הפרש דולר החזר בהשכרת דירה

dman45

New member
הפרש דולר החזר בהשכרת דירה

לא יודע אם קשור אבל שאלה קטנה אני משכיר דירה איך הולך ענייני עליית וירידת הדולר אל מול השוכרים לי איך מתבצע החישוב שהרי לעיתים הדולר עולה לעיתים הדולר יורד

NIKESTYLE

New member
תלוי איך סגרת איתם בחוזה ,אני למשל

משכיר לדיירים שלי בסכום הנקוב בדולרים כאשר כל חודש הם משלמים בשער הנקוב במועד התשלום (כמובן בשקלים) אופצייה אחרת זה לשלם כל חודש בשקלים סכום קבוע ומוסכם על שני הצדדים לפי המחיר שנקבע בדולרים ובסוף השנה לעשות קיזוז של עלייה/ירידת שער הדולר ולהתקזז בהתאם מול בעל הבית בכל מקרה לא מדובר בהפרשים של מאות שקלים.

dman45

New member
סגרנו בדולרים ואני משלם בשקלים

הם אנשים טובים ולא מתכוונים לרמות אבל כל כמה זמן מתקשרים ומבקשים את ההפרש של שער הדולר השאלה שלי היא איך מחשבים את זה מה זה ההפרש הרי זה משחק לפעמים הוא יורד לפעמים הוא עולה... איך נהוג לחשב את זה

NIKESTYLE

New member
ככה:

נניח סגרת לשלם להם 500S כל עשירי לחודש. 1.אתה משלם להם להם נאמר בשיק/מזומן את הסכום המדוייק בשקלים לפי שער הדולר ביום התשלום. במידה ואתה פועל בדרך הזו אין צורך לשלם להם הפרשי שערים כי אין ממה להתקזז איתם. 2.דרך נוספת כמו שציינתי זה לפי החוזה שחתמת נניח שרשמתם ששער הדולר הוא 4.7 בחוזה תכפיל ב500 ותשלם כל עשירי לחודש 2350.עכשיו ברור שכאן יש הפרשי שערים מכיוון שקרוב לוודאי ששער הדולר היציג ביום התשלום עלה או ירד מעט ,במקרה כזה תמשיך לשלם להם כל חודש 2350 ולאחר חצי שנה או שנה או לפי כל הסדר אחר שתסכימו עליו מראש נאמר כל 3 חודשים תשלם להם את הפרשי שער הדולר ב שלושת החודשים הקודמים כלומר : 1.חודש ינואר למשל שילמת 2350 (בהתאם לחוזה) אבל שער היציג היה 4.8 משמע מצטבר לך חוב של 50 שקל אותו כנ"ל לגבי המשך 2 החודשים הנותרים יכול להיות שתהיה חייב עוד 40 שקל למשל בשני החודשים הנוספים ובסה"כ בשלושת החודשים 90 שקל=40+50 אז בחודש מרץ תשלם בשיק נוסף (נפרד משיק השכירות) את הסכום שאתה חייב להם ולעיתים דרך אגב זה הפוך ויוצא ששער הדולר היציג פועל לטובתך בכל מקרה תבדוק את השער היציג ביום התשלום תכפיל בסכום השכירות שנקוב בדולרים, זה מה אתה צריך לשלם להם.

dman45

New member
תודה רבה אבל דבר אחרון כשאתה אומר

תחשב את השער היציג בחודש X אבל דולר משתנה כל יום! אז על איזה תאריך הולכים?

NIKESTYLE

New member
תשובה

חישוב השער היציג ביום התשלום שלך ,זאת אומרת היום בו רשום בחוזה שאתה צריך לשלם להם את הכסף אז שם תחשב את השער היציג לאותו יום....... הדולר לא משתנה -ערכו הנקוב במטבע ישראלי משתנה ולכן 500 דולר ישארו 500 בכל מקרה התשלום בשקלים ישתנה זה לא כזה מסובך בהצלחה

למעלה