הפלות או לא להיות

Nessa12

New member
הפלות או לא להיות

השאלה התפתחה בעקבות שיחה עם חברה שנמצאת בזוגיות כבר כמה שנים.
לאחרונה משהחלה לקיים יחסי מין לא מוגנים, שאלתי אותה אם היא לא חוששת מהריון ואמרה ש"מקסימום, תעשה הפלה".

האם אתם נגד/בעד באופן כללי?
ועכשיו יותר ספציפית.
נאמר ואתם דווקא כן בזוגיות טובה וארוכה,
ואת או חברה שלך נכנסים להריון.
בהנחה וממש לא מתאים כרגע ילד, מסיבות שונות (למשל, מעדיפים להיות נשואים קודם, לא מספיק מבוססים כלכלית לגידול ילד, לא מוכנים נפשית וכ'ו)
האם תעברו הפלה?
קחו בחשבון את כל הסיכונים הכרוכים בהפלה כמובן, את העלות, דרך קופ"ח או באופן פרטי, לפני שתענו

כן.

וזה נאמר עם לב מאוד כואב כי אני כל כך אוהבת ילדים ומתה שיהיו לי..
אבל אם חו"ח זה היה קורה, זה פשוט לא מתאים לי כרגע, או בשנה, או בשנתיים, או בחמש השנים הקרובות.
להביא ילד במצב כזה זה עוול לי ולו, גם כלכלית, גם נפשית.

והחברה שלך סתומה שהיא משחקת עם הגוף שלה ככה.

h a j b i

New member
למה סתומה? היא בסה"כ עברה מקונדום לגלולות

כפי שעושים רוב הזוגות הקבועים שאינם מעוניינים (בכלל או עדיין) בילדים.
אם כבר היא סתומה על האימרה של: "מקסימום נעשה הפלה" כאילו מדובר בדבר של מה בכך ולא בניתוח עם סיכונים והשלכות.

Nessa12

New member
איפה קראת שהיא עברה לגלולות?

התכוונתי שהיא בלי אמצעי מניעה בכלל.
גלולות זה אמצעי מניעה לכל דבר.

Nessa12

New member
לא בהכרח,

פשוט שהיא הייתה על גלולות כבר כמה שנים וזה לא עשה לה טוב מבחינה בריאותית. נאלצה להפסיק.
אז תאמר "יש בעולם קונדומים!" אני מסכימה.
בכל זאת, זה המצב הנתון... אני לא שופטת

h a j b i

New member
אז שתנסה גלולות אחרות

או קונדומים.
שמעתי מבחורות שלרוב הגלולות דווקא שיפרו את איכות חייהן ולא להפך אבל לפעמים לוקח זמן עד שמוצאים את הסוג המתאים.

ספרי לה שלסקס לא מוגן יש גם תופעות לוואי קשות, כמו למשל איזה תינוק שיוצא בין הרגליים פתאום...

בהכרח

Smart man + smart woman == romance
Smart man + dumb woman == affair
Dumb man + smart woman == marriage
Dumb man + dumb woman == pregnancy

זה לא עובד אחרת...

h a j b i

New member
ברור שבעד

כי למרות שמדובר ביצור חי וכל זה, אין שום דרך הגיונית לחייב אישה ללדת נגד רצונה (מלבד כמובן לאשפז אותה להשגחה לכל תקופת ההריון).

ועכשיו ספציפית, בהנחה שכן רוצים ילדים בהמשך, צריך לשקול את המקרה לגופו. אם כפי שאת אומרת אנחנו נמאים שמצב שבאמת לא מתאים לנו לגדל ילד אז כן, נבצע הפלה.

העלות זה בכלל לא רלוונטי. עם כל הכבוד לכמה אלפי שקלים האלה, להוליד ילד זה "קצת" יותר יקר.

איזו ראיה גברית טיפוסית

יש כאן עלות רגשית ופיזית, לא כלכלית.

עלות כלכלית היא עלות שולית. מה שעובר על אישה בביצוע של הפלה מבחינת ההתעסקות בגוף שלה, המשמעות, ההשלכות, הסיכוים שלא תוכל להרות שוב, זה מה שבאמת קובע בכל הסיפור הזה.

אז עם כל הכבוד לתשובה שלך, נסה שוב.

h a j b i

New member
קורס להבנת הנקרא?

בתגובה לזה - "קחו בחשבון את כל הסיכונים הכרוכים בהפלה כמובן, את העלות דרך קופ"ח או באופן פרטי"
ציינתי במפורש שהעלות פה לא רלוונטית.

איזו ראיה נשית טיפוסית (להיתפס למילים ולפספס את המשמעות).

הכללות זה סבבה, אה?

למעלה