הצעה למחזור משכנתא

שלום רב, לפני שנתיים לקחתי משכנתא לדירה שקניתי .
הכנסות שלי כ8 אש"ח והוצאות כ3 אש"ח בחודש (מדובר על הדירה שאני גר בה), הכנסות של ההורים 6 אלף שקל ביחד גם הם גרים בנכס.
שווי הנכס כיום כ1400 אלף ש"ח והמשכנתא ללא קנסות יציאה הינו 940 אלף שקל ו-975 אלף שקל כולל קנסות יציאה. תמהיל המשכנתא הינו: 1. שליש - קל"צ ל30 שנה - 4.35% - יש קנס על הפרעון של 35 אלף שקל. נשאר 28 שנים 2. שליש - פריים -0.1 אחוז ל30 שנה. נשאר 28 שנים...
קיבלתי הצעה חדשה:
1. 351 אש"ח קל"צ ל14 שנה ריבית 2.27%
2. 314 אש"ח צמוד למדד משתנה ל20 שנה בריבית H+3.2% ריבית נומינלית ליום החישוב 2.12%
3. 310 אש"ח מבוסס פריים פ-0.1% ל28 שנה.

אשמח אם תגידו לי אם ההצעה טובה וכדאי לי להתקדם ?
כל עזרה בננושא תעזור ואשמח אם תכוונו אותי.

רועי

82little

Active member
השתמש במחשבון משכנתא לראות מה ההחזר החודשי בכל תמהיל וכמו כן מה סך הריביות שתשלם לבנק בכל תמהיל. לא ציינתי מה המסלולים השונים נכון לעכשיו מבחינת הסכומים ומה השליש הנוסף .
האם הכוונה למחזר בבנק הקיים ואז להשאיר חלק מהמסלולים ללא מיחזור או מבקש לבדוק מיחוזר גם בבנקים אחרים ואז למחזר את כל המשכנתא.
בהצלחה

מדובר על מחזור בבנק הקיים.
מסלול הפריים לא ישתנה בכלל ורק שני המסלולים האחרים ישתנו.

אני יודע כמה יהיה ההחזר אבל לא יודע אם קיבלתי הצעה טובה.
יש לי זכרון רע מלקיחת המשכנתא המקורית שהייתה בתנאים לא טובים.

אשמח אם תוכלו לייעץ אם ההצעה טובה או סבירה.

רועי

82little

Active member
בהתחשב באחוזי המימון שהם די גבוהים הריבית לקלצ נראית לי סבירה.
הפריים גבוה (גם בהתחשב באחוזי המימון) ושווה לשאוף לשפר, נניח לפריים מינוס 0.6.
גם הצמודה ניתנת לשיפור, נניח ל 1.8 אחוז.
במצב שבו המיחזור הוא באותו הבנק מה שקובע הוא כמה התעקשות וכמה מצליחים לתמרן עם מעט הקלפים שבידך מול הבנק. אולי בכל זאת שווה להשוות לבנקים אחרים במיחזור כולל, אם תצליח לקבל הצעה טובה יותר בבנק אחר תוכל להפעיל יותר כוח שכנוע על הבנק הנוכחי שיואיל לשפר את הריביות הללו.
בשורה התחתונה אלה כבר כרגע לא ריביות גרועות, וודאי לא כמו הקלצ הגבוהה מאוד שיצאתם איתה לדרך, ושגם גררה אני מניח עמלת היוון יחסית גבוהה. ההצעה כנראה משפרת את המצב. אז נותר לראות אם ניתן לשפר עוד.
בהצלחה

למעלה