הקטע המלא מהודעת ו. הכספים

שווערצה

New member
הקטע המלא מהודעת ו. הכספים ../images/Emo140.gif

להלן הקטע המלא מתוך הודעתה של ועדת הכספים לעיתונות: תשומת ליבכם למילים "פה אחד"!!! איזה כייף לדעת שהשגנו תמיכה גורפת של כל חברי ועדת הכספים. אירוע נדיר לכל הדעות
גזור ושמור: "פרק הבריאות היה הראשון מבין י”ג הפרקים הנדונים בחוק ההסדרים. סגנית הממונה על התקציבים, יעל אנדורן-ורמוס, הודיעה כי על פי בקשתו של יו”ר ועדת הכספים, ח”כ אברהם הירשזון, מבקשת הממשלה להוציא ולמחוק את התיקונים שבאו להחמיר ולצמצם את המבקשים לקבל טיפולי הפרייה חוץ גופית. בהצבעה שהתקיימה תמכה ועדת הכספים פה אחד בעד מחיקת סעיף זה. ” העובר החוקי הזה כבר לא יגיע לעולם”, חתם את ההצבעה יו”ר הועדה. יש לציין, כי סעיף זה עבר מספר שינויים. מלכתחילה ביקש האוצר לבטל את ההטבות עבור טיפולי הפרייה גם לילד הראשון ולאחר מכן חזר בו והותיר את הביטול רק לילד השני. בסעיף זה ביקש האוצר לחסוך סכום של 90 מיליון שקל לשנה. אולם, עקב התנגדות כללית של חברי הועדה הוא נמחק לבסוף".

נועם@בת

New member
אכן פה אחד../images/Emo45.gif

והיום חשבתי שכבר אפשר להוריד את החתימה. מזכיר לי במשהו את הסרת הניילונים הפראית שהיתה אחרי מלחמת המפרץ
. הפורום ישאר כאן בנתיים כי המאבק להורות עוד לא הסתיים. נשים שזקוקות לתרומת ביציות עדיין לא מקבלות את שלהן, גם בפונדקאות ובאימוץ עוד יש מה לשנות. נועם ~שגאה בכם נורא~

moshp

New member
אלי אפללו וחברי הליכוד בוועדה

היום בדיעבד, אנחנו כבר יודעים להגיד, כי חה"כ הירשזון, אפללו וחבריהם בליכוד ניהלו מו"מ ספציפי על הנושא שלנו ואף נידרשו לויתורים בתביעות אחרות שלהם כנגד ויתור האוצר בנושא ההפרייה (ככה"נ הם נאלצו לוותר בענין תשלומי ביטוח לאומי לעקרות בית ועוד). תודתנו והערכתנו לכל חברי הליכוד בוועדת הכספים ולכל חברי הכנסת האחרים שהיו מוכנים להקריב עבור נושא זה ותרמו תרומה מכרעת להישגנו החשוב. בחמש וחצי היום בערב ידבר חה"כ אפללו במליאת הכנסת בנושא טיפולי ההפרייה והקיצוצים שבוטלו. (ישודר בערוץ 33) משה היועץ המשפטי חה"F אלי אפללו ידבר היום בשעה חמש וחצי במליאת הכנסת, בנושא טיפולי ההפרייה.

שווערצה

New member
לא רק הליכוד, ממש לא

להלן הקטע המלא מתוך הודעתה של ועדת הכספים לעיתונות: תשומת ליבכם למילים "פה אחד" איזה כייף לדעת שהשגנו תמיכה גורפת של כל חברי ועדת הכספים. אירוע נדיר. גזור ושמור: "פרק הבריאות היה הראשון מבין י”ג הפרקים הנדונים בחוק ההסדרים. סגנית הממונה על התקציבים, יעל אנדורן-ורמוס, הודיעה כי על פי בקשתו של יו”ר ועדת הכספים, ח”כ אברהם הירשזון, מבקשת הממשלה להוציא ולמחוק את התיקונים שבאו להחמיר ולצמצם את המבקשים לקבל טיפולי הפרייה חוץ גופית. בהצבעה שהתקיימה תמכה ועדת הכספים פה אחד בעד מחיקת סעיף זה. ” העובר החוקי הזה כבר לא יגיע לעולם”, חתם את ההצבעה יו”ר הועדה. יש לציין, כי סעיף זה עבר מספר שינויים. מלכתחילה ביקש האוצר לבטל את ההטבות עבור טיפולי הפרייה גם לילד הראשון ולאחר מכן חזר בו והותיר את הביטול רק לילד השני. בסעיף זה ביקש האוצר לחסוך סכום של 90 מיליון שקל לשנה. אולם, עקב התנגדות כללית של חברי הועדה הוא נמחק לבסוף".

