הצעת פשרה שלא מקובלת עלי

הצעת פשרה שלא מקובלת עלי

אחרי כמה שנים שחברת הביטוח התעלמה ממני ודחתה אותי, הגשתי תביעה לבית משפט באמצעות עו"ד.
חברת הביטוח נתנה הצעת פשרה, שלא מקובלת עלי, לגן גם לא חתמתי, ואיני מתכוון לחתום.
העו"ד לוחץ עלי ומפחיד אותי, שאם לא אחתום, אהיה חייב לשלם לו את האחוזים שלו מהפשרה. אני מדגיש שוב שלא חתמתי על ההצעה, ובחוזה עם העו"ד חתמתי על כך שאם תהיה פשרה, אני חייב לשלם. אמנם היתה הצעה לפשרה, אבל לא חתמתי. אם כך, עלי לשלם את האחוזים, למרות שלא הגעתי לפשרה?
האם אני חייב להמשיך עם אותו עו"ד, או שאני יכול לפטר אותו? אם אקבל את הפשרה, אני נשאר ללא ביטוח. לדעתכם כדאי להסכים? האם אפשר גם למשוך את התביעה?

הצעת פשרה בתביעת ביטוח

שלום רב,
ככלל, עו"ד אינו יכול לחייב אותך לקבל הצעת פשרה. אם הוא באמת "לוחץ ומפחיד" אזי הוא אינו נוהג כראוי.
יתכן שעורך הדין שלך סבור שאתה טועה ושההצעה טובה ולא כדאי לוותר עליה. אם כך הדבר, עליו להסביר לך את הסיבות להערכתו זאת ולנסות לשכנע אותך.
אם בסוף אינך מקבל את דעתו, ואתה מעוניין להמשיך במשפט, אתה יכול לפטרו אבל אז עליך לשלם לו שכר על עבודתו עד רגע הפיטורים.
לדעתי, כדאי לך לפנות לעורך דין נוסף לקבל "חוות דעת נוספת" ("second opinion"). התייעצות כזאת יכולה לעלות לך קצת כסף אבל תתן לך שלוות נפש.
בהצלחה

למעלה