הצקות לילדים בגן

הצקות לילדים בגן

הי,
לצורך כתבה שאני עורכת - האם הילדים שלכם בגיל 4-5 שומעים הערות אודות המשקל שלהם...?
הייתה על זה כתבה היום ב24 שעות של ידיעות.

עופר 123

New member
יצא לי לי להיתקל בילדות...

בנות 6-7 שחושבות שהן שמנות. זה נחשב?

polegra

New member
וילד בן 6 שמקבל מכתב הפניה לרופא משפחה?!

על BMI גבוה כשהוא לכל הדעות ילד רזה?! ילד עם בטן שקועה שאין עליו טיפת גרם שומן?!?!?!?
ילד שבורר מה הוא אוכל כי בגן לא הפסיקו לדבר על אוכל בריא עד כדי כך שהוא היה אוכל 4 חתיכות עלי חסה 4 חתיכות מלפפון ו4 עגבניות שרי ללא פחממות לארוחת ערב?

כן אני עצבנית. כן צפו לפוסט בקרוב

עדייין המומה מהאחות בית הספר שהתקשרה אלי להודיע לי שהיא מפנה אותנו לרופא משפחה

אחרי זה מתפלאים שיש אנורקסיה!!!!!

רמת הידע של אנשי הצוות הרפואי בתזונה מזעזע...

כבר שמעתי רופאים ואחיות אומרים שטויות במיץ עגבניות בכל מה שקשור להרזיה בפרט ותזונה בריאה בכלל.

polegra

New member
לא קשור לידע. קשור לטבלת BMI שאני לא יודעת מתי עדכנו

אותה ובכל מקרה צריך למצוא דרך אחרת לבדוק את זה.

לראיה, שאלתי את רון מה היה אתמול לצהריים הוא אמר :פתיתים, קציצות ואפונה
שאלתי מה הוא אכל? הוא ענה : מלא ירקות, מלפפון עגבניות ופלפל עם פרוסת לחם אחת

זו התוצאה של שקילה ומדידת גובה בכיתה א בייחוד כשאומרים שהBMI שלו גבוה!!!!!!

דיברתי אתמול עם מחכנת הכיתה היא אמרה שהיא תבדוק לי מתי עודכנה הטבלה ואמרתי לה שאני רוצה תשובות כי לו במקרה הייתי אמא אחרת הייתי משנה את התזונה של הילד ולוקחת לרופא כי אם אחות אומרת שהילד שמן אז כנראה שהוא שמן!

PantherettePitz

New member
בדיקת ילד על סמך BMI?...

נשמע תמוה (בהתחשב בעובדה שהמדד הזה לא אמור לשמש בכלל להערכת משקל של ילדים). עד גיל מסוים אמורות להיות טבלאות מעקב שיש בהן קצת יותר היגיון אבל גם זה די בעייתי.
אני לא חושבת שיש משהו רע בלקחת ילד לבדיקה אצל רופא, אפילו אם היא תתגלה כבזבוז זמן, אבל בלי קשר לזה היה ראוי יותר שאחות ביה"ס תתעסק בשאלה מה התזונה של הילד ולא בנקודה שבה הוא מסומן בטבלה כשהיא מעריכה את הבריאות שלו.

polegra

New member
כן...גם קיבלנו דף הסבר על מה זה BMI....אגב

אני כן לוקחת כי הם מבקשים שם את תגובת הרופא....אני כבר יודעת שהוא מאוד "יאהב" את זה
ואז אנסח יחד עם תגובת הרופא מכתב מאוד "חביב" בייחוד בהקשר של מערכת החינוך כתורמת לאנורקסיה אצל ילדים

טלי.

PantherettePitz

New member
זה פשוט נשמע מופרך

ורק שתביני - אני כותבת את זה דווקא כמי שלמדה לא מעט על ההשלכות הבריאותיות של השמנה בילדות. נכון שכדאי להיות מודעים לנושא אבל להתעלם ממה שרואים או מהמציאות כי הטבלה אומרת אחרת זה אבסורד ובאמת מתחיל להשיק לקווים של הפרעות אכילה (כי זה מלמד שלא משנה מה את/ה רואה בעיניים, זה צריך גם להסתדר בטבלה).

למעלה