שווערצה

New member
אנ'לא מאמינה...../images/Emo4.gif

זו בכלל לא ההודעה ששלחתי, אלא ההודעה מהבוקר. מפלצת ההודעות מתנכלת לי, והיא כנראה שתולה ע"י הליכוד
כאן פירטתי בהרחבה מדוע אני לא מסכימה עם משה, ומדוע התודה מגיעה למעשה לכ-ו-ל-ם. לכל חברי סיעות הקואליציה והאופוזיציה. הליכוד לא היו היחידים שנהלו מו"מ לטובתנו, אם כי אין מחלוקת על מחוייבותם של הירשזון ואפללו למאבקנו. הזכרתי את הקולות המתפשרים במהלך התקופה הזו (בנלולו שאמר לנו שהוא דווקא סיכם עם האוצר על 5 או 7 טיפולים לילד שני, הלובי של הרופאים שתמך בהצעת פשרה כזו הכוללת גם מגבלת גיל וכן הלאה וכן הלאה. הזכרתי גם את המפד"ל שיזמה את הדיון בועדת הבריאות, שתרם תרומה מכרעת לאוירה ערב הדיון בועדת הכספים, את הועדה לקידום מעמד האשה, את המהלך המבריק והמצויין של יו"ר הכנסת להוצאת הנושא מחוק ההסדרים עוד לפני הקריאה הראשונה. את כל הדברים שנאמרו לזכות מאבקנו במליאת הכנסת בראשית הדיון על התקציב, בועדות, במסדרונות הכנסת. וכמובן את הערפל שפיזר משרד האוצר שפג רק בהודעתו הקיצונית בועדת הכספים להסכים לאפס טיפולים לילד שני. כל אלו הבטיחו את תמיכתן הנמרצת של כל הסיעוד בעמדתנו, ויצרו את הבסיס למשאים ומתנים שנהלו סיעות הקואליציה עם האוצר. ניסיתי לשלוח את ההודעה פעמיים, ובסוף היא נשלחה עם הכותרת הנכונה והתוכן של הודעתי הקודמת. אז אני מחרימה, ולא אחזור על הדברים שנית

