הפלה יזומה בלית ברירה

Missgin

New member
הפלה יזומה בלית ברירה

היי, המקרה שלי כנראה שכיח, אבל פחות מדובר. זו לא הפלה טבעית ולא יזומה בעקבות מום, ועדיין טראומטי: אחרי 8 חודשי זוגיות לכאורה יציבה וטובה, שנינו רווקים ללא בסוף שנות השלושים, גיליתי שאני בהריון לא מתוכנן. רציתי לשמור עליו, בעיקר לאור גילי, אבל בן זוגי לשעבר הפעיל עלי לחץ עצום בלתי פוסק, מניפולציות רגשיות ועד איומים להפיל. הרגשתי בין הפטיש לסדן כשכל בחירה היא גרועה בפני עצמה, התשה, סיוט, גיהנום. בסופו של דבר החלטתי להפסיק את ההריון למען העובר, מתוך חשש שהאב ימרר לנו את החיים ושאני לא אוכל לספק לו חיים טובים כאם יחידנית (חיה ביבשת אחרת הרחק מהמשפחה). את הפרוצדורה עברתי לבד מבחירה במדינה זרה, כשמיותר לציין שמבן זוגי לשעבר לא קיבלתי תמיכה ואפילו להיפך (אחסוך מכם). יותר מחודשיים אחרי, עדיין אין יום ללא בכי וללא ספקות וחרטה על שלא עמדתי בלחץ, שלא הצלחתי להציל את העובר, סובלת מהפרעות שינה וחרדות, ובעיקר אובדן אמון בגברים ובכלל. הקושי הגדול הוא שאי אפשר לשתף, הן מתוך בושה והן מתוך תחושת חוסר לגיטימציה כי זו לכאורה הבחירה שלי, אבל לא באמת.

Missgin

New member
סליחה

עכשיו שמתי לב שהמקרה לא נחשב כאן לאובדן הריון על פי המצוין בתיאור הקבוצה. מוזמנים למחוק את ההודעה.

שירהד1

Member
מנהל
אני דווקא רוצה לכתוב לך...מקווה שאת עוד פה-

אני מודה שלפני 6-7 שנים לא הייתי מסוגלת לכתוב לך ולהכיל את הכאב שלך, אבל היום- אני במקום אחר- וכן מסוגלת וכן רוצה.

לפני שאני כותבת, חשוב לי לדעת שאת עדיין פה, וגם- לא ציינת משהו חשוב- האם את ובן זוגך עדיין ביחד. חשוב לי להבין מה המצב לאשורו, כדי גם לדעת מה לכתוב ואיך.

ובכל מקרה- כן חשוב שתשתפי את הקרובים לך במה שעובר עלייך ובקושי הגדול. ממליצה גם לפנות לסיוע מקצועי כדי לקבל את התמיכה שלה את זקוקה. כי את במצוקה, ומצוקה אמיתית.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

אמאלוסי

New member
חיבוק

לא משנה שזה לא בדיוק נושא הפורום, ברור שאת במצוקה ושאת חייבת עזרה.
כתבת שמשפחה שלך רחוקה, אבל מקווה שיש לך חברות עם רצון להקשיב.
בכל מקרה, בגלל כבר עברו חודשיים ובגלל מה שאת מתארת, תפני לעזרה מקצועית.

שירהד1

Member
מנהל
מקווה שאת פה כדי לקרוא-

התיאורים שלך מעלים את השאלה מהי בחירה...האם באמת בחרת בחירה חופשית? לפי התיאור- לא נראה כך. ההחלטה התקבלה אמנם סופית על-ידך, אך היה זה בעקבות הפעלת לחץ עצום בלתי פוסק ומניפולציות רגשיות.
אי אפשר ואסור להכריח אף אחד להיות אמא או אבא מצד אחד, וגם אסור להכריח אף אחת לבצע הפלה שאיזה שלמה איתה.
נראה שאת מאוד מאוד בודדה, ושהמצוקה קשה וגדולה. את מתארת בכי, חרטה, הפרעות שינה וחרדה וחוסר אמון בגברים ובכלל.
כמו כן, מתארת בדידות, הסתרה ותחושות בושה.

כפי שכתבתי לך אתמול, אני חושבת שכדאי שתפני לקבלת סיוע מקצועי. כאשר מתרחשים משברים בחיים- צריך להתחיל לפעול כדי לסייע לעצמנו בהתמודדות הקשה.
אני חושבת שכחלק מההתמודדות תהיינה שאלות רבות שצריך יהיה לתת עליהן את המענה במהלך הטיפול- האם תרצי בעתיד להיות אמא, ואם כן- באיזו דרך? (חיפוש בן זוג אחר, תרומת זרע, הורות משותפת), בחירותייך בבן זוג כזה או אחר, התמודדות עם תחושות הבושה והבדידות והיציאה מהן, ניתוח הבחירות שלך בכלל בחיים (לדוגמא- היותך חיה במדינה אחרת, מרוחקת מהמשפחה), כיצד מחזירים את האמון בבני אדם ובבני זוג, ועוד ועוד ועוד.
כמו כן, אני חושבת שכדאי להתייעץ לגבי טיפול תרופתי נוגד חרדה ודיכאון, לפחות לכמה חודשים, על-מנת לסייע בהתמודדות עם המשבר הקשה שאת נתונה בו כיום.
מקווה שקראת ושהדברים יסייעו לך.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה