הצבעה לנובל היהודי

קלייטון.ש

Well-known member
מסתבר שיש איזה ארגון שמחלק "פרס נובל יהודי", ויש לו כמה מועמדים. באופן כללי לא היה אכפת לי אבל שמתי לב שברברה סטרייסנד היא אחת המועמדות, ומכיון שכך טרחתי והצבעתי עבורה. את שאר המועמדים אני לא במיוחד מכיר, מלבד גל גדות וסשה ברון כהן, ועליהם אני יכול להגיד לארגון הזה: נו, באמת?
ברברה סטרייסנד נערצת עלי מהילדות המוקדמת. פגשתי אותה לראשונה דרך אלבום המופת The Way We Were ואמנם יש לה עוד הרבה אלבומים גם יותר טובים, אין לדעתי אלבום שמתחרה במושלמות של אותו אחד. באלבום הזה יש שיר מפורסם, "שארית חייך", שכילד החלטתי שהוא שיר האהבה הטוב ביותר ששמעתי בחיי. מאז שמעתי מאות שירי אהבה טובים, ועדיין כמבוגר אני חושב אותו דבר. בשיר הזה יש שורה שמגלמת בעיני יותר מכל את עומק הקרבה והאינטימיות שהאהובה רוצה ומבטיחה: היא אומרת שהיא רוצה לשמוע את המשאלה הסודית שהאהוב משמיע כשהוא מכבה את הנרות על עוגת יום ההולדת שלו.

נערך לאחרונה ב:

צליליתה1

Well-known member
1. פעם ראשונה שאני שומעת על התחרות הזאת, אין לי מושג מי עומד מאחוריה, ובשביל מה זה טוב
פרס על היותך גאה ביהדות שלך?
מעט הזוי לי

2. השיר הזה תמיד נורא מבכי (sp? ) אותי. משהו במנגינה,

וידוי קטנטן: אני סובלת מליקוי די עצוב: גם כשאני מתחילה לעקוב אחרי המילים אני מהר מאוד נסחפת לגמרי למנגינה, ללא מילים
וכדי להיות במילים, צריכה לקרוא אותן
(יברך האל את המרשתת)

3. בסגר הראשון ויתרנו על חגיגת ימי הולדת, למרות שהיו לנו כמה תאריכים מאוד חשובים
(כלומר, לחוגגים ממש צעירים)
שהסתפקו במתנות שהוזמנו ברשת והגיעו עם שליח עד הדלת, וזה בהחלט היה כייפי ומשמח ומעודד
בסגר השני חטאנו פשענו
חגגנו בהמון רב על הפטיו
(פחות מ-10)
את הנרות לא שמים על העוגה, כאילו, למרות שזה כל כך חשוב ומשמעותי אין לעשות פו על נרות על עוגה בימים טרופים אלה.
עוגה לחוד נרות לחוד
ואת הפו לא לכיוון אנשים ולא נגד הרוח
הסתכלתי על כלת השמחה וזה באמת היה רגע קסום, רגע בקשת המשאלה.

(לא בקשתי לא לחצתי. שישאר הסוד הקטן והמתוק שלה)

4. את יום הולדתי כנראה אחגוג בסגר השלישי
פעם, בעבר הכל כך רחוק, לא הזמנתי הביתה עם שליח, אלא במקרים ממש של אין ברירה (נגיד, מדיח כלים חדש)
כי זה היה לי מאוד לא נוח ומעיק לחכות לשליח

אבל עכשיו שאין לי חיים, סבבה, מתנות עם שליח, כמה שיותר יותר כיף. במילא אני כל הזמן בבית/ליד הבית/עשר דקות נסיעה מהבית

קלייטון.ש

Well-known member
1. פעם ראשונה שאני שומעת על התחרות הזאת, אין לי מושג מי עומד מאחוריה, ובשביל מה זה טוב
פרס על היותך גאה ביהדות שלך?
מעט הזוי לי

2. השיר הזה תמיד נורא מבכי (sp? ) אותי. משהו במנגינה,

וידוי קטנטן: אני סובלת מליקוי די עצוב: גם כשאני מתחילה לעקוב אחרי המילים אני מהר מאוד נסחפת לגמרי למנגינה, ללא מילים
וכדי להיות במילים, צריכה לקרוא אותן
(יברך האל את המרשתת)

3. בסגר הראשון ויתרנו על חגיגת ימי הולדת, למרות שהיו לנו כמה תאריכים מאוד חשובים
(כלומר, לחוגגים ממש צעירים)
שהסתפקו במתנות שהוזמנו ברשת והגיעו עם שליח עד הדלת, וזה בהחלט היה כייפי ומשמח ומעודד
בסגר השני חטאנו פשענו
חגגנו בהמון רב על הפטיו
(פחות מ-10)
את הנרות לא שמים על העוגה, כאילו, למרות שזה כל כך חשוב ומשמעותי אין לעשות פו על נרות על עוגה בימים טרופים אלה.
עוגה לחוד נרות לחוד
ואת הפו לא לכיוון אנשים ולא נגד הרוח
הסתכלתי על כלת השמחה וזה באמת היה רגע קסום, רגע בקשת המשאלה.

(לא בקשתי לא לחצתי. שישאר הסוד הקטן והמתוק שלה)

4. את יום הולדתי כנראה אחגוג בסגר השלישי
פעם, בעבר הכל כך רחוק, לא הזמנתי הביתה עם שליח, אלא במקרים ממש של אין ברירה (נגיד, מדיח כלים חדש)
כי זה היה לי מאוד לא נוח ומעיק לחכות לשליח

אבל עכשיו שאין לי חיים, סבבה, מתנות עם שליח, כמה שיותר יותר כיף. במילא אני כל הזמן בבית/ליד הבית/עשר דקות נסיעה מהבית
על השיר הזה יש קטע מופלא על איזו פעם לפני הרבה שנים, בטח בשנות ה-70, באיזה אירוע בצרפת עם מישל לגרנד וסטרייסנד הזמינו אותה לבמה, לשיר איתו את השיר, והיא הודיעה שהיא לא זוכרת את המילים. לא יודעת את השיר. הבהירה שאחרי שהיא מקליטה שיר היא שוכחת אותו. זה נגמר והיא ממשיכה לעתיד. בהמשך איכשהו הם שרים ביחד בכל זאת חלק.

קלייטון.ש

Well-known member
נזכרתי בראיון עם סטרייסנד ובארי גיב, שערכו בזמנו כשיצא האלבום השני שלהם ביחד (אולי כבר הבאתי לפורום, בטוח שלחתי את זה להרבה אנשים ולא זוכר את כולם, אז מי שראה כבר שיראה שוב) ובו בארי גיב מספר על מוזרויות של סטרייסנד ושהוא ראה אותה משתמשת בשקיק תה אחד לכמה כוסות תה, והיא מסבירה שבאה ממשפחה עניה בברוקלין ושם למדה שזה בזבוז לעשות רק כוס אחת מכל שקיק.
עוד אנקדוטה עליה היא שיש לה פחד במה, והיא נזקקה לעזרת כדורים במקרים הנדירים בהם עלתה להופעות מול קהל חי.

אבח"י

Well-known member
הצבעתי הצבעת מחאה בעד סשה ברון-כהן והמלצתי על חבר ממש טוב לקבלת הפרס בשנה הבאה. אן גל גדות מועמדת, אז לחבר שלי באח מגיע!.

למעלה