הערה זעירה בעניין תפישת המדע והפורום

aetzbarr

Member
מניסיוני האישי רב השנים, המדע המימסדי אינו הכתובת לרעיונות מ

מניסיוני האישי רב השנים , המדע המימסדי אינו הכתובת לרעיונות מדעיים מהפכניים.
גם פורום זה אינו הכתובת, אבל אפשר להתייחס לפורום כאל לוח מודעות.
ירצו יקראו....לא ירצו לא יקראו.

אף מתמטיקאי לא יקבל את רעיון פאי המשתנה, אבל אפשר לתלות את הרעיון על לוח המודעות , ירצו יקראו....לא ירצו לא יקראו.

אף פיזיקאי לא יקבל את הרעיון, שכוח המשיכה לא קיים, אבל אפשר לתלות את הרעיון על לוח המודעות.

אף פיזיקאי לא יקבל את המושגים המהפכניים, אנרגיה פסיבית וזמן פסיבי, אבל אפשר להניח אותם על לוח המודעות. ירצו יקראו....לא ירצו לא יקראו.

איש מדע אינו פוליטיקאי, ואינו זקוק להסכמת אנשים.
איש מדע זקוק להסכמת המציאות הפיזיקלית.
אם ניסוי ההיקפן הראה שיחס הקטרים (גדול במקצת) מיחס ההיקפים, אז המציאות הפיזיקלית אישרה את רעיון פאי המשתנה.

הפורום הזה הוא לוח מודעות נפלא , ואין צורך לחזר אחרי "מדענים מוסמכים".
גם אין צורך לחזר אחרי הסכמת משתתפי הפורום...ירצו יסכימו...לא ירצו לא יסכימו.

על לוח המודעות כל רעיון מדעי יכול להופיע,

בהצלחה

א.עצבר

BigBadWolf

Member
כבר פתחתי אחד לאחורנה, הוא אפילו עוד בעמוד הראשון

לצערי, גיליתי שבשלב הזה אין לי מספיק זמן פנוי לפתוח שרשורים ולכן ביקשתי מפותח שרשור זה לחשוב על נושאים ולפתוח שרשורים מעניינים שיהיו קצת יותר מדעיים.

קלפירון

New member
במלוא הכנות, ובכאב לב מסוים: לדעתי התגובה לדבריך הברורים

היא בת 3 אותיות. ואלו הן:
מ.ש.ל.

קלפירון

New member
הערה זעירה בעניין תפישת המדע והפורום

נדמה לי, אם יורשה, שזיהיתי כאן נטיות שגויות בתפישת המדע והפורום, שמהולות מעט בחטא היוהרה.
יש קבינט שחותך דברים לטוב ולרע. ויש הפרלמנט השכונתי על הספסל עם בקבוקי בירה ופיצוחים.
הפרלמנט השכונתי יכול לפרשן, להציע אלטרנטיבות, להמליך נשיאים ושרים, להשמיץ, אבל אין לו שום השפעה על עצם מהלך העניינים.
למדע יש מנגנוני עבודה. כמו קבינט, גם במדע יכולים להיות מהלכים שגויים ומזיקים. אבל הצבעה על כך בפרלמנט השכונתי אינה מתקשרת במאום עם מהלכי המדע.
אם לדעתך יש לך פתרון, הפעילות שלך בפורום אינה מדגדגת זאת. נסה לפרסם מאמר מדעי, לקיים דיון עם "חברי הקבינט" של המדע בבמות מדעיות (דהיינו - בעיתוני מדע), ולא לשכנע כמה חברים לספסל או חברי פורום.
במקרה הטוב פורום יכול להבהיר בין חבריו המעטים אי הבנות, ליידע, לפרשן, אך לא להשפיע על המדע גופו. זה רחוק מאד, זה לגמרי מנותק, מהמטריה. אם יש לך פתרון כלשהו ליחסות וקוונטים, עבור בבקשה למטריית המדע, פרסם מאמר במסגרת מדעית, ואל תשחק בנדמה לך. זה כמו טיפות גשם שמתנדפות באוויר לפני שמגיעות בכלל לקרקע.
בבניין ציון וגו'

hnc

New member
כשאתה מפרסם באינטרנט משהו מקורי משלך

ואתה רוצה לראות מה התגובות על התובנות שבו בנוסף על התגובות שאתה מקבל היכן שהוא פורסם, אתה מטפטף קטעים ממנו ומה שעולה ממנו במקומות שונים וגם בפורום הנידח הזה שבלעדיי היה גוסס מזמן או אולי מת.
גם אם כאן אין חכמים כאלה גדולים (להוציא אולי את הזאב הרע ועוד איזה אחד) בכל זאת יש לי עניין לשמוע דעות של אחרים חוץ מ-guprnds כמובן ששכלית אין לו מה להציע כלל לשום דבר.
חוץ מזה שזה משעשע ומעביר כמה דקות משעממות. אז מה הבעיה בכך?
&nbsp