moshp

New member
עמדת וועדת הכספים

לנוכח הערתי למעלה והערתה של שווערצה, אפרט מעט בענין עמדת חברי הכנסת. ראשית, שווערצה - את טועה בהבנת הדברים שנכתבו על ידי למעלה. תקראי אותם שוב, ותמצאי את מסירת התודה לחברי הליכוד בוועדת הכספים וכן לכל הח"כים האחרים שנרתמו. אכן, כולם פה אחד נרתמו לעניין, ואמנם כל חברי הכנסת, ללא יוצא מהכלל נתנו את תמיכתם בביטול הגזירות. לכך כמובן תודתנו. יחד עם זאת, אני סבור באופן אישי, שהיו פוליטיקאים שהתעלו אף יותר מאחרים, ותרומתם הסגולית הייתה הקריטית, המשמעותית והחשובה ביותר. למה הדבר דומה? ליצור פלטפורמה מורכבת, נניח מטוס. ברור כי כשיש עבודה על המרכב של מאות אנשים, הרי ההצלחה תלויה בכולם. יחד עם זאת, אני טוען, שהתרומה הקריטית,זו שהביאה לתפנית ולהכרעה היא תרומתם של מתי מעט, כאלה שעושים את ההבדל בין חזון/אידאולוגיה/שאיפה/הצהרת כוונות למציאות של ממש. אבהיר: במהלך המשא ומתן, המתנהל כמו בזאר תורכי, בשיטת "שמור לי ואשמור לך", קח פה ותן לי שם וכו', כל אחת מהסיעות הגדירה סדרי עדיפויות משל עצמה (אג'נדה) - על דבר אחד התעקשה, על אחר ביקשה,על דבר נוסף העלימה עין ועל דבר אחר ויתרה. המפד"ל התעקשה בתחום שירותי הדת, לימודי תלמידי הישיבות וכו', שינוי קיבלה בתחום שכר הלימוד לסטודנטים, האיחוד הלאומי קיבל בתחום תקציבים להתנחלויות ולעולים חדשים וכו'. בשיטת המשא ומתן הקיימת, מחליטה כל סיעה מהן סדרי העדיפויות, על מה מוותרים ועל מה מתעקשים. גם כשיש אחידות דעים בעניין מסוים, כמו בעניין שלנו, מישהו היה צריך לוותר על סעיף תקציבי כלשהו, על מנת שיימצא התקציב לטיפולי ההפרייה. ואני טוען, שלמיטב ידיעתי, ממידע פנימי, הנושאים שירדו מסל התקציב בתמורה להקצבת הכספים לטיפולי הפרייה היו נושאים שחברי הליכוד ויתרו כנגדם. אם זה בתחום הקצבת ביטוח לאומי לעקרות בית ואם זה בתחומים נוספים. לעתים, גם הסכמה מקיר לקיר ואחידות דעים בהתנגדות לנושא מסוים איננה מספקת. במידה ואין מקור תקציבי, ובמידה והעדפות של כל סיעה הן כאלה, שאנחנו חשובים אבל יש דברים שהם חשובים יותר - לעתים החשוב מאוד יגבר והחשוב פחות יידחק לקרן זוית. עם כל הכבוד, לא שמעתי שסיעות המפד"ל, שינוי והאיחוד הלאומי איימו במשבר קואליציוני נגד התקציב אם לא היו מאשרים את טיפולי ההפרייה. דרישות המפלגות הללו הושמעו היטב בתקשורת, וכולם ידעו בדיוק מי נלחם על מה. הצהרת תמיכה היא דבר אחד, וסדרי עדיפויות ותשלום מחיר ישיר זה דבר אחר. חברי הליכוד בוועדת הכספים הם שהעמידו את טיפולי ההפרייה בראש סדר העדיפות שלהם, שכנגדו היו מוכנים לוותר על משאבים אחרים. ובתוך כך, ברור, כי ללא תמיכה מקיר לקיר של כל הח"כים האחרים, מצבנו היה קשה מאוד ומסוכן. השילוב הזה בין כל הח"כים בתמיכה בנו היה בודאי שילוב מנצח. אני מניח שמיצינו את הנקודה הזו די והותר. שוב - לכולם מגיעה תודה, והערכתנו ללא יוצא מהכלל לכל מי שנתן קולו עבורנו. נקודה. אני מאחל לעצמנו, שזו תהיה הבעיה העיקרית שלנו תמיד- שלעולם לא נידרש לשאלה מי האשם, ותמיד נתווכח למי מגיע יותר מחמאות. נ.ב סליחה על ההסבר המייגע, הייתי חייב אותו לעצמי... משה היועץ המשפטי

שווערצה

New member
אני מבינה שאתה חבר ליכוד...

מכיוון שניתוח הדברים שלך נסמך על דברים שלמדת מכלי שני, וכמי שבילתה שעות רבות בכנסת, ושעות רבות בשיחות עם חברי כנסת, אני שומרת על זכותי לחלוק על דבריך, אך לטובת כלל חברי הפורום לא אכנס לפרטים - מכיוון שזה אכן מייגע ומיותר. אני אסתפק רק בהפרכת הדוגמא שהבאת - הדרישה להטלת מס בריאות על עקרות בית בוטלה. סיעת הליכוד לא ויתרה בעניין זה, בטח לא עבורנו. נראה אותך בטלויזיה בסיקור ועידת הליכוד היום?

