הקטנים לא שבעים מה עושים?

הקטנים לא שבעים מה עושים?

שלום
ילדתי לפני 3 שבועות תאומים בן ובת במשקל 2.460 ,2.420
הם נולדו בניתוח קיסרי וכ-6 שעות לאחר מכן כבר התחלתי להניק. בבי"ח הם קיבלו תוספות תמ"ל של כ-15 מ"ל.
כשהגענו הביתה המשכנו עם התוספות. במקביל המשכתי להניק בנפרד. הצלחתי כמה פעמים להניק ביחד אבל אני מרגישה שאחד מהם לא תופס כמו שצריך ובהנקה המשותפת יותר קשה לעזור לו.
בלילות החלטתי לא להיניק בכלל אבל אני שואבת לפחות פעם אחת.
במשך היום שואבת עוד כ3 פעמים.
במצב ששניהם בוכים ויש מישהו לידי אני נותנת בקבוק תמ"ל. בהתחלה קיבלו כ60 מ"ל ועכשיו הם כבר דורשים יותר. כמובן שאני מקפידה לתת בקבוק בצורה שתומכת בהנקה.
שבוע שעבר הם שקלו כבר 2.710 ו2.580
הבעיה היא שכמעט בכל הנקה הם עדיין דורשים תוספת. לפעמים אני מניקה קרוב לשעה ואחר כך הם אוכלים בקבוק שלם וזה ממש מבאס. כאילו הנקתי על ריק.
באחד הלילות פספסתי שאיבה ובבוקר השדיים היו ממש מלאים, הנקתי את אחד מהם כ-30 דקות, בלי תוספות. והוא ישן שינה מלאה של כמעט 3 שעות (כמו אחרי בקבוק). בניגוד לכל הפעמים שבהם הם צריכים תוספת או שמתעוררים ממש אחרי מעט זמן.
יכול להיות שאין לי מספיק חלב?
ניסיתי היום להמנע מבקבוק והנקתי ברצף ביחד ולחוד כמעט 3 שעות. וזה לא עזר הם בכו וקיבלו מנה גדולה של תמ"ל ורק אחר כך נרדמו.
בינתיים התחלתי לקחת כמוסות חילבה...
אני ממש רוצה להמשיך להניק, מבחינתי אפשר לשלב מדיי פעם תמ"ל אבל חשוב לי לדעת שההנקה משביעה בפני עצמה.
מה אפשר לעשות?
תודה רבה

למה את מתכנוות שהם לא שבעים?

הי
כל הכבוד על כל המאמצים. נראה לי שצריך לעשות קצת סדר.
אם היה יום שבו הנקת משד מלא והם היו רגועים ללא תוספות, זה אומר שהיה לך חלב!!
אם תינוק לא רגוע אחרי הנקה, פשוט להחזיר אותו לשד לינוק ולינוק, הריקון הזה של השד יגביר את האסקה.

הרעיון הוא זה: כשאת נותנת תוספות תמל במקום הנקות או אם את לא מניקה באופן סדיר לאורך כל היום ובעיקר בלילה ו"מדלגת " על הנקות או שאיבות, כמות האספקה שלך יורדת.
זה לא אומר שצריך להילחץ. - זה אומר שמעכשיו תנסי למשל קודם כל לגבר את הלילות. בלילות תשאבי ו/או תניקי כל שלוש שעות לפחות.
לתינוקות אין שעון, הזמן שהם על השד לא אומר שהם לא יונקים או יונקים - אבל (!!!) חשוב מאוד לוודא שהם יעילים, שהם יונקים נכון, נצמדים נכון וכשהם על השד, כלומר כשאת אומרת שהם יונקים ממך, הם אכן מקבלים חלב ושותים וגומעים ובולעים. - לשם כך צריך שבעלת מקצוע, יועצת/ מדריכת הנקה או אחות טיפת חלב שהיא גם יועצת הנקה תראה אותם יונקים.
יש מצב שבגלל שהם קטנים, מתחת ל 3 ק"ג הם יונקים פחות יעיל ממה שהיינו רוצים שיהיו ולכן הם פחות יעילים.
במקרה כזה, אם באמת תדעי שהם לא יעילים, תוכלי לתת תוספת קטנה של חלב שאוב שלך, ואז את משמרת את האספקה.
***** את מספרת שאתמול ניסית להמנע מבקבוקים והנקת אותם הרבה, מציעה לך לעשות כך שוב ושוב ובהפוגות בין ההנקות לשאוב כדי לרוקן. ואז את מקסימום נותנת להם את החלב שלך.