קלפירון

New member
אתן לך מודל: פורום רפואה פופולרי. פעם בחודש מישהו מבקש מידע

על תרופה נפוצה או הליך מקובל. לא משהו הרה עולם או מחוכם במיוחד.
אבל סביר. לא מבריק, לא מכה גלים, רק שירות קטן למחפש מידע.
אבל אם הפורום הרפואי הזה מתחיל להיות מוצף בהמון עצות למיניהן של רופאי אליל וכל מיני רפאנים ותמהונים, אז הפורום אולי יהיה נורא פעיל ורב אקשן, אבל מי שרוצה פעם בחודש לשאול איזו שאלה סולידית, שום דבר מרעיש, ידיר רגליו מפורום כזה.
ואתה יכול כמובן לפסול את המודל הזה מכל וכל כמודל לא רלוונטי לענייננו.

hnc

New member
הגזמת לגמרי. אתה רואה דברים שלא קיימים באמת.

אין פה שום הצפה, ומי שרוצה לשאול שאלה שואל והפוסט עם השאלה נשאר בדף הראשון חודשים.
אפשר לחשוב איזו תנועה כבר יש בפורום הזה.
חוץ מזה מה אני בכלל מנסה לשכנע אותך? תחשוב מה שבא לך.

BigBadWolf

Member
אני חושב שהדרך הנכונה קדימה היא לפתוח שרשורים מעניינים

אם יהיו שרשורים מעניינים אנשים יבואו. כרגע אני לא במצב שאני יכול לפתוח הרבה שרשורים מעניינים, אולי בעתיד. אבל בבקשה, תפתח ואני מבטיח לשתף פעולה.

aetzbarr

Member
שאלת חקר עצברית: כמה דברים כמותיים רציפים(דכ"רים) יש בעולם ?

למיטב הכרתי וידיעתי הטבעית, יש בעולם 5 דכ"רים .
3 מהם שייכים לתחום הגיאומטרי, והם אורך, שטח, נפח.
2 מהם שייכים לתחום הפיזיקלי, והם זמן ואנרגיה.

הסימן המובהק של דכ"ר , הוא פשוט.
כל כמות שנבחר מדכ"ר , תמיד יש גדולה ממנה וקטנה ממנה.

כל כמות אורך שנבחר, תמיד יש גדולה ממנה וקטנה ממנה
כל כמות שטח שנבחר, תמיד יש גדולה ממנה וקטנה ממנה.
כל כמות נפח שנבחר, תמיד יש גדולה ממנה וקטנה ממנה.
כל כמות זמן שנבחר, תמיד יש גדולה ממנה וקטנה ממנה.
כל כמות אנרגיה שנבחר, תמיד יש גדולה ממנה וקטנה ממנה.

סימן היכר נוסף של דכ"ר , הוא שיש לו מכשיר מדידה ממשי.

מד אורך קיים והוא סרגל פשוט. ( במד שטח ומד נפח אין צורך)
מד זמן קיים, והוא שעון פשוט.
מד אנרגיה קיים, והוא קפיץ פשוט.

היות ולאדם יש יכולת טבעית להבחין בדכ"ר, המתעניינים מוזמנים למצוא את דכ"ר שישי.

בהצלחה
א.עצבר

aetzbarr

Member
ועוד שאלת חקר מגניבה, שמאוד מתאימה ללוח המודעות של הפורום.

קצה של קפיץ פשוט , נקשר לענף עץ תפוחים.
לקצה התחתון של הקפיץ, נקשר גוף רדיואקטיבי בגודל תפוח עץ.
הקפיץ נמצא עתה במצב מתוח, והגוף הרדיואקטיבי התלוי על הקפיץ, פולט אנרגיה לסביבה.

מה יקרה במצב המתיחות של הקפיץ אחרי 10 שנים של פליטת אנרגיה ?

המתיחות תגדל ? , תקטן ? , לא תשתנה ?

תודה למשיבים

א.עצבר

aetzbarr

Member
ולסיום, תרגיל מעשי המפרש את נוסחת ניוטון...כוח = מסה * תאוצה

תרגיל מעשי המפרש את נוסחת ניוטון....כוח = מסה * תאוצה

הנוסחה אומרת: כוח קבוע הפועל על מסה קבועה, מניע אותה בתאוצה קבועה.

