הערכת מטלת כתיבה

עדיי11

New member
הערכת מטלת כתיבה

היי, אשמח לעזרה עם הערכת מטלת הכתיבה, אני לומדת בעצמי בבית ללא קורס או מדריך ולכן קשה לי להעריך לעצמי את הציון..
זה טקסט ראשון שחיברתי, אשמח להערות ונקודות לשיפור להמשך :)

המטלה: "בשיעורי ההיסטוריה בבתי הספר לומדים על אירועים ועל תהליכים שהתרחשו בעבר, על הגורמים להם ועל השלכותיהם. ברוב מדינות העולם מקצוע זה הוא אחד המקצועות המרכזיים הנלמדים בבתי הספר.

מדוע חשוב ללמד היסטוריה: כיצד לדעתכם לימוד ההיסטוריה תורמים לאדם ולחברה?

החיבור:
לימוד שושלת ההיסטוריה תופס רובד מרכזי במערכת החינוך, בתי הספר ואף באקדמיות בארץ ובעולם.
בשיעורים אלו לומדים על אירועים ותהליכים שהתרחשו בעבר, על הגורמים להם ועל השלכותיהם.
פן נוסף ששיעור זה מקנה הוא לימוד ההיסטוריה האישית של התלמיד ומשפחתו בדגש על האימרה "עץ ללא שורשים לא יוכל לצמוח". שיעורים אלו מקנים לתלמיד ידע על שושלת משפחתו, מגלי לו את רזי ההיסטוריה ומהווים חלק חשוב בזיקה של הלתמיד לעמו, ללאומו ולמשפחתו.

בחלוף השנים למדנו כעם, על בשרנו, את היופי בשימור המסורת, המצוות והמנהגים, וראינו איך שימור ידע זה מצליח ללכד אותנו כעם אחד, למרות התפזרות היהודים בגולה.
שימור ידע זה נמשך גם כיום ומלמד את צאצאינו את כגולת אבות אבותיהם בגולה, את תהליך בניית המדינה, ואיך למרות הכל נשארנו עם אחד ומלוכד.
לימוד זה מחדיר רצון להמשך המסורת הלאומית והדתית ולאהבת המולדת - תכונות שראוי להשריש בילדינו.

בנוסף, ההיסטוריה שלנו מרובת אויבים ומלחמות. אם לא נהיה עם ה"יד על הדופק" ו"נעצום עיניים" לא נלמד ממלחמות העבר, הניצחונות, הטעויות, ההפסדים ואף טקטיקות האויב.
דוגמה טובה לכך היא מלחמת יוה"כ. מלחמה שלא היינו ערוכים אליה וגבתה לנו בהמון חיי אדם. בעקבות שימור ההיסטוריה, מאז אותו יום המדינה דואגת להשריש באזרחיה וחייליה את אותו מקרה, לא "מעלימה עין" ובכך מוכנה יותר למערכה הבאה. אם נשכח את טעויות העבר שלנו הן יהפכו ל"עקב אכילס" ולא נוכל ללמוד ולהתפתח.

יש הסוברים כי כיום בעולם המודרני ההולך ומתפתח מיום ליום אין סיבה להמשיך ולהתרכז בלימוד ההיסטוריה במוסדות הלימוד מכיוון שהאיום היום-יומי שלנו כבר לא קיים, אנחנו במדינה של יהודים, עם צבא חזק ואין סיבה להמשיך ולהטמיע את מלחמות העבר בילדינו. אנשים אלו סבורים כי רצוי לדחוק נושא זה לפינה ובמקומו להכניס למרכז נושאים מפותחים יותר כגון: מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים וכדו'.. אינני שוללת טענה זו על הסף אך אין להתעלם מהעובדה שלולא למדנו את ההיסטוריה לא היינו מגיעים לרמה כזאתי של ביטחון ואם כעת "נרפה את ידינו" יכול להיות שמצב זה לא ישאר כך לעוד הרבה זמן. בנוסף, גם בעולם הטכנולוגי, לולא היו חוקרים ובודקים את ממצאי העבר לא היו מגיעים לרמה כזאתי של התפתחות וידע.

לאור האמור לעיל, לימוד ההיסטוריה אכן תופס רובד מרכזי במוסדות החינוך, מלחמות ישראל, מלחמות העולם, השואה, הגולה - כל אלו חשובים להתפתחות העם היהודי בכלל והאזרח הפשוט בפרט.
אז בפעם הבאה שילדיכן חוזר אליכם עם עבודת שורשים, חשבו, האם העבר חשוב לא פחות מהעתיד?
 
למעלה