הפינה החודשית: UP&DOWN-אוקטובר 2020

snirf

Active member
תזכורת: בכל סוף חודש נעשה סקירה של כל הסדרות שצפינו בהן באותו החודש באופן הבא:
(y)UP- סדרה אחת שהתבלטה מעל כולן מבחינתכם באותו החודש ומגיעה לה הרמה (הפתיעה/מתחה/ריגשה-וכל דבר חיובי אחר)
(n)DOWN- סדרה אחת שהתבלטה מעל כולן מבחינתכם באותו החודש ומגיעה לה הורדה (אכזבה/שעממה/הרדימה- וכל דבר שלילי אחר)

📣שימו לב- כדאי לציין האם מדובר בבינג' של סדרה שעשיתם באותו החודש או שמדובר בפרקים בהתאם לשידור בטלוויזיה/חו"ל למשל וכו'...

המטרה של הפינה היא לעורר שיח/הזדהות בקרב צופים של אותן הסדרות, וכן להוות המלצה/דיס-המלצה לכאלו השוקלים לצפות בסדרה כזאת או אחרת וטרם עשו זאת.
אז...פשפשו בזיכרון או הוציאו את רשימת הסדרות החודשית שלכם(אם אתם מתעדים כמוני)-והגיבו😎

snirf

Active member
(y)הגדר- עד פרק7
למען האמת, החודש לא הייתה התלבטות בין כמה סדרות שמגיע להן ה(y), כך שזאת די ברירת מחדל.
הגדר היא סדרה ספרדית דיסוטופית שמראה את הצד הקיצוני של התפתחות וירוס...עשויה טוב, מעניינת, מותחת
הבאסה היא שדווקא לגביה נטפליקס החליטו על פורמט של העלאת פרק בשבוע :cautious:

(n)ככה זה2- כל העונה
שורה תחתונה: עונה עצלנית עם פוטנציאל לא ממומש
וביתר הרחבה: וול, אז קראתי ביקורות שהעונה הזאת טובה יותר-גם של מבקרים וגם כאן בפורום והיו לי ציפיות
כי מעונה 1 לא כ"כ התלהבתי, הייתה חביבה ותו לא.
התחלתי לצפות בעונה ה-2 ו...קודם הופתעתי שיש לה רק 7 פרקים! (עונה קודמת היו 12-13), זה המשיך מזה שאורך הפרקים התקצר ל-20 דק' בקושי
והופ סיימתי את העונה :unsure:
משהו השתנה העונה...היא פתאום שינתה סגנון לטעמי והפכה להיות מעין קומדיית מצבים (שימו לב שכל פרק התרכז באיזשהו נושא/סיטואציה אחת...לרוב הייתה גם סצינה אחת-שתיים ארוכות מרכזיות לאורך הפרק)
כל המכלול הזה היה לי מוזר. נכון הייתה עונה נחמדה, אבל התבאסתי... הרגיש לי שזאת עונה עצלנית לגמריי
שדנה מודן כתבה אותה ב"חפיף", כי לאור 2 הפרק האחרונים הרגיש שהיה לה פוטנציאל לא-ממומש לבחון את הסטטוס החדש שלהם כזוג (בצורה שהיא שונה מקומדיית מצבים קצרה ומעפנה שכזאת).
חבל, התאכזבתי מדנה מודן...אגב, מי שלא צפה- כדי לצפות בסדרה הקודמת שלה- אננדה ששודרה בהוט.

לפחות היה הפי-אנדינג למרות הכל, וההומאז' שעשו בסוף על "נשואים פלוס" היה מצחיק וגדול(!)

Lhuna3

Well-known member
|כן|
כיוון שבחודש הקודם לא היתה הפינה אז אני בדיעבד נותנת על ספטמבר |כן| לשיט'ס קריק המדהימה שנכנסה אצלי הישר לטופ של הטופ של הסדרות שהכי נהנייתי מהן בעולם.

|כן| של אוקטובר כמובן Staged, שאיכשהו עברה מתחת לרדאר ורק הידיעה שנתקלתי בה על כך שחודשה לעונה 2 הביאה אותה לתודעה שלי בכלל.

עוד נהנייתי או ניסיתי החודש:
גמביט המלכה - לא מחשיבה כיצירת מופת או משהו, אבל כן סדרה טובה ודי יחודית.
הגדר - ראיתי רק 2 פרקים, היא עושה רושם כמו משהו שממש הייתי אוהבת לצפות בו לפני שנה נגיד, אבל במצב הנוכחי סדרה על עולם מדכא שאחרי אפוקליפסה ועם מגפה - פחות בא לי טוב. יש מצב שאחזור אליה בהתאם למצב הרוח מתישהו.
The Boys - די נהנייתי סה"כ, למרות שהיא עדיין פחות הסגנון שלי ולא לגמרי עפתי עליה.

|לא| הזמר במסכה. כי זה התחיל דווקא ממש נחמד וכיפי וזה פורמט חביב בעיני, והליהוק דווקא עובד סבבה והכל, אבל בישראל מתמחים בלהרוס פורמטים של ריאליטי ולהפוך אותם למריחה מתמשכת ומעצבנת עם פרקי-הדחה ופרקי-כלום :-(

Lhuna3

Well-known member
אפשר לראות רק אצל הדודים נכון? לא מצאתי בנטפליקס או באמאזון
נכון, כלומר יש אותה בנטפליקס ארה"ב אבל לא בישראל :-( (אז רק אם את מתחברת עם VPN אפשרי)

רוצה להוסיף שקודם כל ממש שמחה שאת רוצה להתחיל, רק לאור זאת אני "מזהירה" שצריך לראות כמה עונות בשביל להגיע לכמה שהיא מדהימה. נגיד 3 עונות ראשונות הן מקסימות אבל עוד לא ממש מבינים על מה ההייפ. אז צריך לבוא עם סבלנות (אבל זה ממש משתלם אח"כ, מקווה שגם את תחשבי כך.)