moshp

New member
נשמעת הצעה לא רעה

להיות חבר ליכוד? דווקא לא רע, שמעתי מחלקים שם הרבה ג'ובים, ויש גם מקורבים וגם מקורבים של מקורבים, ודילים וענינים ... אבל האמת שאני לא חבר מרכז ליכוד, לא חבר ליכוד, ולמעשה לא חבר באף מפלגה. מעולם לא הייתי פעיל פוליטי. זו למעשה הפעם הראשונה שהחלטתי שנושא מספיק חשוב כדי להיות מעורב בו אישית,להיאבק עליו, בכל החזיתות, ומסתבר שהחזית הפוליטית היא לעתים החשובה מכל. אין צורך להכניס בכל נושא את ההיבט הפוליטי. זה אמנם קל, זמין ואטרקטיבי, אך בודאי לא מחויב המציאות. אנא מסרי בשמי שלא אגיע הערב לועידה, אך בכל אופן אשמח לצפות בה בטלויזיה. משה היעץ המשפטי

רחל5

New member
אותי זה מקומם!

קודם כל, מפני שלא היית צריך להזכיר איזה מגזרים קופחו בתמורה לכך שאנחנו נקבל את שלנו. הרי כבר הסכמנו שאנחנו לא גוזלים לאף אחד את הסנדביץ' (מה עוד שאני משתייכת גם למגזר עקרות הבית...) על אחת כמה וכמה, מכיוון ששוערצה כתבה שבסופו של דבר לא הוטל ביטוח לאומי על עקרות הבית. לבסוף, אני מתקוממת מאחר שיש בידי מכתב ששלח ח"כ ניסן סלומינסקי מהמפד"ל לכל חברי ועדת הכספים ובו הוא מפרט מגוון נושאים בהם משרד האוצר חורג מכוונתו המקורית להניע אנשים מקצבאות לעבודה, ובין הנושאים הוא מציין גם את נושא ההפריות. הוא מבקש מכל חברי ועדת הכספים (וביניהם הוא עצמו) להתאחד סביב ההתנגדות לנושאים אלה. ניסיתי להשיג את המכתב בקובץ מהעוזרת הפרלמנטרית שלו, כדי שאוכל לפרסמו כאן, אך הפסקתי לנסות כאשר המאבק נסגר. מחר אנסה בכל זאת שוב, כי אני רואה שיש צורך בכך.

moshp

New member
מה שמקומם

זה הנסיון לנהל על גבי הפורום, בכח, בעקשנות, מלחמות מטופשות, שלא מועילות לאף אחד, שמעוררות מחלוקות, שמנגחות, שתועלתן שווה כקליפת השום. מזלנו שהמחלוקת היא למי מגיע תודה ולא מי האשם. כי כבר נאמר לניצחון הרבה אבות והכישלון יתום. ואכן יש הרבה אבות להצלחה.הדבר צויין מאה אלף פעם. כל אחד עזר ותרם בחלקו,ולכל אחד מגיעה התודה והערכה, ואין כל פסול- אם נעריך ונציין במיוחד גורמים שהיו מוכנים לשלם מחיר ישיר בעבור תרומתם. אין כאן פגיעה בחלקו של אף אחד אחר. חבל מאוד, שהניגוחים על דברי הערכה, הופכים להיות שיטתיים. חבל שהאנרגיה החיובית שהושקעה בשעתו במסגרת המאבק, מתועלת כעת למקומות לא ראויים. התלבטתי אם לכתוב זאת - ואף דברים חמורים מאלה - כאן על גבי הפורום, כי לטעמי המקום הנכון לנהל מחלוקות שכאלו הוא במסרים אישיים, אך כנראה שיש כאן כוונה אחרת לא ברורה, ותמוהה, לגרור את הדברים הללו ישר למרכז הבמה. מציע לשמור את האנרגיות החיוביות לדברים של טעם ולדברים שיש בהם תועלת.

שווערצה

New member
אני חושבת שהכוונה היתה בסך הכל

להעמיד דברים שנכתבו בפורום, משנכתבו, על דיוקם

רחל5

New member
מלחמות? בחורף?

