העסקת מטפלת

barbaronylevy

New member
העסקת מטפלת

שלום, אני בודק אפשרות של העסקת מטפלת ליילדי בביתי . אם המטפלת תעבוד כ-4 שעות ותקבל כ- 100 ש"ח ליום , האם עליי לשלם ביטוח לאומי ? (סכום זה נמוך משכר יומי של 165.47 אם כן מה הסכום שעלי לשלם? כמו כן האם עלי או עליה לשלם מס הכנסה/לפתחח תיק במס הכנסה ? אם כן מה הסכום שצריך לשלם? השכר החודשי יגיע לכ- 2500 שח האם עלי לשלם לה פיצויים בסיום העסקתה, חופשות דמי אבראה ? יש תשלומים נוספים שמחובתי לשלם לה ? בתודה מראש.

מדון

New member
לדוח למס הכנסה טופס 102 או פנה אלהם אך לדווח

ביטוח לאומי קרן פנסיה או ביטוח מנהלים מגיעה לה ימי חופשה ימי מחלה הבראה כמו כל עובד במשק כאשר החישוב הוא לפי חלקיות המישרה שלח לך מיל אם פרטים

barbaronylevy

New member
קצת פירוט

ראשית תודה על התשובה והמסמך המפורט שנישלח . לגבי מס הכנסה , מה המשמעות של הדיווח : 1. מי מדווח אני או היא? 2.האם יורידו לה מס משכר של כ-2500 שח ? אם כן סביר להניח שהיא לא תהיה מעניינת או שתבקש שאניאגלם את זה . לגבי קרן פנסיה ? איך זה עובד ? לאן אני אמור לשלם וכמה ? זה לא חלק מביטוח לאומי ? תודה מראש ,ג'קי.

מדון

New member
ברמתשכר יחידה שלה אין מס

יש לפנות לרואה חשבון או יועץ מס שידוח עלך כמעסיק כמו כן יש טפסים לדיוח לביטוח לאומי לגבי ביטוח מנהלים או קרן פנסיה פנה לסוכן הביטוח שלך ופתח לה קרן פנסה או ביטוח מנהלים לפי חוק שאלה כאשר אתה עובד במקום עבודה האם ביטוח לאומי משלם לך פיצויים כאשר אתה מפוטר או אובדן כושר עבודה עקב מחלה או תאונה כמו שלך יש תנאים סוציאלים גם לה מגיע חוק חדש מ 1.1.2008 כל אזרח במדינה יהיה לו קרן פנסיה או ביטוח מנהלים למטרת קיצבה חוק שרותים פיננסים תיקון 3

barbaronylevy

New member
נהיה לי מסובך

אני בסך הכל רוצה מטפלת לילדים ומוכן לשלם מה שהחוק מחייב אבל אין לי רואה חשבון או יועץ מס וגם לא סוכן ביטוח . אין אפשרות שאני אדווח ישירות למס הכנסה כמעסיק או שאפנה למישהוא שיטפל בכל הדברים האלה .? לגבי פיצויים אני אמור לשלם לה ישירות בתום התקופה ,לא? כמה אני אמור להפריש לקרן פנסיה ? 5% ?

הבולאי

New member
לפני שעינתי בתשובות קודמי אוכל להרגיעך.אין

עליך לשלם מס הכנסה,אבל בטוח לאומי(לך אליהם פתח תיק),אחת לחצי שנה 7.25% מהשכר. כמו כן הבראה וחופש ונסיעות. יקר. לכן שר אוצרינו ופושטי היד שם מתנגדים להכרה בהוצאות אילו.

הבולאי

New member
בתשובתי נעלמה המילה 'אין '.אין מס הכנסה.גם לא

רואה חשבון.יש תנאים סוציאליים ויש תשלום ,ינואר ויולי לבטוח הלאומי של 2500 X6 כפול 0.0725=1087 ש'ח לחוש. ממנה איתה יכול לקחת 300 ש'ח,כהשתתפות. מאחר ומשרתה הינה 50%,הכל יחסי.

למעלה