מילי08

Well-known member
|כן| למרות שממש נהניתי מ The boys אני בכל זאת אבחר ב Staged כי היא פשוט מרנינה
|לא| לא ראיתי המון דברים החודש באופן כללי, אבל אני אצטרך לבחור בריטה (סורי לונה..). לא שזו סדרה רעה, פשוט לא מספיק טובה או אחידה

snirf

Active member
|כן|
כיוון שבחודש הקודם לא היתה הפינה אז אני בדיעבד נותנת על ספטמבר |כן| לשיט'ס קריק המדהימה שנכנסה אצלי הישר לטופ של הטופ של הסדרות שהכי נהנייתי מהן בעולם.

|כן| של אוקטובר כמובן Staged, שאיכשהו עברה מתחת לרדאר ורק הידיעה שנתקלתי בה על כך שחודשה לעונה 2 הביאה אותה לתודעה שלי בכלל.

עוד נהנייתי או ניסיתי החודש:
גמביט המלכה - לא מחשיבה כיצירת מופת או משהו, אבל כן סדרה טובה ודי יחודית.
הגדר - ראיתי רק 2 פרקים, היא עושה רושם כמו משהו שממש הייתי אוהבת לצפות בו לפני שנה נגיד, אבל במצב הנוכחי סדרה על עולם מדכא שאחרי אפוקליפסה ועם מגפה - פחות בא לי טוב. יש מצב שאחזור אליה בהתאם למצב הרוח מתישהו.
The Boys - די נהנייתי סה"כ, למרות שהיא עדיין פחות הסגנון שלי ולא לגמרי עפתי עליה.

|לא| הזמר במסכה. כי זה התחיל דווקא ממש נחמד וכיפי וזה פורמט חביב בעיני, והליהוק דווקא עובד סבבה והכל, אבל בישראל מתמחים בלהרוס פורמטים של ריאליטי ולהפוך אותם למריחה מתמשכת ומעצבנת עם פרקי-הדחה ופרקי-כלום :-(

מבקש להיצמד להנחיות :p אם כל אחד היה כותב כ-ל מה שהוא ראה...
המטרה היא כמובן להקשות ולבחור מבין כל מה שצפית באותו חודש
להמליץ על תכנית אחת שהתלבטה מעל כולן- אחת כזאת שאת ממליצה/אהבת במיוחד, ואחת (מבין כולן) שהייתה הכי פחות טובה/לא מומלצת...

Lhuna3

Well-known member
מבקש להיצמד להנחיות :p אם כל אחד היה כותב כ-ל מה שהוא ראה...
המטרה היא כמובן להקשות ולבחור מבין כל מה שצפית באותו חודש
להמליץ על תכנית אחת שהתלבטה מעל כולן- אחת כזאת שאת ממליצה/אהבת במיוחד, ואחת (מבין כולן) שהייתה הכי פחות טובה/לא מומלצת...
אבל בחרתי אחת!
את כל השאר רק ציינתי, אפילו לא המלצתי עליהן במיוחד.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקי זה קצת קשה לבחור
אבל נראה לי שאין ברירה אלא הבחירה הזאת
|כן| Schitt's Creek - כל הסדרה
ראיתי במרתון בגלל המלצת לונה וזה בהחלט היה שווה את זה
יחד עם זה העונות הראשונות ממש לא מדהימות, לא גרועות, אבל אני יכול לדמיין מצב שאם הייתי רואה את העונה הראשונה במקור אז הייתי אולי שוכח להמשיך לעונה הבאה.
העונות האחרונות מעולות ולחלוטין הופכות את הכל להרבה יותר שווה.

|לא| Riviera - ראיתי רק 4 פרקים ראשונים
זאת סדרה על משפחה עשירה בריביירה הצרפתית (הסדרה כמעט כולה באנגלית) שבה אב המשפחה מת בתחילת הסדרה ואשתו השניה הצעירה מתחילה לגלות יותר פרטים על חייו והמסתורין לגבי מותו.
יש בסדרה כמה שחקנים טובים כמו ג'וליה סטיילס אבל במיוחד Iwan Rheon הידוע ממיספיטס ומשחקי הכס (וInhumans אם את אחת מבני האדם היחידים בעולם שאהב את הסדרה הזאת...)
והסדרה מצולמת עם הרבה סטייל ויש נופים מדהימים של הריביירה.
אבל בסופו של דבר קשה להתחמק מכך שהעלילה היא סבונית מאוד. מה גם שנמאס לי מסדרות על אנשים עשירים מאוד שאיכשהו תמיד רבים על כסף.
אז אחרי 4 פרקים החלטתי לפרוש ובגלל שהסדרה כן מותחת ורציתי לדעת מה קורה אז קראתי תקציר של המשך העונה הראשונה.
הסדרה לאחרונה עלתה עם עונה שלישית.

למעלה