפקחים למאגר זה - ובכל אופן - כל מה שאתה כותב כאן בעניין זה - ספר במשטרה

cobehh

New member

תודה רבה.

cobehh

New member
תודה רבה. האם לדעתך יש משהו שאני יכול לעשות על מנת להחזיר את הכספים ? כאמור מדובר בסכומים מאד גבוהים. העירייה מבקשת ממצאי חקירה מהמשטרה ואישור או הוכחה שהרכב נגנב. במשטרה אמרו לי שהם לא מספקים אישור כזה, רק את התלונה עצמה וטופס "אי העמדה לדין" שמעיד על סגירת התיק.
ידוע לך אולי לאיזה טלפון לפנות בנוגע לקוד הגישה ?
המון תודה.

cobehh

New member
יש איזשהו גורם שניתן לפנות אליו מלבד עו"ד פרטי ? פניתי לייעוץ אצל עו"ד והעלות לדבריו לפחות 3000 ש"ח שזה יותר מסך הקנסות.

למעלה