הערכת עלות הרחבת דירה

soooof

New member
הערכת עלות הרחבת דירה

שלום,
אני צריך הערכה גסה לעלות הרחבה של דירה בגודל קיים של 55 מ"ר בעוד 50 מ"ר כולל ממ"ד (כלומר הדירה תגיע יגיע ל-105 מ"ר).
יש לקחת בחשבון:
1. הדירה נמצאת בקומה ראשונה (מעל קומת הקרקע) ומעליה אין כלום (מדובר בבניין רכבת של 2 קומות ושש דירות - שלוש בקרקע ושלוש מעליהן. הדירה שלי היא אמצעית עליונה)
2. הדירה בקומת הקרקע לא מורחבת (כלומר נשארת בגודל 55 מ"ר) מה שאומר שצריך להוריד עמודים לקרקע.
3. הדירה היא דירת "סנדוויץ´" - כלומר תחומה בין שתי דירות אחרות משני הצדדים (שתיהן גם כן לא מורחבות). ההרחבה תבוצע לחזית אחורית.
4. כמו כן מה העלות של הוספת חדר של 15 מ"ר על הגג כולל מדרגות פנימיות בסטנדרט סביר.
5. הדירה נמצאת בת"א

מה תהיה העלות הכוללת: הרחבה + שיפוץ הקיים בסטנדרט סביר?

אני לוקח בחשבון את הסעיפים הבאים:
1. יסודות חדשים ורצפה ל-50 מטר הרחבה
2. ממ"ד כולל 75% ממנו שיורד לקרקע
3. חיזוקים לבניין הקיים (אם צריך)
4. ריצוף (120 מטר: 105 + 15 מ´ חדר על הגג)
5. סניטציה (על בסיס: 3 שירותים + אמבטיה)
6. אלומיניום (תריסים לא חשמליים)
7. חשמל
8. אינסטלציה
9. מיזוג
10. נגרות (ארונות, קיר, שידות, נישות, מטבח)
11. מדרגות פנימיות לחדר על הגג
12. חדר על הגג כולל מטבח קטן ושירותים
13. תאורה
14. איטום
15. תכנון (אדריכלות, היטלים) ומיסים

תודה,
אסף

niv gelb

New member
1000 ש"ח

כדי לתת לך תשובה...

גלמיש1

New member
לא יודעת לענות לך במספר כולל.

אנסה לעזור לך עם הערכה גסה מאד.
קח בחשבון כ 6K שח למ"ר של בניה חדשה.
קח בחשבון עוד כ 3K עלות של שיפוץ הקיים. למה? משום שכמעט לא סביר שדירה קטנה יכולה לקבל תוספת של הכפלת שטחה, ובנוסף מדרגות לקומה מעל, בלי שמתחייבים מכך שינויים במבנה הדירה, ובמערכות השונות.
נכון, תיאורטית אפשר להוסיף עוד קוביה של בנין ולהדביק לקיים, גם אם המסדרון עובר בתוך המטבח או התוספת חוסמת חלונות של חדרים קיימים וכו. אפשר גם לחיות עם ריצוף ישן או חלונות ודלתות ישנים בחלק הקיים, והכל חדש בתוספת. אפשר - אבל אני מנחשת שלא רצוי. מן הסתם הכוונה היא לקבל בסוף דירה טובה, מתוכננת טוב (או לפחות סביר) ולא כמבוך או דירת רכבת, ומתפקדת ונראית כיחידה אחת קוהרנטית נוחה ונעימה.

ועוד נקודה לקחת בחשבון - מדרגות לגג יאכלו חלק ניכר מ 15 המ"ר של החדר על הגג. אלא אם תעשה מדרגות לולייניות, וגם אז נשאר לך חדר של כ 10 מ"ר.

soooof

New member
נמוך, לא?

ראשית, תודה על התשובה (אגב, אכן כתבתי שאני מדבר גם על שיפוץ הקיים).
הסה"כ העולה מדברייך הוא כ-450,000 ש"ח (3,000 כפול 50 מ"ר קיים + 6,000 כפול 50 מ"ר חדש).

זה נשמע לי מאוד מאוד נמוך.

גלמיש1

New member
לא יודעת איך הגעת למספר הזה

הנה החישוב שלי
(אופס - רק עכשיו אני רואה שאיכשהו פספסתי לגמרי את המשפט על שיפוץ הדירה הקיימת... )
לגבי הבניה - במחיר לבניה התיחסתי לבניה, לא לעלות הפרוייקט כלומר לא כולל נגרות אומן (מלבד חדרים רטובים קרי אמבטיות ומטבח), לא כולל איבזור נוסף כגון תאורה, מיזוג וכו.

לגבי השיפוץ - הבית הקיים יכול לעלות בטווח של בין 3K ל 5K וצפונה. תלוי מה צריך לעשות ובאיזה סדרי גודל.

מטבח למשל (לא יבוא בסקאלת יוקרה) יכול לעלות 20K ויכול גם 60K וצפונה...

לפי החשבון שלי:
בניה חדשה - 50+15=65 65X6000=390K ובעיגול סביר 400K.
שיפוץ - 55X3000=165K
לפיכך סה"כ משהו כמו 560K לכלל הבניה.

כמובן יש עוד הוצאות לקחת בחשבון כגון היטלים ומיסים, שכרם של המתכננים והיועצים, וכו.

ובכל מקרה - מדובר בהערכה מאד גסה. זה יכול לעלות הרבה יותר, או הרבה פחות. תלוי במיקום שלך בארץ, תלוי בנגישות השטח, בסוג הבניה, באנשי המקצוע שתעסיק, אם אתה לוקח קבלן חאפר או אחד יקר, או שאתה מקבלן בעצמך וכן הלאה....

soooof

New member
כולל תאורה, מזגנים, נגרות וכו'?

אני מקשה כי קיבלתי הערכות גסות שזה יהיה יותר מ-1,000,000 (כולל הכל מיסים, רישוי וכו'). הגיוני שמיסים, היטלים וכו' יגיעו ל-400,000?

למעלה