הפרשי גילאים... =(

הפרשי גילאים... =(

אנחנו אוהבים אחד את השני, אבל היא חוששת לפתח קשר איתי רק בגלל שהיא בת 23 ואני 18...
היא דתיה ממשפחה דוסית כזאת, אני מניח שזה לא כ"כ מקובל... עד שסופסוף מצאתי דרכה פתח לחיים חדשים וטובים יותר, מה שמפריד בינינו כעת... זה הפרשי הגילאים, ואנ'לא יודע איך להתמודד עם זה. =(

Arana

Active member
מנהל
אני בדרך כלל לא מגיבה כאן

כי אני לא איזושהי סמכות מקצועית או אפילו מישהו עם ניסיון חיים מפואר שיכולה להתיימר לתת פתורונת, אבל ההודעה שלך מלפני יומיים ואתה בטח מרגיש זנוח
אני לא מכירה אתכם ולא יודעת מה בדיוק הסיטואציה, איך יצא שנפגשתם והתאהבתם ובאיזה סוג של קשר אתם נמצאים, אבל אני רוצה להתייחס לכמה דברים שכתבת: כתבת "אנחנו אוהבים אחד את השני", "היא חוששת לפתח קשר איתי" ו-" שסופסוף מצאתי דרכה פתח לחיים חדשים וטובים יותר". אם היא חוששת לפתח קשר, איך אתה מצהיר שאתם אוהבים? האם היא שומרת איתך את הקשר ברמה של יציאות/טלפונים ואתה מרגיש שאתה רוצה יותר? ולמה הכוונה שדרכה מצאת פתח לחיים חדשים וטובים יותר - האם בעצם אתה מנצל איזושהי הזדמנות לצאת ממצב שלא טוב לך בבית באמצעות הקשר איתה? לגבי הפרש הגילאים והיותה דתייה - תראה, ההפרש ביניהם הוא לא גדול, ואם הייתם שניכם בשנות ה-20 או ה-30 לחייכם, זה היה הפרש זניח. אבל: ההפרש הזה משמעותי בגלל שאתה נמצא בגיל "בעייתי" - סיום תיכון, צבא, גבול הבגרות. זה גיל שיש בו שינויים עצומים בגלל שבו, בדרך כלל, מסיימים את התיכון ויש תפנית משמעותית מאוד בחיים, זה לא גיל 24-25-26 שבו (בד"כ) האדם נמצא כבר באיזשהו מסלול של לימודים-עבודה וגם יש לו ברוב המקרים ניסיון בקיום עצמאי (דירה, רכב, ניהול הוצאות). כך שזה לא "רק" הפרשי הגילאים, זה גם המיקום שלהם. מעבר לזה, אם היא בחורה דתייה, היא נמצאת בגיל שבו מקובל בחברה שלה להתחתן, ובד"כ לא יוצאים לדייטים בשביל סתם לבלות, אלא כדי לחפש בן זוג לחיים. חתונה היא מחוייבות עצומה, יכול להיות שהיא לא יודעת אם זה הכיוון שאתה מוכן ללכת אליו, ולכן היא לא "מפתחת" את הקשר שלכם. אולי היא חושבת שמבחינתך קשר, אפילו רציני, לא אומר חתונה, ולכן היא לא רוצה להעמיק את הקשר איתך כי בסופו של דבר היא תצטרך להיפרד ממך, ואולי זה יכאב יותר ככל שיעבור יותר זמן. אני לא יודעת עד כמה כל מה שכתבתי עוזר לך, אולי זה בכלל לא רלוונטי לגביך, אבל אני מקווה בכל זאת שדברים יסתדרו עבורך

נמ, הקדמה?

