הפרדות ביטנית

Yifat10

New member
הפרדות ביטנית

שלום אני 8 חודשים אחרי הריון של תאומים עם בטן ענקית ורעלת הריון עכשיו 8 חודשים אחרי חזרתי למשקלי אך הבטן בחלק העליון בולטת נבדקתי ע"י רופא משפחה וכירורג שקבעו פה אחד שיש לי הפרדות ביטנית נאמר לי שיש אופציה לתקן את שרירי הבטן בעזרת ניתוח לפרסקופיה ואם לא יצליחו בעזרת השיטה הזו יאלצו לעשות חתך בעור לאורך הבטן. וזה קורה בזמן ניתוח אם לא יצליחו בעזרת לפרסקופיה יעשו חתך, מבחנתי זה מהפח אל הפחת אני רוצה לדעת האם אפשר רק לפרסקופיה בלי לפתוח את העור . פותרים לי בעיה אחת ויוצרים אחרת אני בחורה צעירה בת 36 אני לא רוצה חתך לאורך הבטן. אשמח לקבל תשובה נוספת

הפרדות ביטנית

שלום רב, ניתן לטפל בבעיה שאת מציינת בניתוח לפרוסקופי ע"י כירורג שמתמחה בכך, באם הפעולה לא מצליחה ניתן כמובן לטפל בחתך לאורך הבטן, שיטה בה כירורגים כלליים נוקטים. דרך נוספת לטיפול בבעיה היא ניתוח פלסטי (ע"י כירורג פלסטי) שבה מבצעים חתך לרוחב הבטן התחתונה (כמו חתך של ניתוח קיסרי, רק ארוך יותר) ודרך החתך הזה מבצעים תיקון של הפרדות שרירי הרקטוס - שרירי הבטן האורכיים, ובאותו הניתוח ניתן לבצע מתיחת בטן, הסרה של עודפי עור מדופן הבטן. ממליץ לפנות לכירורג פלסטי ליעוץ. בהצלחה,

למעלה