האם ת יכולה לעשות לך "שגרה" של הנקה ושאיבות קצת אחרי.
קחי עזרה של יועצת או מדריכת הנקה אלייך הביתה כדי לוודא שהם יעילים.
חזרי אליי שוב ואמרי לי מה את חושבת.

ד

לא שבעים

זה אומר שהם עדיין מחפשים אוכל אחרי שעות של הנקה. עברתי בבית החולים הדרכה עם יועצת הנקה וראינו שהם תופסים טוב
אני הבנתי שהם אמורים לינוק גג שעה ומעבר לזה זה סתם כמו מוצץ. השאלה אם אני מניקה שעה ואחר כך הם עוד לוקחים בקבוק שלם מה הם קיבלו מההנקה אם בכלל?
זה פשוט מייאש ואני לא מבינה איך אני יכולה להספיק לשאוב אם אני מניקה אותם ברצף במשך שעות.
ניסיתי שוב להניק ברצף בלילה כשהם התעוררו ושוב אחרי יותר משעתיים הבאתי להם בקבוק ואותו דבר קרה הבוקר.אני מרגישה שהחלב שלי זה כמו מים בשבילם וזה לא נותן כלום!
להניק עוד ועוד רק הופך אותם ליותר עצבניים כי הם אף פעם לא נהיים שבעים מהחלב שלי...

הנקות ארוכות

מתנצלת על העיכוב בתשובה.
את תתיאשי. זה מאוד מאתגר בהתחלה.
חשוב להבין שבהנקה אין זמנים, ולכן אם תינוקות יונקים שעה ואחכ רוצים לינוק עוד, זה לא אומר שהם לא קיבלו מספיק, זה אומר שהם רוצים לינוק עוד.
הנקה היא לא רק הזנה.
אבל - חשוב לדעת שאם הם באמת היום הרבה זמן על השד, הם באמת ינקו ובלעו חלב !!) כלומר, שההנקה היא אפקטיבית כי אז, במקרה כזה,
הם באמת יכולים להיות המון זמן על השד ולא לקבל כלום. לכן שאלתי אם ראו אותם יונקים.
אני שמחה לשמוע שקיבלת הדרכה.
אם את מניקה ברצף ויש להם חיתולים עם קקי ופיפי זה אומר שהם מקבלים חלב.
לא תמיד חייבים לשאוב וגם להניק, זה תלוי בצורך.
כלומר, אם את מניקה ומניקה ואז הם נרדמים, ואז אחרי שעתיים מ תעוררים לעוד הנקה, זה נורמלי לגמרי וזה תקין.
חשוב לוודא עליה במשקל, כלומר, אחרי מספר ימים ללכת להישקל במשקל קבוע אצל רופא או טיפת חלב.
יש מצב שבשל ניהול לא נכון, אין לך מספיק חלב. ויש מצב שבגלל חוסר יעילות שלהם, הם לא יונקים מספיק ממך ולכן לא שבעים.
ספרי לי איך העליה במשקל, איך היציאות שלהם

fanta123

New member
נשמע דומה לסיפור שלי

רק לי גם היו בעיות עם הנקה עצמה ועוד כל מיני
תחזיקי מעמד, זה באמת לא פשוט

למעלה