אני הומו דתי ואותה הכרתי דרך תפוז. בעיקרון היא התחזתה [עדיין מתחזה] בתפוז כגבר [סיפור ארוך...], והתאהבתי "בו" וכל הזמן התעקשתי שאולי "הוא" יתן לזה צ'אנס. אחרי תקופה מסוימת, "הוא" אמר שגם הוא התאהב בי, אבל הקשר היה אך ורק דרך תפוז והמחשב, כי הרי... רק היא ידעה שכל הדמות הזו שהיא יצרה, זה שקר. "הוא" נמנע מלהיפגש במציאות, כי פתאום אני עלול לגלות שמדובר ב... בחורה!
בסופו של דבר היא אזרה אומץ וסיפרה לי שהיא אכן בת, ושהיא אכן התאהבה בי... אבל היא טענה שהקשר הזה לא יצליח, כי... א', היא בת. ב', אני גיי. ג', אני אתאכזב וכו' וכו'.. אני לא התאכזבתי מכך שהיא בחורה, אלא להיפך, כמו שאמרתי, "זה נתן לי פתח חיים חדש" מעצם זה שאני דתי ומעצם זה שאני באמת רואה את עצמי מתחתן מתישהו בעתיד ומקים משפחה אז חשבתי באמת על לנסות לפתח קשר עם בחורה, כי אנ'לא חושב שיצא לי פעם להיות בסיטואציה כזאת: להתאהב בבן, לגלות שזו בעצם בת - ולא להתאכזב בזה!!! ולתת לזה צ'אנס. היא בעצמה אמרה: "לא הייתי יכולה להיחשף אילולא הייתי בן, ולא היית יכול להתאהב בי אילולא הייתי בן" בעז"ה היא הסכימה להיפגש בקרוב, ואני ממש מצפה לזה! אבל קשה לי עדיין לתאר את עצמי בתוך מערכת יחסים עם בת, למרות שאני ממש ממש רוצה את זה. מבחינתי גם אם זה לא יצליח בעתיד, לפחות אדע שניסיתי לפתח קשר עם בחורה. בנוגע להפרשי גילאים, זאת באמת בעיה... אני לפני צבא, והיא כבר בת 23, מתארגנת על החיים. אבל כמו שזה מסתמן, אני מאד מקווה שנוכל בכ"ז לתת לזה צ'אנס. היא מאד מוצאת חן בעיניי, והבנתי שזה גם ההפך... מקווה מאד. זאת תגובה ממש מהירה, אני חייב ללכת לישון, סליחה אם לא הסברתי את עצמי מספיק ברור..
ותודה!

Arana

Active member
מנהל
וואו../images/Emo12.gif

אני חייבת להגיד שממש לא ציפיתי לכזה סיפור... (קצת הזכרת לי את הירידות על תוכניות האירוח האמריקניות סטייל אופרה וינפרי וג'רי ספרינגר: "האורחת הבאה שלנו עברה ניתוח לשינוי מין מגבר לאישה, רק כדי לגלות שהיא לסבית!"
) עצם זה שאתה הומו אבל במקביל אתה רואה את מקומך בתוך הקהילה הדתית על כל הגדרים והמוסכמות שלה, כולל נישואין - זה מאוד ראוי להערכה בעיני; זה מראה על ניסיון מאוד אמיץ להתמודד עם תשוקות שקיימות בך מול מציאות שאתה בוחר לחיות בה. אני חושבת שזה בהחלט נכנס לגדר "איזהו גיבור - הכובש את יצרו". אני חושבת שהסיפור שלך מוכיח שהאהבה שלכם היא לאדם האמיתי שבפנים, כי הרי כל הקשר הזה נבנה רק על שיחות, אפילו בלי לראות זה את זה, להבדיל מקשרים שחלק גדול בהם הוא משיכה גופנית. זה לא אומר שאין סיכוי מסוים לאכזבה, כי יכול להיות מצב שבו הדמות שלה שאתה מאוהב בה היא חלקית "השלמה" שעשית לה בדימיון לפי הפנטזיות שלך; בכל זאת, לא ראית אותה במצבים אחרים, "אמיתיים". ובהמשך לכך, האם האהבה הזו שאתה מרגיש אליה היא אהבה כמו שאתה חש לבן זוג (או לגבר שאתה נמשך אליו)? יכול להיות שתגלה שהאהבה הזו לא מחזיקה בהיבט של המשיכה הפיזית, בגלל נטייתך המינית. ואגב, אולי אתה בעצם דו מיני?! זה יפתור לך בעיה, לא? אם אכן תפגשו, ואכן תמשיכו למצוא חן זו בעיני זה, ואכן תחליטו להמשיך - תוכלו להתחיל לבחון את היחסים ביניכם לאור הכוונות של שניכם לא להתהולל במשך עשר השנים הבאות אלא באמת להקים משפחה. צבא זו גם חוויה מאוד מבגרת ואנשים מאוד משתנים במהלך השירות הצבאי, כך שזו יכולה להיות תקופת מבחן שבה תבדוק איך אתה מרגיש כלפיה, האם הרגשות האלה נשארים, דועכים או מתעצמים, איך אתם מסתדרים ואיך אתה רואה את העתיד שלכם יחד. תודה ששיתפת אותי בסיפור שלך, אני מאחלת לך המון-המון בהצלחה - עם הבחורה הזו ובכלל. אתה נשמע כמו בחור מקסים שמגיע לו רק טוב בחיים