נפעיל עתה ניסוי ממשי, והוא יגלה לנו, אם הנוסחה נכונה או לא.
ראובן דוחף עגלה עמוסה - בריצה בעלת תאוצה קבועה - כאשר קפיץ מכווץ נמצא בינו לבין העגלה הנדחפת.
הקפיץ המכווץ הזה מייצג כוח קבוע.
אבל ..... מי שמניע את העגלה זה לא הקפיץ המכווץ , אלא ראובן שמתעייף מאוד בריצתו בעלת התאוצה הקבועה , והוא דוחף את העגלה דרך קפיץ מכווץ.
כך מתקיים חוק שימור האנרגיה : ראובן השקיע אנרגיה, וזו נשמרת בתנועת העגלה.

חוק שימור האנרגיה עוד לא היה קיים בזמנו של ניוטון.
כדי לחבר את נוסחת ניוטון עם חוק שימור האנרגיה, יש להכריז כי הכוח הניוטוני הוא ספק אנרגיה.
אבל מה אפשר לעשות, כאשר הכוח הניוטוני אינו ספק אנרגיה.

מה לעשות ? לשנות תיאוריה.

א.עצבר

guprnds

Active member
הפורום הזה הפך לבדיחה נלעגת

ההבדל בין הדימוי העצמי של הטרחנים הכפייתיים הללו לבין מה שהם באמת כמוהו כהבדל בין הרי ההימלאיה לגרגר החול. עדיף לפורום לגווע לצמיתות מלהתהדר בחכמת טרחנים כפייתיים.

aetzbarr

Member
הפורום דומם מדעו מדולדל, כל רגע משמים ותוכו מה דל.

הפורום דומם, מדעו מדולדל
כל רגע משמים, ותוכו מה דל.
הטבע כה חי , צבעיו זוהרים
נשמת הפריחה, מלטפת הרים.

על המוסכם מעטים כאן חולקים,
הם נתפסים כהוזים, ואותם כאן מלקים.
כך היה מתמיד, כך יהיה לעולם,
החידוש כה מפחיד, העולם נאלם.

רעיונות אין לדחוף, זמנם נקבע ומועדם בוא יבוא.
זה הכלל העתיק, המתאים לאדם וללבבו.

א.עצבר

guprnds

Active member
חבל שאתה לא מסתפק בחריזה

"המדע" שלך הוא גורנישט-מיט-גורנישט לא משנה איך הופכים את זה. אתה כותב שטויות גמורות, חושב עקום לגמרי, מסרב ללמוד דברים אלמנטרים, מתעקש על זוטות, מבלבל בין מושגים... ובה בעת אתה בטוח לחלוטין שאתה איזה סוג של גליליי גלילאו... אבל האמת הפשוטה והגלוייה לכל עין פקוחה היא שאתה רק דליליי דלילאו... אם - לעומת זאת - היית מסתפק בכתיבת שירים, או אז היית זוכה להערכה באמת. אדם צריך לדעת את מגבלותיו ווחלילה לו מסבור שמגבלותיו הן מעלותיו.

guprnds

Active member
מודעות עצמית חשובה מאין-כמוה

וזה בדיוק מה שחסר אצל הטרחנים הכפייתיים. זה מה שהופך את ההתרסות הפומפוזיות שלהם כנגד הישגי המדע כ"כ נלעגות.

guprnds

Active member
עצבר,

אני מקווה שאתה מבין שהביקורת שלי כאן היא לגופה של טרחנות ולא לגופו של אדם. יצא לי לקרוא בעבר חריזות שלך ואף שאני מבין קטן מאוד בספרות התרשמתי לטובה מהכשרון ומהיכולת. כפי שאתה מבין, אני לא יכול לומר זאת על הטקסטים הלאים (והנפוחים מחשיבות עצמית) שאתה מפרסם היכן שאתה רק יכול בנושאים שנראים לך "מדעיים".
אנסה לתת לך כאן אתגר קטן, נסה לראות אם אתה עומד בו. אני מצרף שני סרטונים (האחד הוא המשך של השני) בנושא החביב עליך - פאי. אם אתה מצליח לעקוב אחר כל טענה, להבין כל הסבר וכל חשבון ולהעריך את היופי שמאחורי הדברים - שאפו! יש לך תקווה ואולי אני לגמרי טועה לגביך. אם לאו, אם אתה מתקשה לעקוב אחר חוט המחשבה של המגיש, אם הדברים נראים לך מעורפלים ו/או לא ברורים ו/או לא שלמים, ו/או לא נכונים ו/או אנכרוניסטיים או לא רלוונטים, אז יש בזה להעיד על הקושי שלך להבין ולתקשר עם המתודה המדעית. קח את האתגר, אתה לא חייב לספר כאן לאף אחד מה תוצאתו.

guprnds

Active member
עוד שתי דרכים נאות לקבל את פאי

האחת בהשראת האופטיקה והשנייה מהמספרים הראשוניים

למעלה