העתקת דקל רבינאה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה שתמשיך ותשאל את אותה שאלה, לא בהכרח יניב מענה. הפורום כעת (בתצורה ה"חדשה" של תפוז), לא מניב כניסה רבה של מבקרים, ואתה גם מבקש לקבל הדרכה בנושא בעייתי מאד. לצערי, גם אני כמנהל הפורום, לא מרבה לבקר כאן, כי אבד לי הכיף. נכון: זו אכן לא בעיה שלך אבל הבעיה נותרה.
ולענייננו: אז ככה. הדקל הזה קרוב מאד למסלעה ונראה שהוא גם נמצא ליד איזה סלע שוכב שיפריע מאד לחפור מסביבו.
כדי לחלץ דקל, שמתאפיין בציצת שורשים מסועפת, צריך לחפור עמוק מסביבו, וליצור גומה רחבה ועמוקה ככל שניתן. לא יהיה די בחפירה אנכית עמוקה, ולכן, תהליך העקירה שם יהיה מורכב והצלחתו תהיה כרוכה בגרימת נזק היקפי שאולי לא תרצה לשאת בו.
מעבר לזה, אתה גם עומד להיכנס לעונת החורף הקרה וגם לא סיפרת מהיכן אתה בארץ. בעיקרון, דקל "נרדם" בקור, ופגיעה בשורשיו כשהוא רדום, והעתקתו, תגרום בעיקר לריקבון השורשים הקטועים (גם) בשל עודפי מים (גשמים רבים), שרק יתרמו לנזק בלתי הפיך.
לכן, אם אתה מצפה שהתהליך יקבל איזשהו סיכוי להצלחה. תצטרך לחכות לאביב. תיאלץ לחפור גומה גדולה שתגרום לנזק סביבתי, ותיאלץ להיפרד מכמה עלים גדולים. לאחר מכן, יהא עליך לעטוף את מה שייוותר מהעלים שעדיין לא נפרסו והלולבים בשק או במחצלת ולקשור, כדי למנוע פריסת עלים ואיבוד נוזלים. תעקוב קצת אחרי נטיעה של דקלים גדולים ותלמד איך עושים זאת נכון. לדעתי, סיכויי ההצלחה שלך יהיו זעומים. לאור המצב, יהיה אולי עדיף לעזוב את הצמח במקומו ולהיפטר דווקא מהקוקוס. מה? עשית שם פינת דקלים? רוביליני.. קוקוס.. רבינאה (במידה שאתה צודק)... לשם מה בדיוק?

Avrahm1990

New member
שלום משה היקר.
ראשית, מחילה על פתיחת שני השרשורים- זה לא היה בכוונה, פשוט חשבתי שההודעה הראשונה לא נפתחה, ואז מיד פתחתי נושא חדש עם אותה השאלה.
רק לאחר מכן שמתי לב שהנושא הראשון אכן נפתח.

את המסלעה לקחתי בחשבון שאצטרך לפרק, וגם הסלע ליד הוא רק מונח ולא טמון באדמה.

אניח לעץ לנפשו ואקווה שהוא יגדל וכך פחות יסתיר את הערוגה מאחור (המסלעה).

כן, אני אוהב דקלים.
אבל זה באמת יותר מדיי. כי יש במקום 2 רבינאה, 2 קוקוס ורוביליני.
לכן חשבתי להעתיק את הרבינאה הנ''ל.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
2 רבינאה נראה בסדר ורק תקווה שלא תגיע חידקונית הדקל האדומה ותחסל אחד (או יותר) מהם. לא מדובר ב"עץ" גדול אלא במאסה של עלים שאט אט עולה לגובה.
רוביליני זה בקטנה. זה צמח לא גדול ולא מזיק, גם לא בולט במיוחד. יש ששותלים בבור אחד 3 רובולינים כדי להגדיל נוכחות.
קוקוס זה כבר סיפור אחר. הוא אמנם גדל לגובה, אבל מה יפה בו?
ולגבי השארת הדקל במקומו, אני חושב שזה יהיה הדבר הנכון ביותר עבורך. יתכן גם שהצפיפות שם תגביל את קצב צמיחתו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ואגב, אין לי בעיה ששאלה תופיע שוב ושוב... רק ציינתי שזה מיותר. ולגבי הפורום כפי שהוא? האמת שדי נמאס לי לתפקד בו באופן הזה.

Avrahm1990

New member
תודה על המענה הנרחב.

לא כ''כ הבנתי מה השתנה בתצורה של הפורום הנוכחית לבין הישנה?
לי זה נראה די דומה.

בכל מקרה חבל אם משהו השתנה והאנשים האיכותיים שמגיבים פה נעלמו. זה פורום נהדר !

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עובדה היא, שרבים מהמשתתפים לא נכנסים כעת, וגם מי שנכנס, פחות מגיע.
הניווט הקודם היה נוח יותר, וככל שהיו באגים, אולי כבר התרגלנו...
הניווט בין הפורומים לבטח היה נוח יותר,
ונכון שככל שנוקף הזמן. תפוז גם משפרים את הפלטפורמה החדשה.
ובכל זאת, גם לי כמנהל פחות כיף לשהות כאן,
וככל שאני "מעורה" במדיה, היה לי די קשה להשתלב בחדש.
אולי לצעירים ממני זה קל ופשוט יותר, אבל מה לעשות? איני בן 20 וגם לא 30.

זה הדקל הכי מעצבן שיש, לשכן הצמוד יש שניים כאלו ואם הם לא מטופלים הם מכוערים, מלכלכים והם יותר בגינה שלי ואני זו שצריכה לגזום כל הזמן.

למעלה