תודה רבה. ../images/Emo24.gif

באמת הייתי זקוק לשתף קצת... עד כה שמרתי את זה לעצמי וכמעט התפוצצתי.

ShukyD

New member
העצה שלי? צא מזה מהר

לאנשים שמתחזים למשהו אחר יש בעיה בד"כ יהיו גם שקרנים פתולוגים אני לא זורק סתם לאוויר, לצערי למדתי את זה על בשרי, פה בתפוז ממישהי שהתחזתה ליהודיה ובסוף מסתבר שהייתה דרוזית והכניסה אותי לבלאגן עם כל המשפחה שלה <שלא נגיד כל הכפר> משטרות, איומים, טלפונים באמצע הלילה, פראנויות אתה לא רוצה בכלל להכנס לזה, אם מישהי עבדה עליך, במיוחד אם אתה יודע על זה לפני כן <מה שלי לא קרה> כדאי לך מאוד לתפוס צעד אחורה ואם לא לברוח אז לפחות לחשוב מה הסיבה שהיא שיקרה ככה ולא לנסות ישר להצדיק "אולי היא חוששת, אולי היא כאן אולי היא שם" תחשוב קודם כל אולי יש לה בעיה, אולי לרסק חיים או לבבות של אנשים אחרים נותן לה עוצמה, אולי ההערכה העצמית שלה כל כך ירודה שזה הדבר היחיד שמחזק אותה. אני מקווה שאם בכל זאת תחליט ללכת לפגישה, לא תעשה את זה עם ציפיות גבוהות מדי. אתה אולי חושב שאתה כבר בוגר ויודע הכל, אבל גם אני חשבתי את זה בגילך וקרה מה שקרה. גם אני חשבתי ששום דבר לא יכול לפגוע אם אתה שקוף לגמרי עם אנשים, אם אין לך סודות, אם אתה מוכן להתמסר וללכת אחרי מישהו בעיניים עצומות. נכון שהיא אמרה שהיא לא הייתה יכולה להחשף אם לא הייתה מתחזה לבן. אבל זו לא הייתה המטרה שלה מהתחלה, להתאהב בך. אז שוב, צריך להבין למה התחזתה לבן. ולא להבין דרך לשאול אותה, כי כבר יש לך פה הוכחה שהיא לא תמיד דוברת אמת. גם האמירה הזאת שאתה לפני צבא והיא מתארגנת על החיים, אין לה שום בסיס. אני מאמין שאתה יותר מאורגן ממנה כרגע. אני לא אומר שהיא מקרה קלאסי של שקרנית פתולוגית אבל אם כן אז אתה מוזמן להאמין שהגיל לא אומר כלום וכנראה שהיא יותר אבודה ממך. שלא נזכיר את המקרה של אופיר רחום ז"ל <להבדיל אלף אלפי הבדלות <בתקווה>> קיצר.. תפקח עין.. תשים לב ומה שאני למדתי מכל הסיפור הזה ויכול להמליץ לך - אם משהו טוב מדי בשביל להיות אמיתי, הוא כנראה לא אמיתי, אם דברים הולכים יותר מדי כמו בחלומות הכי טובים שלך, תתחיל לחשוד. כי אני יכול להגיד לך באמת שורה תחתונה, אני כבר לא אהיה אותו בנאדם ויש אנשים שזה יכול להרוס להם את החיים.

ת'אמת

אחרי שקראתי את כל השרשור, הפרשי הגילים נראה מה זה תירוץ עלוב. יש כל כך הרבה מחסומים ובריקדות בדרך שלהגיד "הפרשי גילים" זה קצת מרדד ומשטח את מה שקורה ביניכם, לא?

למעלה