הדברים שכתבתי נכתבו על פי סדר חשיבותם. הדבר שהפריע לי יותר מכל היתה העובדה ש"חשפת" כי עקרות הבית ניתנו על מזבח הטיפולים. אחת ההחלטות האסטרטגיות של הזכות להורות היתה כי טיפולי הפריון אינם באים על חשבון הסנדביץ' של הילד הרעב או התרופות לחולי סרטן. לא ביקשנו שיתנו לנו כסף מההתנחלויות, מהחרדים, או מעקרות הבית. והנה בא היועץ המשפטי ומכריז שההישג שלנו בא על חשבון עקרות הבית. התנגחות שיטתית על גבי הפורום? לא אני. גם אם זה היה נכון, יכולת להעלות את זה בישיבת מטה סגורה. לטעמי - המידע הזה ממש מיותר כאן, מה גם ששווערצה כתבה שהוא לא נכון. לגבי החלק השני של הדברים שכתבתי, שהוא, כאמור, פחות חשוב (אם כי דברי הערכה וכו' הם ברוכים) בא נגיד - היה מדוייק יותר לו היית מנסח זאת כך - מאחר שאני (משה) קיבלתי על עצמי את הקשר של הזכות להורות עם ח"כ אלי אפללו, אני רוצה לספר עכשיו על חלק מהדברים ששמעתי ממנו... ואז אני הייתי מוסיפה - מאחר שאני קיבלתי על עצמי את הקשר של הזכות להורות עם ח"כ ניסן סלומינסקי (כמו גם עם גילה פינקלשטיין, לאה נס, ועוד כמה), אני רוצה לספר על מכתב שהוא שלח... מקובל?

sab sab

New member
תשובה (ממשה)

נידמה לי כי בהצגתך את דבריי, הטפל הפך לעיקר ועיקר הפך לטפל. העיקר הוא ההערכה כלפי המוכנות של ח"כים לוותר עבורנו (ומי אמר שזה רק אפללו? מה עם הירשזון? ומה עם יו"ר הכנסת רובי ריבלין, שאמנם אינו בועדת הכספים אך הוא ח"כ ומה עם עוד רבים רבים אחרים..) והטפל הוא את מי לא אזכרתי, ומי חלילה לא אוזכר מספיק.מקומו לא ייפקד, זה בטוח. אבל אם כבר דיברת על גסטרונומיה, הרשי לי להשיב לך: לא אכלנו מהסנדביץ' של אף אחד,והסנדביץ' שלנו מספיק טעים כשלעצמו. עוד מעט ואנשים היו חושבים שאנחנו ייצרנו את הפרסומת לזוגלובק:"תביא ביס...", אך ברור כי הקצאת כספים עבורנו באה על חשבון דברים אחרים, שלא איכנס אליהם כאן, וכל אחד יישאר בדעתו. ועוד דבר קטן, אפרופו נושא האוכל: כשמבחינים בכוס מלאה עד החצי, אפשר לבחור לראות את החצי הריק, או דווקא להעדיף לראות את החצי המלא.עם או בלי סנדביץ', אני מעדיף תמיד את האופציה האחרונה. ובבניין ציון ננוחם, ושבו בנים לגבולם. אפשר כבר לעבור נושא??? משה היועץ המשפטי

דור לוי

New member
../images/Emo49.gif סיפור המאבק../images/Emo92.gif

מזל טוב! כל הכבוד!!! האם תוכלו לספר את סיפור המאבק? איך הצלחתם? מה עשיתם? מה הצליח? מה לא עבד? מה אפשר ללמוד לניהול מאבקים עתידיים?

עמית@

New member
מה שמראה שזו באמת לא בעיה סקטוריאלי

ואם הצלחנו לאחד חברי כנסת שבקושי אומרים שלו זה לזה
אז באמת הצלחנו

venus13

New member
כל הכבוד לכל התורמים למאבק ../images/Emo45.gif

מה שמראה - שכשמאוד רוצים - משיגים ושוב תודה ונוס

למעלה